موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی You.com با سرمایه گذاری اولیه 20 میلیون دلار – زومیت راه اندازی شد

[ad_1]

You.Com خود را به عنوان اولین پلتفرم جستجوی باز جهان معرفی می کند. نسخه آزمایشی عمومی و لید این پروژه با بودجه اولیه 20 میلیون دلار مارک بنیوف، مدیر عامل Salesforce و مشارکت بین Breyer Capital، Sound Ventures و Day One Ventures. این شرکت اعلام کرده است که سرمایه اولیه خود را صرف گسترش جامعه کاربران، بهبود محصولات و فناوری های مرتبط با موتورهای جستجو می کند. زیرا You.com پلتفرم خود را برای کاربران جدید در وب عمومی ساخته است.

به گفته Wincherbit، U.Dotcom ادعا می کند که با رشد اقتصاد آنلاین، فضای اینترنت متمرکزتر می شود و بسیاری از شرکت های قدرتمند فناوری کنترل بیشتری بر اینترنت دارند. ریچارد ساچر، بنیانگذار و مدیر عامل U.Dotcom، ادعا می کند که این شرکت از فناوری برای کمک به مردم برای دستیابی به “زندگی بهتر و سازنده تر” استفاده می کند.

ساچر در ایمیلی به وب‌سایت Wincherbit درباره موتور جستجو توضیح می‌دهد:

ایده اصلی من این است [You.Com] من هشت سال و نیم پیش داشتم. امروزه اطلاعات زیادی وجود دارد و هیچکس وقت ندارد همه این داده ها را مطالعه و پردازش کند یا بداند به کدام اطلاعات اعتماد کند. یک بازیگر اصلی در فضای اینترنت بر بازار موتورهای جستجو و آنچه می بینید، مانند تبلیغات بیش از حد و سیل صفحات بهینه شده برای موتورهای جستجو، تسلط دارد. علاوه بر این، 65٪ از عبارات جستجو بدون کلیک بر روی سایت دیگری به پایان می رسد. این بدان معناست که ترافیک اینترنت در اکوسیستم گوگل قرار دارد.

پلتفرم U.Dotcom که در سال 2020 توسط ساچر و برایان مک کان تأسیس شد، از پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می کند. NLP نوعی هوش مصنوعی است که از زبان برنامه نویسی برای درک سوالات، رتبه بندی نتایج و تحلیل معنایی سوالات در زبان های مختلف استفاده می کند. این پلت فرم نتایج جستجو را در سراسر وب خلاصه می کند و برنامه های جستجوی داخلی آن را می توان توسعه داد تا کاربران بتوانند بدون خروج از صفحه نتایج، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

you.com

گوگل هوم را تنها می توان با پرداخت هزینه برای تبلیغات جایگزین کرد که برای کاربران آزاردهنده و برای شرکت ها گران است. پلتفرم جدید Ucom.com شرکت ها را قادر می سازد تا مفیدترین محتوای بلادرنگ خود را در صفحه اول موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند و کاربران در صورت تمایل به نتایج، می توانند فوراً اقدام کنند. اکثر شرکت ها این رابط کاربری جدید را بر موقعیت فعلی گوگل ترجیح می دهند.

از هوش مصنوعی استفاده کنید تا متوجه شوید

ساچر قبلا Metamind، یک استارتاپ هوش مصنوعی را تاسیس کرد. پروژه ای موفق شد بیش از 8 میلیون دلار سرمایه مخاطره آمیز جمع آوری کند قبل از اینکه Salesforce در سال 2016 خریداری شود. Metamind یک پایگاه داده در دسترس عموم است که از تصاویر تفسیری برای آزمایش، آموزش و اعتبارسنجی مدل های شی AI استفاده می کند.

تا همین اواخر، ساچر یک دانشمند ارشد در Salesforce بود. جایی که او به ساخت پلت فرم جامع هوش مصنوعی انیشتین کمک کرد. آنها در حال حاضر در زمینه پردازش زبان طبیعی (NLP) مشغول به کار هستند. او برای دریافت مدرک دکترا از استنفورد، پایان نامه ای را در مورد آموزش عمیق ارائه کرد که به خوبی از نورون های مغز انسان الگوبرداری شده است و می تواند چندین NLP را همزمان پردازش کند. این امر نیاز به توسعه مدل های متعدد را از بین می برد.

سوچار در این خصوص گفت:

بدون آموزش عمیق پیشرفته، ما نمی توانستیم سال ها در NLP کار کنیم. من معتقدم که اکتشاف یکی از مهمترین کاربردهای هوش مصنوعی به خصوص در NLP امروزی است. با U.Dotcom، کاربران می توانند هوش مصنوعی را از طریق شخصی سازی و سفارشی سازی کنترل کنند.

سفارشی سازی و حفظ حریم خصوصی

you.com

در U.Dotcom، می توانید به راحتی و به سرعت منابعی مانند StackerFlow، Quara، Reddit و Medium را با پرس و جو پیدا کنید. به عنوان مثال، برنامه نویسان می توانند قطعه کد خود را مستقیماً در پلتفرم پیدا کنند و خلاصه ای از توضیحات تولید شده توسط U.Dotcom را مشاهده کنند.

در توضیحات وب سایت U.Dotcom آمده است:

منبع مورد علاقه خود را برای اخبار، رسانه های اجتماعی، خرید و موارد دیگر انتخاب کنید. ابتدا نتایج منابع مورد اعتماد خود را خواهید دید. به این ترتیب، می توانید اخبار مورد نظر خود را در یک مکان مشاهده کنید و درگاه را مرور کنید.

ساچر همچنین استدلال می کند که U.Dotcom در حال افزایش “نوار” برای حفظ حریم خصوصی و معرفی یک حالت ناشناس به نام “Zero Tracking” برای کاربران خود است. این پلتفرم بدون تبلیغات است و در حال حاضر اطلاعات شخصی را نمی فروشد یا کاربران را در سراسر جهان ردیابی نمی کند. البته این پلتفرم هویت تبلیغات را انکار نمی کند و علناً قول می دهد که هرگز تبلیغاتی را منتشر نخواهد کرد که “عمداً حریم خصوصی را نقض می کند”.

Google یک پایگاه داده عظیم از همه چیزهایی است که تا به حال با آنها تعامل داشته اید، برنامه ها و برنامه های افزودنی که استفاده کرده اید. ممکن است اطلاعات زیادی را به موتور جستجوی خود داده باشید که حتی اعضای نزدیک خانواده یا دوستان ممکن است ندانند. این نه تنها شامل عبارت‌های جستجوی شما می‌شود، بلکه Google شما را در سراسر اینترنت دنبال می‌کند و ممکن است در وب‌سایت‌های شرکای تجاری شرکت یا وب‌سایت‌های محصولات سری Pixel ردیابی شوید. ساچر گفت: «همه این داده‌ها ذخیره می‌شوند و سپس به گوگل کمک می‌کنند تا از طریق هدف‌گذاری تبلیغات کسب درآمد کند. ایجاد یک سیستم مناسب تر برای افراد در همه ابعاد ضروری است تا یک آژانس خصوصی برای ایجاد پایگاه های اطلاعاتی باشد. در این سیستم تا زمانی که محتوای وب سایت ها با عبارات جستجوی کاربر مرتبط باشد، فرصت حضور در صفحه اول نتایج جستجو به آنها داده می شود.

رقابت با مدیران فعلی

.Com بخشی از یک استارت آپ جدید است که هدف آن به چالش کشیدن تسلط گوگل بر وب است. Neva نوع دیگری از پروژه است که توسط دو مدیر سابق گوگل آغاز شده است. علاوه بر این، ما Mojeek را داریم، یک شرکت مستقر در بریتانیا که فناوری نمایه سازی وب را توسعه می دهد. Neva بر اساس اشتراک گذاری کار می کند و فهرست وب اصلی خود را از موتور جستجوی Bing دریافت می کند، اما وعده تبلیغات کمتر و حفظ حریم خصوصی بیشتر را به کاربران خود می دهد. این سرویس همچنین نتایج ایمیل کاربر را با سایر اطلاعات شخصی ادغام می کند. Mojeek در حال تهیه فهرست خود با هدف رسیدن به 6 میلیارد صفحه تا پایان سال 2021 است. به گفته گوگل، این موتور جستجو در حال حاضر صدها میلیارد نتیجه جستجو را در پایگاه داده خود فهرست می کند.

you.com

سهم گوگل از بازار جستجوی جهانی در دهه گذشته بیش از 90 درصد تثبیت شده است. طبق آمار Statcounter، سهم بینگ از بازار 2.9 درصد است و پس از آن یاهو 1.5 درصد است.

رقبای بلندمدت مانند داکوداکو پیشرفت آهسته اما پیوسته ای داشته اند و سایرین، از جمله Ecosia مستقر در برلین، هنوز در تلاش برای حفظ موقعیت خود در پیشنهادهای جستجوی اینترنتی بسیار رقابتی هستند. کویل که توسط مهندسان سابق گوگل تأسیس شد، 33 میلیون سرمایه جمع آوری کرد و پس از دو سال فعالیت، بیش از 120 میلیارد صفحه وب را قبل از بسته شدن در سال 2010 فهرست کرد.

گوگل با دو شکایت عدم اعتماد دولت و یک شکایت فدرال در ایالات متحده مواجه است (زیرا منتقدان آن را رفتار اختصاصی می نامند). اما تاکنون، تلاش‌های تنظیم‌کننده برای باز کردن بازار جستجو متفاوت بوده است. به عنوان مثال، یک مطالعه استنفورد نشان داد که “صفحات انتخاب” موتور جستجو در دستگاه های اندرویدی فروخته شده در اتحادیه اروپا، که توسط کمیسیون اروپا در سال 2019 اجرا شد، از شرکت هایی حمایت می کند که در کسب درآمد از کاربران خود تهاجمی تر هستند. به آرامی

مقالات مرتبط:

اپیدمی کرونا اهمیت بازنگری در کشف و راه اندازی سرویس U.Dotcom را تقویت کرده است. این پروژه که بیش از 20 سال پیش به عنوان راهی برای سازماندهی و دسترسی به اطلاعات جهانی راه اندازی شد، به اولویت دادن به ارتباط تبلیغات تغییر کرده است. مشارکت مهمتر از کمک به مردم برای انجام کارها است و مدتهاست که این باور کورکورانه بوده است که در زمان صرفه جویی می کنند. سوچر در قسمت دوم توضیح خود گفت:

U.Dotcom یک پلتفرم قابل اعتماد است که ارزش ایجاد می کند تا کاربران و سازندگان را در اقتصاد نوآورانه و جستجو درگیر نگه دارد. هدف ما دموکراتیک کردن دسترسی و انتخاب اطلاعات و اجازه دادن به کاربران برای شخصی سازی واقعی تجربه اطلاعاتی خود است. من فکر می کنم بسیار مهم است که آژانس را پس بگیریم و آن را کنترل کنیم و به جای اینکه به کاربران به عنوان یک محصول نگاه کنیم، در درجه اول به عنوان افراد به آنها نگاه کنیم.

نظر شما در مورد موتور جستجوی U.Dotcom چیست؟

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما