محققان ژل تزریقی را برای فلج نخاع در موش‌ها درمان کردند


تیمی از دانشمندان دارویی جدید ساخته اند که می تواند آسیب نخاعی را در سلول های موش درمان کند. تحقیقات آنها نشان داد که موش ها می توانند پس از چهار هفته دوباره تولید کنند.

محققان دانشگاه نورث وسترن نتایج مطالعه خود را در مقاله ای منتشر کرده اند که در مجله Science منتشر شده است و اکنون به دنبال مجوز از سازمان غذا و دارو برای انجام آزمایش های انسانی هستند. محقق ارشد ساموئل استاپ گفت: “هدف تحقیقات ما ایجاد درمان های قابل انتقال بالینی برای جلوگیری از فلج در افرادی است که آسیب جدی داشته اند.

محققان در این روش از نانوالیاف برای شبیه سازی معماری شبکه های خارج سلولی استفاده کرده اند. این شبکه شبکه ای از مولکول هاست که بافت ها را احاطه کرده اند تا از عملکرد سلول ها پشتیبانی کنند. الیاف استفاده شده توسط این دانشمندان 10000 برابر نازکتر از موی انسان است. این الیاف از صدها هزار پپتید یا مولکول زیست فعال تشکیل شده اند.

پپتیدها سیگنال های خاصی را برای تحریک بدن برای بازسازی اعصاب ارسال می کنند. در این درمان از ژلی استفاده می شود که مستقیماً به بافت اطراف نخاع تزریق می شود. دانشمندان ۲۴ ساعت پس از ضایعه نخاعی درمان را آغاز کردند، زیرا انسان ها معمولا درمان را با تاخیر طولانی شروع می کنند.

پس از چهار هفته، موش‌های تحت درمان توانستند تقریباً مانند قبل راه بروند. سپس محققان موش‌های تحت درمان را مجدداً جراحی کردند تا میزان ترمیم بافت در سطح سلولی را بررسی کنند. نتیجه بهبود قابل توجهی در نخاع موش ها بود.

اگر این درمان در آزمایشات انسانی موفقیت آمیز باشد، محققان می توانند زندگی بیماران مبتلا به آسیب نخاعی را تغییر دهند. تنها در ایالات متحده، حدود 300000 نفر با ضایعات نخاعی زندگی می کنند و به طور کلی عمر کوتاه تری نسبت به افراد عادی دارند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان