مشاهده دو مجسمه بزرگ ابوالهول در مصر


فرارو- به گفته وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، باستان شناسان در مصر دو مجسمه بزرگ سنگ آهکی از پادشاه آمنهوتپ سوم پیدا کرده اند که شبیه ابوالهول است.

به گزارش فرارو، این کاوش بر اساس یک پروژه باستان شناسی مصری-آلمانی که در منطقه باستاتی امروزی در لوکسور کاوش کرده است، انجام شد. در این کاوش دو مجسمه شبیه ابوالهول به ارتفاع حدود 8 متر به شاه آمنهوتپ سوم، پادشاه سلسله هجدهم که در سال 1390. قبل از میلاد تا 1353 قبل از میلاد سلطنت می کرد، تقدیم شد. این پادشاه بیشتر به خاطر صلح و رفاهی که در دوران سلطنت او حاکم بود و همچنین نوه اش، پادشاه توت عنخ آمون، شهرت دارد.

وزارت گردشگری و باستان مصر اعلام کرده است که این تیم ابوالهول ها را در پایتخت سابق تبس (اکنون) در مقبره پادشاه آمنهوتپ سوم، که برای مصریان باستان به عنوان “معبد میلیون ها سال” شناخته می شود، پیدا کردند. مجسمه های ابوالهول مانند این فرعون بزرگ به عنوان لباس یا مجسمه بزرگتر از واقعی شناخته می شوند. به گزارش المانیتور، ماموریت باستان شناسی – پروژه حفاظت از معابد کلوسی ممنون و آمنهوتپ سوم که در سال 1998 آغاز شد – شاهد تخریب ستون ها و دیوارهای مقبره ها بود، معبدی که توسط مصریان باستان تزئین شده بود. با تشریفات و تشریفات نمایش آیینی

مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر در بیانیه‌ای گفت: سنگ‌تراشان مصر باستان دو مجسمه بزرگ آمنهوتپ سوم با تاج آبی، ریش سلطنتی و زنجیر بزرگ را به نمایش گذاشتند. در حین بازسازی، کتیبه ای بر روی سینه یک مجسمه عظیم یافت شد که روی آن نوشته شده بود “محبوب آمون” که به آمنهوتپ سوم اشاره دارد. هوریگ سروزیان، مصر شناس و رئیس کاوش های باستان شناسی، در المانیتور گفت: «معبد قبل از اینکه در سال 1200 قبل از میلاد توسط زمین لرزه ای ویرانگر ضربه بخورد، دارای مجسمه ها، مدل ها و زیور آلات زیادی بود. »

در این مأموریت همچنین مجسمه‌هایی از سه الهه قدرتمند Sakhmet مشاهده شد که سر یک شیر را بر روی بدن یک زن نشان می‌دادند. مجسمه های سنگی در مقابل یک حیاط داخلی باز به نام دادگاه پراستایل قرار داشتند. سروزیان به المانیتور گفت: «در پراستایل، نجات تازه کشف شده صحنه جالبی از سنت حبسات را نشان می دهد. “جشنواره ای که آمنهوتپ سوم پس از 30 سال از سلطنت او آغاز کرد و پس از آن هر سه سال یک بار تکرار می شود.”

عبدالرحیم ریحان، مدیر کل تحقیقات، مطالعات باستان شناسی وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، آل، گفت: «این یکی از مهم ترین جشن ها برای مصریان باستان است که پایان سی امین سال سلطنت پادشاه را جشن می گیرد. – مانیتور گفت. “تصویر جشن پادشاه را بر تاج و تخت نشان می دهد که در قدرت است، در حالی که مردم اطراف او خوشحال و خوشحال هستند و منتظر سخنرانی او هستند و به آنها وعده سلطنت و شکوه 30 ساله را می دهند.” رحیم ریحان افزود در پایان جشنواره فرعون در حیاط می دوید تا مهارت های بدنی خود را در دویدن به رخ بکشد.

باستان شناسان خاطرنشان می کنند که پروژه جستجو و حفاظت از چهار بخش تشکیل شده است. پس از بازرسی سایت، تیم ویرانه ها را حفاری کردند، سپس برنامه ریزی کردند که تمام آثار باستانی تازه ثبت شده را در محل اصلی خود در معبد قرار دهند. سروزیان گفت که در نهایت این تیم قصد دارد این سایت را به شکل اولیه خود بازسازی کند تا بتواند شکوه اولیه خود را در طول توسعه از برخی جهات به بهترین شکل نشان دهد. به عبارت دیگر، هدف اصلی این گروه پنجره و مرمت، بازسازی این مقبره معبد به شکل اولیه و تمامی دستاوردهای موجود در آن، از جمله مجسمه‌های موجود در این مکان و محل آن است. بازسازی می شود تا حد امکان ظاهر اولیه این بنا بازسازی خواهد شد.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
کاناداDigital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel