کپسول ها می توانند جایگزین واکسن شوند

[ad_1]

دانشمندان MIT کپسولی ساخته اند که می تواند درمان را مستقیماً به بدن برساند و انتخاب خوبی برای واکسن مبتنی بر پیام رسان RNA است.

به گزارش ایسنا، مطالعه جدید دانشمندان MIT روشی را برای رساندن پیام رسان آراناس به طور مستقیم به دستگاه گوارش با استفاده از کپسول نشان داده است. دانشمندان در این مطالعه نشان دادند که این سیستم دارورسانی خوراکی ممکن است تنها راه برای رساندن درمان به طور مستقیم به معده از طریق آتل های پیام رسان باشد.

از آنجایی که سیستم گوارش ما مملو از اسیدهای خشن است که برای تجزیه غذاهای پیچیده طراحی شده اند، داروهای خوراکی اغلب برای عبور از معده نیاز به پوشش محافظ دارند. برخی از داروها مانند انسولین نیاز به تزریق دارند، اما دانشمندان در تلاش هستند تا راه های موثری برای تجویز خوراکی آنها بیابند.

چند سال پیش، دانشمندان در دانشگاه. آه تو. T، یک رویکرد منحصر به فرد برای تجویز خوراکی دارو نشان داده است. نوآوری آنها یک کپسول کوچک است که با میکروسوزن ها پوشانده شده است. هنگامی که کپسول به روده رسید، محتویات آن را مستقیماً به دیواره روده تزریق کرد و سپس با خیال راحت از دستگاه گوارش عبور کرد.

تیم تحقیقاتی در سال 2019 نشان داد که این کپسول می تواند انسولین را در آزمایشات حیوانی آزاد کند. در آزمایش‌هایی که روی خوک‌ها انجام شد، آن‌ها دریافتند که کپسول می‌تواند با تزریق‌های منظم همان مقدار انسولین را در مسیر حیوان منتقل کند.

دانشمندان اکنون نشان می‌دهند که این سیستم دارورسانی جدید می‌تواند به خوبی با مولکول‌های پیام‌رسان کار کند، به لطف تسریع سریع جستجوی پیام‌رسان‌ها به دلیل ویروس کووید-۱۹.

جیووانی تراورسو، یکی از اعضای این تیم گفت: «اسیدهای نوکلئیک می توانند به تجزیه بدن، به ویژه در دستگاه گوارش، حساس باشند. غلبه بر این چالش راه را برای بسیاری از درمان ها از جمله واکسن های خوراکی هموار می کند.

دانشمندان انواع جدیدی از نانوذرات را برای حفظ ماموریت ها در محل خود ایجاد کرده اند. این نانوذره جدید برای ورود موثرتر به سلول و تحویل محموله طراحی شده است. این بدان معناست که برای ارائه یک محصول بالینی به نانوذرات کمتری نیاز است.

پس از خنک کردن نانوذرات و پر کردن آنها در کپسول های میکروسوزن، دانشمندان آنها را بر روی چندین مدل حیوانی آزمایش کردند. آزمایشات روی خوک ها نشان داده است که سلول های معده مولکول های معدنی را جذب کرده و پروتئین تولید می کنند.

الکس آبرامسون، محقق ارشد این پروژه، گفت که تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا واکسن RNA پیام رسان می تواند پاسخ های سیستم ایمنی را تحریک کند یا خیر، مورد نیاز است، اما به دلیل اندازه سلول های ایمنی می تواند در دستگاه گوارش کار کند.

وی گفت: سلول های ایمنی زیادی در دستگاه گوارش وجود دارد و تحریک دستگاه گوارش روشی شناخته شده برای تحریک پاسخ ایمنی است.

این تحقیق علاوه بر ارائه واکسن‌های مبتنی بر پیام‌رسان RNA با روش‌های جدید، می‌تواند درمان‌های هدفمند و محرکی را برای بیماری‌های گوارشی ارائه دهد. از پیام رسان می توان برای درخواست از سلول ها برای تولید مولکول های مورد نیاز برای درمان استفاده کرد و تحویل مستقیم مولکول ها به سلول های روده راه های جدیدی را برای درمان انواع مشکلات نوید می دهد.

این مطالعه در مجله Matter منتشر شد.

[ad_2]

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
کاناداDigital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel