چهار چیز که شما را دندانپزشک می کند!

[ad_1]

دندان ها بخش مهم و غیر قابل تعویض بدن هستند. این بدان معنی است که اگر دندان آسیب ببیند، مانند سایر سلول های پوست رشد نمی کند و خود را ترمیم نمی کند.

به گزارش گاردین، دندان ها به ما در جویدن کمک می کنند که اولین قدم در هضم غذا است. اگر مراقب سلامت دندان های خود نباشیم، برای درمان آن نیز در خطر ابتلا به ویروس کرونا هستیم. قبل از کرونا اگر دندان های شما آسیب دیده بود فقط باید به دندانپزشک مراجعه می کردیم و هزینه کمتری پرداخت می کردیم. اکنون با ویروس کرونا، زمانی که برای درمان دندان به دندانپزشک (چه خصوصی یا عمومی) می روید، به این ویروس کشنده نیز مبتلا می شوید. بنابراین در ادامه مراحل دقیق مراقبت از دندان برای رفع نیاز دندانپزشکان در این عصر همه گیر را خواهیم شناخت.

1. رژیم غذایی سالم

ویتامین D، کلسیم و پتاسیم برای تضمین سلامت استخوان ها از جمله دندان ها ضروری هستند. رژیم غذایی ما نقش مهمی در تامین این ویتامین ها دارد. بنابراین این غذاها باید در سبد غذایی روزانه باشند. همچنین خوب است سعی کنید شیرینی و چیزهای شیرین نخورید و ننوشید. بهتر است برای سلامت استخوان ها ورزش را با یک رژیم غذایی متعادل شروع کنید. زیرا هنگام ورزش ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری جذب استخوان های بدن از جمله دندان ها می شود. لطفاً مراحل مراقبت از دندان (ذکر شده در زیر) را دنبال کنید. (2-3 بار در روز)

. نخ دندان

پوسیدگی دندان و نخ دندان از طریق دندان وارد می شود تا اشیاء دیگر مانند غذا از بین برود. اگر دندان‌هایتان از هم جدا شده‌اند، نیازی به استفاده از این محصولات ندارید تا مواد غذایی در این بین مسدود نشود. غذای گیر کرده بین دندان ها می چرخد ​​و بوی بدی تولید می کند و به مرور زمان باعث پوسیدگی دندان های مجاور می شود. در حالت ایده آل، اگر غذا بین دندان های شما گیر کند، اجسام خارجی با خلال دندان یا خلال دندان خارج می شوند.

3. نوع مسواک مورد نیاز

بهترین نوع مسواک، مسواک نرمی است که به مرور زمان دندان ها را نمی پوشاند و آسیب نمی بیند. بهتر است از مسواک بدون برس لاتکس در اطراف آن استفاده کنید. زیرا مواد لاتکس باعث تحریک دندان ها می شود. از خمیر دندانی استفاده کنید که محکم نباشد و به دندان آسیب برساند.

4. محلول بعد از مسواک زدن

برای آخرین مرحله تمیز کردن دندان ها می توانید از آب و نمک یا محلول خمیردندانی استفاده کنید که شیرینی خمیر دندان را روی دندان ها و لثه ها باقی نگذاشته و بین دندان ها و لثه ها تنش ایجاد نکند.پوسیدگی دندان. در استفاده از راهکارهای سازمانی که شیرین نیستند و متناسب با درصد مصرف روزانه هستند دقت کنید.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما