یک میلیون افغان در حال فرار به ایران هستندبر اساس برخی گزارش ها، پس از قیام طالبان در افغانستان، بیش از یک میلیون شهروند افغان به ایران مهاجرت کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از رادیو ردی; بیش از یک میلیون افغان در چند ماه گذشته از زمان روی کار آمدن طالبان از مرزهای جنوب غربی به ایران مهاجرت کرده اند که این رقم در سال های اخیر بی سابقه بوده است.

آژانس های امدادی همچنین گفته اند که روزانه بیش از 5000 شهروند افغانستان وارد ایران می شوند.

نیویورک تایمز در مصاحبه با پناهجویان افغان نوشت: بسیاری از آنها رفتن به ایران را ساده ترین و تنها گزینه برای نجات جان خود از گرسنگی و ترس می دانند.

با سرنگونی حکومت اشرف غنی و حکومت طالبان در افغانستان، طالبان به دلیل سیاست های سختگیرانه خود به ویژه در مورد حق تحصیل و کار از سوی جامعه جهانی طرد شد و اموال توسط غرب کشور مسدود شد و شرایط دشواری را به وجود آورد. وضعیت. برای شهروندانش.افغان را ایجاد کرد.

در چنین شرایطی بسیاری از شهروندان افغانستان برای فرار از مشکلات کنونی تصمیم به ترک وطن گرفته اند و پناهندگی در ایران یکی از گزینه های آنها برای ادامه زندگی است.

دیوید منسفیلد، محقق مهاجرت افغانستان می گوید: «نرخ مهاجرت در ایران و پاکستان در مقایسه با سال گذشته چهار برابر شده است.

در همین حال، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد اخیراً زندگی مردم افغانستان را “جهنم سرد” توصیف کرده است.

بحران اقتصادی و بیکاری ناشی از تحولات اخیر در افغانستان یکی از دلایل اصلی مهاجرت اتباع افغانستانی به خارج از کشور است که البته مشکلات زیادی را برای کشور و کشورهای همسایه از جمله ایران به همراه داشته است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ماه گذشته گفته بود که پس از تحولات اخیر بیش از 800 هزار مهاجر افغان از طریق تخلفات قانونی و مختلف وارد کشور شده اند.

تا به امروز هیچ کمک قابل توجهی از سوی کشورها و سازمان های بین المللی به ایران برای رسیدگی به وضعیت مهاجران جدید و همچنین بیش از سه میلیون مهاجری که در طول سال در ایران زندگی کرده اند ارائه نشده است.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances