نجاری صائبری با نام سماح شام عدالت.

به گزارش ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی با بیان اینکه بر اساس رصدهای صورت گرفته شده در پلیس فتا و گزارش های دریافتی از سوی هموطنان مشخص شده است این بار مجرمان سایبری با طراحی پلتفرم مجلس در قالب استفاده از نام و اعتبار سامانه سهام عدالت و ارسال پیامک مبنی بر واریز. مبالغ مختلف به حسابهای مالی هموطنان مشروط به مراجعه به لینک یا پیوند درج شده در پیامک پس از هک گوشی تلفن همراه فریب خوردگان و هدایت به صفحات جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان اقدام می کنند.

وی در تشریح شگرد این کلاهبرداران اضافه کرد: ترفند این مجرمان سایبری دقیقاً شبیه ترفند تصویبیه های قضائی سامانه ثنا بوده و با توجه به اطلاعات هموطنان نسبت به کلاهبرداری با عنوان سامانه ثنا مجرمان سایبری در اقدامی جدید به قصد سوء استفاده از نام و اعتبار سامانه سهام عدالت. شعله های آتش قطع شد.

معاونت اجتماعی پلیس فتا کشور ادامه داد: عموم مردم میبایست ضمن حفظ هوشیاری نسبت به شگرد این افراد کلاهبردار همیشه این اطلاعات را داشته باشند که همه ارتباطات و اطلاع رسانی در خصوص بهره مندی از خدمات دولتی از طریق شماره تلفن های پوششی صورت خواهد گرفت و هیچ کدام زمان و مکان دولت از تعداد ایستگاه های تلویزیون خصوصی با استفاده از تلفن های همراه پرسرعت برای عموم آزاد است.

وی ضمن تاکید بر اینکه با توجه به وجود آمار و دهکهای مختلف جمعیتی در اختیار سازمانهای مربوطه به جهت واریز سود سهام عدالت هیچ گونه نیازی به نام و یا درج اطلاعات در سامانه ها از شناسایی 6 نفر از مجرمان سایبری در این خصوص خبر نمی باشد. او گفت: من به خانه خداوند در زمین مصر خواهم رفت.

گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرنگ پاشایی از تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی خواستار اجرای طرح های کلی و یا هر گونه فعالیت های المنفعه راه های دقیق دسترسی به خدمات تعیین شده در ابتدا برای هموطنان از طریق رسانه های ملی و سایرین. راه های ارتباطی تشریح می کنند چرا که یکی از مراجع اصلی فریب هموطنان ناشی از عدم اطلاع از نحوه کلاهبرداری از خدمات تعیین شده بوده و همه نهادها، دستگاه های اجرایی و خدمات رسانی دولتی نیز میبایست سهم بسزایی در بخشی به هموطنان ایفا نمی توانند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم