نتیجه مطالعه: کسانی که به طالع بینی اعتقاد دارند جذاب تر و کمتر باهوش هستند


به تازگی، سه روانشناس از دانشگاه لوند در یک پرسشنامه آنلاین دریافتند کسانی که به طالع بینی اعتقاد دارند، هوش کمتری نسبت به معمول دارند و سکسی تر هستند. محققان مطالعه خود را در مقاله ای که در مجله Personality and Individual Differences منتشر شده است، شرح دادند.

در دهه‌های اخیر، محققان گهگاه نجوم را آزمایش کرده‌اند تا نشان دهند که حرکت ستارگان و موقعیت نسبی آن‌ها روی زمین هیچ تأثیری بر رفتار و زندگی انسان ندارد. تا به امروز، تمام ستاره شناسان و دانشمندان دیگر ثابت کرده اند که طالع بینی چیزی جز خرافه نیست و هیچ مدرکی دال بر کارکرد آن در زندگی وجود ندارد. با این حال، میلیون ها نفر در سراسر جهان به طالع بینی اعتقاد دارند و آن را علم واقعی می دانند.

در این مطالعه جدید، محققان نشان می‌دهند که در سال‌های اخیر، اعتقاد به طالع بینی در بین مردم رواج بیشتری یافته است که یکی از دلایل آن استرس‌های روزانه مانند شیوع بیماری عروق کرونر در سراسر جهان است.

نمادهای ماه در طالع بینی

سرانجام تصمیم گرفت این افراد را مطالعه کند و ویژگی های اخلاقی مشترکی را در آنها بیابد. محققان یک پرسشنامه آنلاین برای کشف ویژگی های شخصیتی خود تهیه کردند که در نهایت در مقاله ای با عنوان “ارزیابی باور در طالع بینی” در سال 2006 خلاصه شد.

علاوه بر این، محققان یک تست هوشی کوتاه انجام دادند و در نهایت 264 بزرگسال از طریق فیس بوک به پرسشنامه پاسخ دادند. آنها دریافتند کسانی که به قدرت طالع بینی در زندگی اعتقاد داشتند، در سوالاتی که خودشیفتگی را نشان می دهند، نمرات بالاتری کسب کردند و از سوی دیگر، در تست های IQ امتیاز پایین تری کسب کردند.

محققان دریافتند افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند، نسبت به افراد معمولی، خودمحورتر بوده و هوش کمتری دارند. علاوه بر این، این آزمایش نشان داد که کسانی که در آزمون هوش نمرات بالاتری کسب کردند، کمتر به طالع بینی اعتقاد داشتند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان