مایع خنک کننده حلقه؛ فناوری خنک کننده جدید شیائومی معرفی شد – زومیت

[ad_1]

فناوری خنک کننده جدید شیائومی Loop LiquidCool نام دارد که از یک حلقه بسته یک طرفه برای دفع گرما استفاده می کند. در روند نامگذاری کار اثر مویرگی خنک کننده برای رساندن مستقیم گرما به منبع استفاده می شود، گرمای منبع باعث تبخیر مایع می شود و بخار حاصل به منطقه سرد هدایت می شود. در این ناحیه بخار سرد شده متراکم شده و بخار باقی مانده جذب می شود.

xiaomi-liqudcool-2

به گفته wccftech، فناوری جدید شیائومی دو برابر قدرت خنک کنندگی تولید می کند و برای خنک سازی گوشی های هوشمند بسیار کارآمد است. انتظار می رود این فناوری در اواخر سال 2022 (پاییز 1401) راه اندازی شود.

فناوری Loop Liquidcool

فناوری Loop LiquidCool دارای یک سیستم لوله حرارتی حلقه‌ای است که از یک محفظه برای تبخیر، کندانسور، پر کردن و تخلیه مکرر و همچنین لوله‌های گاز و مایع مستقل تشکیل شده است.

xiaomi-liqudcool-4

اواپراتور در یک منبع حرارتی مجهز به خنک کننده قرار می گیرد. هنگامی که گوشی گرم می شود، این مایع خنک کننده تبخیر می شود و سپس بخار و جریان هوای حاصل به کندانسور هدایت می شود که در آن بخار به مایع تبدیل می شود و این مایعات جذب شده و برای این منظور در الیاف محفظه ترکیب می شوند و سپس برای استفاده مجدد مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده در اواپراتور

استفاده از فرآیند خنک کننده مشابه فرآیند خنک کننده مایع VC، فناوری شیائومی را منحصر به فرد و متمایز می کند.


سیستم های استاندارد VC برای مایعات و گازها کانال های جداگانه ای را ارائه نمی دهند. در واقع در این سیستم ها دمای بالا برای گازها و دمای پایین برای مایعات یکدیگر را نقض می کنند.

شیائومی در جدیدترین طراحی پمپ خود، یک پمپ حلقه‌ای شکل با طراحی ویژه برای لوله‌های گاز ارائه می‌کند که مقاومت هوا را تا 30 درصد کاهش می‌دهد، اما در عین حال گرما را با حداکثر ظرفیت (100 درصد) منتقل می‌کند.

چرخش یک طرفه؛ بهترین راه برای خلاص شدن از گرما

برای اطمینان از گردش یک طرفه با راندمان بالا، استفاده از ساختارهای شیر تسلا در محفظه هایی که مکرراً پر و خالی می شوند بسیار مهم است.

xiaomi-liqudcool-3

شیر تسلا یک شیر یک طرفه است که به مایعات اجازه تبخیر می دهد، اما اجازه نمی دهد هوا برگردد. این ویژگی راندمان بالایی را برای گردش گاز یا مایع در سراسر سیستم فراهم می کند.

مقالات مرتبط:

به لطف گردش یک طرفه، جداسازی گاز از مایعات، لوله های گاز با مقاوم در برابر حرارت کم و طراحی انعطاف پذیر دریچه های تسلا، فناوری مایع خنک کننده حلقه می تواند در هر طراحی داخلی استفاده شود. این حلقه ها را می توان حتی مربع ساخت و فضای بیشتری را برای باتری ها، ماژول های دوربین و موارد دیگر اشغال کرد.

شیائومی از این فناوری در Mi Mix 4 شخصی برای خنک کردن گوشی استفاده کرد: 30 دقیقه پس از بازی Genshin Impact با حداکثر تنظیمات ویدیویی 60 فریم بر ثانیه، دستگاه در 47.7 درجه سانتیگراد اندازه گیری شد و دمای پردازنده 6.8 درجه بود. Maymix 4 بدون تغییر دست کم گرفته شد.

xiaomi-liqudcool-6

به نظر شما فناوری loop liquidcool چه نقشی در آینده تولید تلفن همراه خواهد داشت؟

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
کاناداDigital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel