پمپ آب چیست ؟ بررسی کامل انواع پمپ آب هایواتر

از مهم‌ترین ویژگی‌های پمپ دنده‌ای داخلی این است که این نوع پمپ در دو جهت کار می‌کند. در نتیجه هم به‌عنوان تخلیه یک مخزن مورد استفاده قرار می‌گیرد هم به عنوان پمپ پرکننده آن. همچنین این نوع از پمپ دنده‌ای برای سیالات مختلف با ویسکوزیته بالا کاربرد دارد.

پمپ آب

با ورود مایع سیال به داخل محفظه پمپ، پره ­ها یا پروانه­ های پمپ می­چرخند. با چرخیدن پروانه­ ها انرژی محرک سیال نیز افزایش می­یابد، با فشار و قدرت بیشتری جریان پیدا می­کند. پمپ آب یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که امروزه توسط شرکت‌ها و برندهای معتبر تولید می‌شود. این محصولات قدمتشان به زمانی برمی‌گردد که از نمونه‌های اولیه آنها، برای بیرون کشیدن آب از چاه و قنات استفاده میشد.

در ادامه نمای برش خورده سه نوع پمپ شامل پمپ بشقابی (سری AC)، پمپ جتی (سری AJm) و پمپ محیطی (سری APm) از برند لئو LEO نشان داده شده است. مکش پمپ‌های جتی و محیطی نسبت به بشقابی بیشتر است، بنابراین برای حالاتی که فشار در ورودی پمپ کم است استفاده از پمپ خانگی جتی توصیه می‌شود. و در پایان می‌توان بیان کرد به دلیل استفاده از لوله ونتوری و ساختار دیفیوزر، ساختار پمپ جتی از محیطی و بشقابی پیچیده تر است.

پمپ آب جتی یکی دیگر از انواع پمپ های آب است که وظیفه خارج نمودن آب از اعماق زیاد بدون وجود لوله کشی را بر عهده دارد. از جمله مهم ترین ویژگی‌های این دسته از انواع پمپ آب، قیمت مقرون به صرفه، بازدهی بسیار بالا، دامنه وسیع کاربری و تخلیه یکنواخت آب است. موتور پمپ‌ها برای مناطقی که برق وجود ندارد یا دسترسی به برق سخت است بهترین گزینه می‌باشند زیرا که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند.

به این صورت که فرض کنید یک برج سی طبقه برای آبرسانی به طبقات بالا می‌تواند در هر ده طبقه یک منبع برای ذخیره آب و یک پمپ بشقابی برای پمپاژ به ده طبقه بالای سر خود داشته باشد. در این شرایط نیاز به یک پمپ آب جتی برای مکش آب به داخل منابع هر طبقه وجود دارد که آب را از طبقه همکف به طبقات بالا برساند. از آن جایی که ست کنترل نیاز به تهیه هیچ گونه لوازم جانبی ندارد، فشار سنج به صورت مستقیم برروی آن ها نصب شده است.

هد نمایش دهنده میزان ارتفاعی است که پمپ آب توانایی پمپاژ سیال را دارد و بر حسب متر (M) اندازه گیری می شود. این سیال فشار خواهد داشت که مقدار این فشار را هم می‌توان به وسیله گام پروانه و سرعت دورانی حساب کرد.

عدم استفاده از منبع پمپ آب کاری غیر قانونی است!

بین زانوئی و محل اتصال مکش باید لوله مستقیمی به طول حداقل 5 برابر قطر مکش فاصله ایجاد نمود. در غیراین صورت فشار مکش نامتعادلی ایجاد شده و یک طرف چشمه پروانه و محفظه مکش پر تر از طرف دیگر شده و تلفات هیدرولیکی پمپ زیاد و راندمان پمپ کم می گردد.

اگر به دنبال “ارزانترین پمپ خانگی” هستید، صفحه محصولات پمپ چینی را ملاحظه نمایید. اما برای ساختمان هایی که لازم است دو طبقه آب پمپاژ شود یعنی به عنوان مثال پمپ در زیر زمین قرار داشته یا طبقه نخست در همکف قرار ندارد، لازم است پمپ 0.8 اسب یا یک اسب تهیه شود. پمپ آب علاوه بر مصارف ساختمانی، در ویلاها، باغ ها، گلخانه ها و مصارف کشاورزی نیز استفاده می شود.

پمپ، دستگاهی به ظاهر عادیست اما در باطن وسیله ای است که کیفیت زندگی آدمیزاد را 100 برابر ارتقاء داده است. از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید. این شاسی ها از ایجاد ارتعاش در سیستم جلوگیری کرده و پمپ را در محل مورد نظر به ثبت می رسانند. در پمپ های با ظرفیت بالا که ممکن است ارتعاش های قوی داشته باشند، از لرزه گیر استفاده می شود تا از آسیب به لوله ها و جابه جایی آن ها جلوگیری کند.

پنتاکس برند ایتالیایی دیگری است که پمپ‌های آب خانگی قابل قبولی به بازار عرضه می‌کند.

پمپ آب جتی
پمپ آب بشقابی
پمپ سانتریفیوژ
شما میتوانید باتوجه به عوامل مختلفی که در انتخاب یک پمپ خانگی مناسب نقش دارند یکی از آنها را تهیه و مورداستفاده قرار دهید. همچنین پمپهای خانگی دارای قدرتهای متفاوتی به ترتیب 1، 2، 3، 4، 5/5 و 5/7 اسب، انواع پمپ های پروانه ای و مدل های مختلف بر اساس اینچ هستند. بوستر پمپ خانگی در مواردی به کار می‌رود که نیاز به پمپاژ حجم بیشتری از آب در لحظه وجود دارد.

این نوع پرشر سوئیچ‌ها با نام کلیدهای مکانیکی نیز شناخته شده‌اند و در دو مدل ۵ و ۱۰ بار تولید می‌شوند که انتخاب آن‌ها بر اساس فشار خروجی پمپ صورت می‌گیرد. نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن و با مخزن در مواردی با هم تفاوت دارند. به‌گونه‌ای که برای نصب پمپ آب بدون استفاده از مخزن، نیازی به لوله‌کشی‌های منبع یا مخزن نخواهید داشت و تمام این لوله‌ها حذف می‌شود. اما برای منتقل‌کردن آب از ورودی شهری به مخزن و بعد به ورودی پمپ خانگی به مسیر لوله‌کشی نیاز دارید.

پمپ آب با بهترین قیمت و در انواع پمپ آب ایتالیایی، آلمانی، چینی و ایرانی قابل ارائه می باشد.

پمپ آب خانگی به دستگاهی از جنس استیل ضد زنگ، چدن و یا برنز گفته می شود که از آن به منظور تنظیم و افزایش فشار آب ساختمان های مسکونی مختلف استفاده می شود. این نوع از پمپ فشار قوی بدون در نظر گرفتن تعداد اتصالات آبی و اینکه چه تعداد شیر آب در یک ساختمان از آن استفاده می کنند قادر است میزان فشار آب را افزایش دهد. شاید به همین دلیل است که این روزها استفاده از پمپ آب فشار قوی برای آپارتمان های چندین طبقه که از فشار آب ضعیف رنج می‌برند رایج شده است.

پمپ آب خانگی چیست؟ (بهترین پمپ آب برای خانه و آپارتمان)

در نهایت شما می توانید برای خرید از فروش های های کالای الکترونیک و یا فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام نمایید. وابسته به نوع اینکه پمپ شما پیستونی است یا غیر پیستونی نوع روغن کاری آن متفاوت می شود. از این رو انواع پمپ آب خانگی حائز اهمیت است که روغن کاری پمپ توسط یک کارشناس یا تحت نظر یک کارشناس صورت گیرد. شما می توانید به سادگی با تماس با شماره های زیر از خدمات رایگان مجموعه مستریکو برای تعویض روغن پمپ کفکش خود استفاده نمایید.

مطالب پیش رو، راهنمای ساده ای است که به شما در شناخت انواع پمپ و موارد استفاده آنها کمک میکند. در ادامه جدول راهنمای انتخاب لوله ورودی و خروجی پمپ آب، بر اساس قطر و اندازه لوله قابل مشاهده است. توجه داشته باشید معیارهای ذکر شده در رابطه با انتخاب لوله پمپ، بر اساس اصول کلی تعریف شده اند.

اگرچه تنها با کارشناسی و محاسبات مهندسی و تعیین دبی و فشار آب لازم می توان یک انتخاب دقیق در مورد پمپ آب خانگی داشت ولی معمولا روش های انتخاب تخمینی که بر اساس تجربه بدست آمده اند نیز کارآمد و قابل اطمینان میباشد. به اطلاع مشتریان عزیز می رستند که واژه پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای سوء استفاده می باشد.

در نظر داشته باشید این اعداد یعنی تعداد طبقه و تعداد واحد تقریبی بوده و می تواند براساس فشار آب در آن منطقه یا ساختمان تغییراتی داشته باشد.

پمپ آب

پمپ آب خانگی دو پروانه CB100 پنتاکس نمونه کم حجم این محصولات است که بیشتر برای شرایطی که نیاز به فشار کمتر و انتقال آب تا ارتفاع پایین‌تری را داشته باشید مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این از پمپ ‌های دو پروانه خانگی CB100 در صنایع کشاورزی، باغبانی و کارخانه ‌های صنعتی نیز می ‌توان استفاده کرد. در زمان نصب این موتورها باید حتما در نظر داشته باشید که سراغ استفاده از شیرآلاتی برای بخش مکش و پمپاژ بروید که سازگاری لازم با ورودی و خروجی پمپ آب خانگی دو پروانه را داشته باشند.

برای انتخاب پمپ مناسب، باید چند نکته را مدنظر داشته باشید تا هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

پمپ آب ایرانی چه مارکی خوبه؟

تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحد ها در هر طبقه، متراژ واحدها، تعداد شیرهای آب ساختمان و همچنین میزان مصرف آب از جمله عوامل موثر در انتخاب پمپ آب خانگی می باشند. پمپ آب خانگی یا پمپ آب کولری همان‌طور از نامش پیداست نوعی پمپ است که در خانه‌ها و برای مصرف روزانه آب استفاده می‌شود. از پمپ‌ آب خانگی به منظور افزایش فشار آب منازل مسکونی یا انتقال آب از چاه آب به درون ساختمان استفاده می‌شود.پمپ خانگی بر اساس نوع قدرت دارای انواع نیم اسب بخار، یک اسب بخار، یک‌ونیم اسب بخار و دو اسب بخار است. شناخت انواع مختلف پمپ آب خانگی در انتخاب پمپ آب مد نظرتان بسیار مهم است.قدرت پمپ خانگی را می‌بایست بسته به نوع ساختمان و مساحت آن انتخاب کرد.

این قطعه جهت آب بندی پمپ ساختمانی تعبیه شده است و محل قرار گرفتن آن نیز بر روی شفت پمپ است. بلبرینگ پمپ که به آن یاتاقان نیز گفته می شود، در حقیقت قطعه ای فلزی و متشکل از رینگ، ساچمه و قفسه است که موجب حرکت شفت و در نتیجه چرخش پروانه پمپ ساختمانی می شود.

خرید آنلاین انواع پمپ آب خانگی برای انتقال آب از مکان¬های عمیق، مصارف خانگی، صنعتی، آبیاری، کشاورزی و… نیز کاربرد دارند. همچنین دارای انواع مدل با دو ولتاژ تک فاز و سه فاز موجود است، به طوری که مدل¬های سه فاز برق کمتری مصرف می¬کنند. معمولاً افت فشار غالباً از طبقه سوم و بالاتر شروع می‌شود برای همین غالب خریداران انواع پمپ آب خانگی نیز ساکنان همین طبقات هستند.

اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که نحوه ی نصب پمپ آب خانگی نیز در افزایش یا کاهش صدای آن بسیار تاثیر گذار است. یکی از کارهایی که مخزن انبساط یا منبع تحت فشار در پمپ‌های آب خانگی انجام می‌دهند در واقع همین اطلاع‌رسانی به پمپ است که باید خاموش یا روشن شود که از طریق فشار داخل منبع و پرشر سوییچ این هماهنگی اتفاق می‌افتد. با توجه به این که برندهای زیادی خارجی و ایرانی در بازار موجود است و کیفیت آن ها با یکدیگر فرق می کند. انتخاب یک پمپ آب خانگی که مناسب ساختمان و هزینه ای که قرار است کنید باشد کاری دشوار است.

پمپ آب

خیلی از خریداران پمپ های آب پس از چند وقت متوجه روشن و خاموش شدن مکرر پمپ می شوند. این مشکل جدا از اینکه با ایجاد سر و صدا برای ساکنین طبقات اول و دوم ایجاد مزاحمت می کند، به موتور پمپ نیز آسیب رسانده و عمر مفید آن را کوتاه می کند. اما قبل از اینکه سراغ راهکارهایی برای رفع این مشکل برویم، ابتدا باید بدانیم روشن و خاموش شدن پمپ در چه بازه زمانی به معنای وجود مشکل در پمپ است.

پمپ آب

از بین انواع پمپ های خانگی، پمپ سانترفیوژ خانگی، محبوبیت بالایی دارد. انواع پمپ های سانتریفیوژ بسیار متنوعی است و با توجه به تعداد و نوع پروانه، برای مصارف مختلفی به کار می‌روند.

  • پمپ آب کشاورزی یکی از قویترین و کاربردی ترین انواع پمپ های آب برای زمین های کشاورزی است.
  • و در پایان می‌توان بیان کرد به دلیل استفاده از لوله ونتوری و ساختار دیفیوزر، ساختار پمپ جتی از محیطی و بشقابی پیچیده تر است.
  • البته در این جا باید توجه داشت که مسیر انتقال آن مسدود نباشد چرا که باعث می شود فشار بالا رفته و به پمپ آسیب برسد .از این نوع پمپ ها در انواع صنایع کاغذ سازی، آب و فاضلاب، ضنایع شیمیایی و ….
  • کلیه پمپ ها موجود در بازار ایران دارای صدا می باشند و این اشتباه مرسوم در بازار کاملا غلط می باشد.
  • نحوه کار یکی از انواع پمپ جابجایی مثبت را در تصویر زیر مشاهده کنید.
  • از آنجاکه پمپ ایتالیایی مصرف انرژی کمتری دارند اما باید هنگام خرید توجه نمایید که مصرف انرژی آن چگونه است.

لذا در صورتیکه پمپی خریداری کرده اید که صدای زیادی دارد باید با استفاده از راه های ذکر شده سعی در کنترل صدای آن بکنید. برای استفاده از کلید اتوماتیک دیجیتالی پمپ آب خانگی بهتر است که از یک منبع تحت فشار دیافراگمی نیز استفاده شود که البته این مورد معمولا رعایت نمی شود و باعث استهلاک بیش از حد پمپ آب خانگی می گردد.

در روش اول نیاز به یک پرشر سوییچ یا همان کلید اتوماتیک پمپ آب و یک مانومتر میباشد که اینها معمولا بوسیله یک قطعه رابط برنجی به نام پنج راهی و از طریق یک شیر یکطرفه به پمپ آب خانگی متصل می گردند. در مواردی از پمپ آب جتی در حالت قرار دادن روی سطح هم استفاده می‌شود که طبیعتاً قدرت پرتاب آب آن از پمپ آب بشقابی کمتر خواهد بود.

پمپ آب خانگی رادپمپ معمولا در دو نوع پره استیل و پره نوریل تولید می شوند. این برند نام آشنا و مشهور ایرانی سابقه طولانی در تولید الکتروموتور و الکتروپمپ های استاندارد برای کاربری های مختلف دارد.

گروه بازرگانی صنعت کار انواع این محصول را در دو نوع ساخت کشورمون ایران تحت لیسانس و ساخت ایتالیا موجود و به شما عزیزان ارایه می نماید.

و در ارتفاع‌های پایین، آبدهی به میزان حداکثر نزدیک است و در ارتفاع‌های بالا به میزان حداقل. اگر به دنبال خرید پمپ آب لوارا با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از بهترین  و معتبر ترین فروشگاه هستید همین حالا اقدام کنید همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول با شماره های زیر تماس بگیرید. اگر به دنبال خرید پمپ آب گراندفوس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از بهترین  و معتبر ترین فروشگاه هستید همین حالا اقدام کنید همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول با شماره های زیر تماس بگیرید. اگر به دنبال  خرید پمپ آب داب با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از بهترین  و معتبر ترین فروشگاه هستید همین حالا اقدام کنید همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای مشاهده و خرید هر کدام از محصولات پمپ آب کوچک برای کاردستی، پمپ بزنین ماشین، پمپ برف پاک کن ماشین می توانید موارد زیر را مشاهده نمایید. بهترین پمپ اب خانگی متناسب با نوع آن و همینطور کارکرد ان متغیر می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید. در بخش زیر چند نمونه از عکس پمپ آب خانگی را میتوانید مشاهده کنید.

لیست قیمت پمپ آب در طول روز بروز رسانی می شود , شما می توانید قیمت انواع مختلف پمپ آب مورد نظر خود را از لیست زیر مشاهده و با دیگر قیمت های پمپ آب مقایسه کنید. نرخ های درج شده در این لیست , شروع قیمت فروشندگان برای پمپ آب در بازار می باشد. پمپ دومکشه پمپیران از انواع پمپ‌های گریز از مرکز حلزونی و یک طبقه است که محفظه آن با برش محوری ساخته شده است و امکان عوض کردن اجزای گردن وجود دارد. فلنج‌های رانش و مکش پمپ به نیمه پایینی محفظه وصل هستند که هر دو فلنج در یک خط موازی مرکزی قرار می‌گیرند.

قابلیت دوم امکان جا‌به‌جایی آسان است، که به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی آن را حمل کنید.

آهنگ جدید

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ