مهاجرت و اقامت ترکیه با خرید ملک و خانه

اگر شما قصد خرید آپارتمان در این کشور را داشته باشید می توانید حدود 60 هزار لیر هزینه کرده و اقامت توریستی دریافت نمایید. ترکیه یکی از کشورهایی است که سریع‌ترین رشد اقتصادی را در خاورمیانه دارد و با وجود تاریخ غنی، فرهنگ و طبیعت منحصر به فرد خود، به مقصدی جذاب برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل شده است. البته باید بدانید که محدودیت‌هایی مانند خرید ملک در مناطق روستایی و اطراف آن وجود دارد، اما این مشکلی نیست که سرمایه گذاران را سردرگم کند، زیرا اکثر این افراد در مناطق مرکزی با ارزش سرمایه گذاری بالا خرید می‌کنند. اگر می خواهید با خرید خانه 60 هزار دلاری در ترکیه، تابعیت این کشور را اخذ نمایید باید پس از اخذ اقامت 3 ساله، به مدت 5 سال آن را تمدید کنید. همچنین در طول این مدت نباید بیش از 1  سال خارج از ترکیه سکونت داشته باشید؛ در غیر این صورت تابعیت به شما تعلق نمی گیرد. یکی از مزیت های خرید آپارتمان در ترکیه این است که شما میتوانید اجازه اقامت خانواده خود را نیز دریافت کنید و کودکانتان را برای تحصیل در مدارس ترکیه ثبت نام نمایید.

  • ولی یادتون باشه چون قوانین ترکیه دایم داره تغییر می کنه حتما آخرین تغییرات رو ببینید.
  • هم از نظر تفریحی و هم از نگاه زندگی ،آنتالیا یک مقصد خوب تلقی می شود.
  • معمولاً در روزهای عادی و بدون ترافیک بعد از حدود 20 دقیقه شما می‌توانید خودتان را از عمرانیه به مرکز شهر استانبول برسانید.
  • مثلا در صورتی که بخواهیم برای شما مثال بزنیم می توانیم در منطقه کاغادحانه مجتمع مسکونی آتیه استانبول را مثال بزنیم.

منطقه بشیکتاش از شما با محله ساری یر و از جنوب با محله بی اغلو همسایگی دارد. برای خرید ملک در بشیکتاش استانبول شما باید پول خود را به دلار تبدیل نمایید. بشیکتاش موقعیت بسیار خوبی از لحاظ سیستم حمل و نقل دارد و تنها عیب آن نداشتن مترو است. در بشیکتاش مراکز درمانی زیادی وجود دارد اما یکی از معروف‌ترین مراکز درمانی این منطقه بیمارستان IVF  ترکیه است که به طور خاص در زمینه درمان ناباروری فعالیت می‌کند. این مرکز درمانی با بهترین مراکز درمانی در انگلستان و آمریکا همکاری دارد و در جهان نیز معروف است.

راهنمای خرید ملک در ترکیه

تا چند ماه قبل قانون به این شکل بود که اگر چند شریک با هم یک خانه در ترکیه خریداری می‌کردند، به ازای هر سهم 400 هزار دلاری از خانه، پاسپورت ترکیه صادر می‌شد. مثلا با خرید یک خانه 800 هزار دلاری، هر دو شریک می‌توانستند پاسپورت را برای خرید ملک در استانبول خود و خانواده‌شان اخذ کنند. اما این قانون دیگر وجود ندارد و حتی اگر خانه 1 میلیون دلار نیز خریداری کنید، فقط به یک خانواده پاسپورت داده می‌شود. برای آگاهی بیشتر شما باید بگوییم که در ترکیه به سند رسمی ملک تاپو (Tapu) می‌گویند.

خرید ملک در ترکیه

اگر ملک خود را در ترکیه برای ۵ سال یا بیشتر حفظ کنید، از مالیات بر سرمایه معاف خواهید بود. اگر تصمیم به فروش در طول ۵ سال اول داشته باشید، مالیات بر ارزش افزوده ملک به میزان ۱۵ درصد به هر نوع دارایی تعلق می‌گیرد. مبلغ پرداختی مالیات بسته به تعداد اعضاء در سند و قیمت ملک متفاوت است. یک آپارتمان ۲ خوابه در منطقه دیدیم به طور متوسط ۱۵۰ لیر در سال مالیات دارد، اما در مناطق دیگر بالاتر است. دولت ترکیه برای سرمایه‌گذاری اتباع خارجی مسیر را بسیار صاف و هموار کرده است.

تغییرات قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک 2023

البته این رو قطعا می دونید که ایرانیان برای سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزای این کشور ندارند و می تونند به مدت 90 روز بدون داشتن ویزا در ترکیه حضور داشته باشند . اما اگر شما می خوایید بیشتر از 90 روز بمونید  باید برای ماندن ، اقدام به دریافت اقامت یا شهروندی این کشور کنید. در سال‌های اخیر، کشور ترکیه به یکی از بهترین مقصدهای مهاجران ایرانی تبدیل شده است. برای اخذ اقامت این کشور، روش‌های مختلفی وجود دارند که خرید ملک یکی از ساده‌ترین‌های آن‌ها است.

وجود مراکز فرهنگی و امکاناتی مثل کنسرت ، تئاتر و سینما ، مسیر های جذاب و متعدد پیاده وری  و جمعیت بالای ۲ میلیون نفر توجه بسیاری از افراد را جهت سرمایه گذاری به خود جلب می کند . از نظر  صنعت ساخت  و ساز ترکیه رتبه ی دوم در دنیا بعد از کشور چین را دارد  و این به علت تقاضای بالای سرمایه گذاران برای خرید ملک در این کشور می باشد. با اجاره خانه در ترکیه نیز می توان اقامت گرفت ؛اما این اقامت از نوع توریستی و ایستمون یک ساله است که قابلیت تمدید ندارد . گفتنی است مبلغ اجاره خانه در ترکیه ، به شهر و محله  و مشخصات  خانه  مورد نظر دارد. متقاضی پس از اخذ پاسپورت ترکیه ،می تواند آزادانه بین ۱۴۸ کشور دنیا سفر کند و مانند یک شهروند ترکیه ای از امکانات شهروندی  مثل تحصیل رایگان و استفاده از خدمات درمانی رایگان این کشور استفاده  نماید . اخذ اقامت از این طریق یک اقامت  ۳ ساله توریستی  است و تا  ۱۰ سال هم قابل تمدید می باشد.

مشاوران ما در ام تی سی هوم، با داشتن به‌روزترین اطلاعات در زمینه‌ی خرید ملک به شما در انتخاب بهترین پروژه متناسب با بودجه و نیازتان کمک خواهند کرد. از امتیازات ویژه خرید ملک در ترکیه است که به‌طور حتم کارهای شما را چه به‌صورت حقیقی و چه به صورت حقوقی هموارتر می‌کند. ترکیه را دریا احاطه کرده است و دریاهای مرمره، اژه، سیاه و مدیترانه آن را محصور کردندکه دو تنگه‌ی بسفر و داردانل شاه‌راه ارتباطی این کشور با دریاهای آزاد است. ترکیه 81 استان دارد و بزرگترین شهرهای ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، غازی عینتاب، آدانا، قونیه، قیصریه و آنتالیا می‌شوند.

موسسه الو اپلای معتبرترین و بهترین موسسه در جهت مهاجرت از طریق خرید ملک به ترکیه است شایان ذکر است این موسسه دارای کادر مجرب بوده که بهترین مشاوره را در امور مرتبط با خواسته شما در اختیار شما قرار میده. ایرانیان طبق گزارش خبر آنلاین و بنابر گزارش مرکز آمار ترکیه، فقط در ماه آگوست با خرید ۹۱۱ ملک در ترکیه رکورددار خریداران خارجی املاک در این کشور شدن. تا سال گذشته ایرانیان پس از عراقی‌ها دومین خریدار املاک در ترکیه بودن که امسال در جایگاه اول قرار گرفتن. میزان خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیه طی ۲ سال گذشته ۱۵ برابر شده.

این بدین معنی است که شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا، یالووا و آنکارا محل تمرکز سرمایه گذاران برای خرید ملک در ترکیه بوده است. اتباع کشورهایی مانند ایران، عراق، روسیه و افغانستان بیشترین خانه را در ترکیه خریدند که ایرانیان در صدر آن قرار دارند. ازآنجاکه ایرانیان به خرید ملک در استانبول علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند، دور از ذهن نیست که خرید آپارتمان دست دوم در استانبول نیز موردتوجه آن‌ها باشد. آپارتمان‌های دست دوم در استانبول در محله‌های مختلفی از شهر قابل‌خرید هستند. این محله‌ها شامل مناطق حاشیه‌‌ی‌ شهر، محله‌های بومی و مناطق مرکزی شهر می‌شود.

خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت

بر طبق آمار سالیانه در سال 2021، حداقل قیمت برای خرید خانه ارزان در ترکیه 170 هزار لیر می باشد. همانطور که گفته شد شرایط خرید ملک در استانبول ترکیه آنقدرها هم سخت نیست، و هر فرد با هزینه‌ای متوسط می‌تواند به راحتی در استانبول ترکیه خانه‌ای مناسب تهیه کند. برای دریافت مشاوره جهت خرید ملک مسکونی، واحد اداری یا تجاری می‌توانید با کارشناسان پرشیا هومز تماس بگیرید، تا شما را در تمام مراحل خرید یاری کنند. با این حال همچنان از برخی از مناطق گران قیمت در کشور ما، قیمت‌های ارزان‌تری دارد.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما