کمپین ساخت مدرسه ای به یاد کوچکترین شریک زیست محیطی ایران


در بهمن ماه ۱۳۹۵، زکریا، جوان‌ترین فعال محیط‌زیست در ایران، در تصادف جاده‌ای با کامیون جان باخت. در سن 8 سالگی با شجاعت و مهربانی پیراهن بلوچی را دور سر گاندوی کوچک پیچید و با نجات گاندو از رودخانه تا حدودی خشک در باهوکلات او را نجات داد.

طبیعت زیبا و رنج کشیده بلوچستان زمستان سال گذشته کوچکترین دوست خود را از دست داد و با ساختن یک مدرسه راهنمایی پسرانه در شهر ریکوکش، زادگاه او، ما را زنده نگه داشت. زکریا بشیره، جوانترین دوستدار محیط زیست ایران.

اگر زکریا را در یک روز زمستانی از دست نمی دادیم، شجاعت و عشق او به طبیعت می توانست الگوی صدها و هزاران پسر و دختر ایرانی باشد. مردم خود را می رساند و پیام خود را به همه می رساند که “برای حفاظت از محیط زیست، هر یک از ما در هر سنی می توانیم به طبیعت و محیط زیست کمک کنیم.”

به ما بپیوندید تا جسارت و عشق به طبیعت در دل و ذهن دختران و پسران سرزمین خورشید با ایجاد محیطی آموزشی که در پی دارد از بین نرود معیاری که حق همه کودکان این دنیاست.

ما در بنیاد حامی معتقدیم که اگر کودکان ایرانی آموزش با کیفیتی دریافت کنند، در هر کجای این سرزمین پهناور هستند، می توانند از استعدادها و توانایی های خود برای آبادانی خانه خود استفاده کنند. امیدواریم با حمایت حامیان ارزنده، اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این مدرسه تا قبل از تابستان فراهم شود تا تا مهرماه 1401 مدرسه زکریای بشیره شریک کوچکی به ویژه در محیط زیست ایران باشد. میزبان دوستان عزیزش

به امید فردای روشن برای همه بچه های ایران زمین چرا در ریکوکش مدرسه می سازیم؟

وقتی به سیستان و بلوچستان می رویم روستایی به نام ریکوکش در منطقه دشتیاری وجود دارد. شهر ریکوکش یکی از شهرهای ولسوالی باهوکلات است که در نزدیکی رودخانه باهوکلات قرار دارد. این رودخانه زیستگاه تمساح پوزه کوتاه ایرانی به نام گاندو است و این موجود به ظاهر ترسناک و کمیاب به بخشی از زندگی روزمره مردم و فرزندانش تبدیل شده است.

ریکوکش دویست و پانزده خانوار با صد و یک هزار نفر جمعیت دارد. با توجه به رشد روزافزون جمعیت این شهر، مدارس قدیمی دیگر جوابگوی نیاز دانش آموزان نیست. به خصوص دانش آموزان جوامع دیگر نیز برای تحصیل به این مدرسه می آیند. با ساخت این مدرسه شش کلاسه دانش آموزان شش جامعه از زیرساخت ها و خدمات آن بهره مند می شوند.

آوردن مصالح ساختمانی به ریکوکش به دلیل دوری از شهرهای بزرگ استان و سختی دسترسی به آنها مشکل است. با این حال، با کمک جامعه محلی و حامیان مالی و سازمان های نوآور این امکان پذیر است. در پیشبرد این طرح چشم امید به فعالان ریکوکش دوخته شده است چرا که مردم این شهرستان مانند خانواده های پرجمعیت در همه امور دست به دست هم داده اند و مشارکت بانوان و جوانان این شهرستان چشمگیر است. مدرسه از اینجا دور است.

شاید بدانید که فاصله روستاهای سیستان و بلوچستان بسیار زیاد است و کودکان و جوانانی که در روستاهای خود مدرسه ندارند به دلیل این فاصله زیاد نمی توانند از مدارس روستاهای اطراف استفاده کنند. بنابراین مجبور می شوند به زودی بروند. ریکوکش یکی از این شهرهاست. مخصوصا برای دبیرستان. دانش آموزان این شهر برای رسیدن به نزدیک ترین مدرسه باید چهار یا پنج کیلومتر پیاده روی کنند. در حالی که فاصله استاندارد طبق ضوابط اماکن کاربری شهری و روستایی بین هشتصد تا هزار متر می باشد. منطقه دشتیاری که شهرستان ریکوکش در آن قرار دارد در حوزه آموزش و پرورش با مشکلات جدی مواجه است به طوری که در مهرماه امسال مدارس بسیاری در سه فاز آغاز به کار کردند. در شهر دشتیاری میانگین فضای آموزشی برای هر دانش آموز بسیار کم و کمتر از یک متر مربع است. این عدد بسیار کمتر از میانگین کشوری 5 فوت مربع برای هر دانش آموز است.

بر اساس آخرین گزارش انجمن حامی، مبلغ 2339000000 تومان توسط انجمن حامی از طریق کمک های سخاوتمندانه و سخاوتمندانه جمع آوری شده که 75 درصد مبلغ مطالبه شده است. امید است با همکاری و مساعدت شما برادران و خواهران عزیز مابقی مبلغ در اسرع وقت جهت تکمیل بازسازی مدرسه داده شود.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان