5 نکته جالب درباره انگلیسی که نمی دانستید!


1. ویلیام شکسپیر بیش از 1000 کلمه جدید به زبان انگلیسی اضافه کرد!

احتمالاً نام ویلیام شکسپیر، شاعر و نمایشنامه نویس مشهور انگلیسی را شنیده اید. شکسپیر در آثار مختلف، از رمان‌های معروفش مانند رومئو، ژولیت و هملت، تأثیر بسزایی بر ادبیات انگلیسی و جهان گذاشت. پس اگر بسط ندهیم می‌توان گفت که زبان انگلیسی به قبل و بعد از شکسپیر تقسیم می‌شود و این زبان بدون شکسپیر هرگز یکسان نخواهد بود!

شکسپیر بیش از 1000 کلمه جدید خلق کرد و از آنها در نوشته های خود استفاده کرد و اکنون انگلیسی زبانان از این کلمات در زبان روزمره خود استفاده می کنند.

برخی از سخنان شکسپیر عبارتند از:

 • اعتیاد
 • ankitsirano
 • تبلیغات
 • پتو
 • کیهو
 • تنها (فقط)

ترجمه متن شخصی کار دشواری نسبت به ترجمه عمومی متن است، زیرا علاوه بر دانش زبان و مهارت های ترجمه پیشرفته نیز لازم است. مترجمان باید با رشته خاص ترجمه آشنا باشند و حتی در برخی موارد در این زمینه آموزش دیده باشند.

ما در مورد کیفیت مشاوره می دهیم ترجمه حرفه ای ریسک نکنید و کار را به کاردان، مترجم حقوقی ترانسیس بسپارید.

2. بیشتر زبان های انگلیسی از فرانسوی قدیم و انگلیسی مشتق شده اند

در سال 1066، پس از فتح نورمن ها، زبان فرانسه زبان اشراف بریتانیا شد. در این میان، طبقات پایین جامعه همچنان از زبان انگلیسی قدیمی استفاده می کردند که شامل آلمانی می شد.

در نهایت، اختلاط و تغییر این دو زبان در طول زمان باعث ایجاد زبان انگلیسی میانه شد که بسیار نزدیک به انگلیسی مدرن است.

نوک: تاریخچه پیدایش زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بهتر از زبان انگلیسی (در نوشتار و گفتار) استفاده کنید، باید بپرسید چگونه؟

داستان های انگلیسی به شما کمک می کند بفهمید چه زمانی از کلمات مختلف استفاده کنید! کلمات بیشتر از زبان فرانسوی هستند و به طور کلی کلمات از انگلیسی قدیمی! آنها نابهنگام هستند.

3. الفبای قدیمی انگلیسی دارای 6 حرف اضافی بود

زبان انگلیسی نیز مانند تمامی زبان های زنده دنیا به طور مداوم در حال تکامل است. یکی از تغییراتی که در این سال ها رخ داده کاهش تعداد الفبای انگلیسی بوده است.

الفبای انگلیسی به شکلی که امروزه می شناسیم در قرن شانزدهم به شکل 26 حرف مدرن بود، اما قبل از آن الفبای انگلیسی 6 حرف اضافی داشت. کاراکترهای حذف شده عبارتند از:

 1. Eth (دی )

تلفظ این حرف از نظر لحن مشابه است هفتم در کلماتی مانند این و آن.

 1. خارها ( )

Th نیز برای تلفظ Thorn استفاده می شود، با این تفاوت که th ساکت است. یعنی تارهای صوتی شما نباید هنگام تلفظ آن صدا بلرزد! مانند کلمه چیز.

 1. وین (.)

این نامه مانند یک نامه است دبلیو امروز در دسترس است. در انگلیسی قدیم این حرف دو حرف است تو (uu) کاتبان این نام تجاری جدید صدای الفبا، پس از مدتی نشان داده شد رونیک رسید (.). چندین سال بعد، تحت هدایت املای فرانسوی، نماد uu بازگشت، که از آن W مدرن پدید آمد.

 1. یوگ (. .)

ظاهرا غ در کلمات هر چند و دختر.

 1. خاکستر (Æ æ)

در انگلیسی باستان، این حرف نشان دهنده صدای یک مصوت کوتاه است، صدایی بین a و e. مثل کلمه گربه.

 1. اتل (. œ)

Ethel تلفظ خاصی دارد و صدایی بین o و e می دهد. اما در نهایت به دلیل ساده تر بودن حروف صدادار منصرف شد.

پارافراسی هم کمتر از ترجمه مهم نیست! برای ترجمه مقاله باید دایره لغات گسترده، دانش خوب قواعد انگلیسی و تجربه کافی در نوشتن مقاله داشته باشید.

کیفیت ترجمه مقاله ای که می خواهید در مقاله استفاده کنید بسیار مهم است زیرا سرقت ادبی یکی از رایج ترین دلایل رد مقاله توسط یک روزنامه معروف است.

توصیه می کنیم از وب سایت Transis Paraphrase استفاده کنید. روی پیوند کلیک کنید و نقل قول مترجمان ترانزیس را ببینید.

4. ویلیام ککستون را به خاطر گیج کردن انگلیسی سرزنش کنید

البته نمی توانم همه تقصیرها را به گردن ویلیام بیاندازم، اما در هر صورت نمی توان نقش اصلی او را در این موضوع نادیده گرفت!

در قرون وسطی به کسانی که ضبط می کردند کاتب می گفتند; کاتبان تمام تلاش خود را کردند تا کلمات را آنگونه که شنیده می شد بنویسند. البته این کار آسانی نبود، زیرا گویش ها از ناحیه ای به منطقه دیگر متفاوت بود و تفاوت های زیادی در کار کاتبان وجود داشت.

ویلیام کاکستون ابتدا یک چاپخانه راه اندازی کرد، سپس کارگرانی را استخدام کرد که زبان مادری آنها آلمانی بود و آنها زبان را همانطور که عادت داشتند نوشتند که با تلفظ انگلیسی فاصله داشت.

5. انگلیسی بیشترین تعداد سخنوران را در جهان دارد

در حال حاضر حدود 1.5 میلیارد انگلیسی زبان در جهان وجود دارد که تقریباً 20 درصد از جمعیت جهان است! حدود 600 تا 700 میلیون از این افراد انگلیسی صحبت نمی کنند.

مطالعه زبان انگلیسی بین اواخر قرن 15 و 17 آغاز شد. امپراتوری بریتانیا در آن زمان دارای مناطق و مستعمرات بزرگ در سراسر جهان بود. مناطق وسیعی از اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا و هند را تحت کنترل داشت.

ما امیدواریم …

از این حقایق جالب در مورد زبان انگلیسی لذت ببرید، اگر ایده های خنده داری در مورد آن زبان می دانید، برای ما کامنت بگذارید. منتظر پاسخ شما هستیم


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم