فلوکستین+نحوه مصرف و عوارض آن – سلامت بانوان اوما

مصرف فلوکستین را بهطور ناگهانی متوقف نکنید، چرا که در این صورت ممکن است علائم ناخوشایند ترک داشته باشید. این سوال بسیار مهم است که چه کسانی باید فلوکستین را در شب مصرف کنند و چه کسانی در روز. باید بدانید که مصرف این دارو، هر روز و در یک زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است عوارض دیگر نیز رخ دهند. تجمع دارو ممکن است با نارسایی شدید کلیوی رخ دهد. ممکن است در چند هفته اول این دارو تاثیر چندانی نگذارد و حتی موجب تقویت افکار خودکشی شود.پس در هفته های اول با پزشکتان مرتب در ارتباط باشید. داروی فلوکستین ممکن است شامل ترکیبات غیر فعالی باشد که موجب بروز حساسیت یا مشکلات دیگر بشود. بروز پیدا کند که در حقیقت همان بیقراری محسوب میشود؛ نه عارضههای متعدد دیگر. بعد از یک هفته 10 میلی گرم در روز باید به 20 میلی گرم افزایش پیدا کند. فلوکستین یک داروی نسخهای است که به منظور درمان اختلال افسردگی عمیق، پرخوری عصبی (اختلال خوردن)، اختلال وسواس فکری، اختلال هراس و اختلال نارسایی پیش از قاعدگی (PMDD) استفاده میشود. اگر یک نوبت دارو را فراموش کرده اید بخورید و چند ساعت بعد یادتان می آید مشکلی نیست و میتوانید دوز فراموش شده را مصرف کنید ولی اگر نزدیک دوز بعدی شده ، دوزی که جا انداخته اید را دیگر مصرف نکنید و به جایش از دوز بعدی طبق برنامه ادامه دهید .

قرص فلوکستین 20

این ترکیب همچنین برای درمان افسردگی پس از حداقل 2 داروی دیگر بدون درمان موفقیت آمیز علائم مورد آزمایش قرار گرفته است. اگر شما داروهای دیگر که افزایش سطح سروتونین می دهند: از جمله داروهای خیابانی مانند MDMA / اکستازی، قرص سنتور، داروهای ضد افسردگی خاص ( مانند سیتالوپرام / پرفسستین، SNRIs مانند دالوکستین / ونلافاکسین)، تریپتوفان، و غیره مصرف کنید. در هنگام مصرف این دارو از مصرف الکل و یا استعمال دخانیات بپرهیزید. بنابراین، این احتمال وجود دارد که بتوان از فلوکستین بهعنوان یک درمان برای افراد دارای اضافه وزن یا چاقی استفاده کرد. کلردیازپوکساید با مقادیر کم اثرات ضد اضطراب دارد و با افزایش میزان این دارو در بدن اثرات خواب آور از خود نشان می دهد. فرمولاسیون خوراکی با رهش فوری: دوز اولیه فلوکستین 20 میلی گرم خوراکی یک بار در روز و صبحها است، پس از چند هفته در صورت عدم بهبود بالینی کافی، این دوز افزایش مییابد.

قرص فلوکستین ۲۰

بعضی از داروها می توانند با فلوکستین تداخل داشته باشند و باعث ایجاد یک بیماری جدی به نام سندرم سروتونین شوند. سلول های مغزی که نورون نام دارند، چندین نوع ماده ی شیمیایی را به عنوان پیام رسان در فضای بین سلولی آزاد می کنند تا نورون ها تحریک شوند و پیام عصبی منتقل گردد.این روند برای کنترل بسیاری از عملکردهای مغزی صورت میگیرد. وقتی صحبت از مصرف کم می شود ، منظور ما این نیست که از دو واحد استاندارد نوشیدنی فراتر برویم (یک واحد معادل تقریباً یک پیمانه آبجو است). اگر تا یک سال مصرف شود ممکن است مزایایی برای بولیمیا ایجاد کند. محققان در مجله آمریکایی روانپزشکی گزارش دادند که برای بیماران مبتلا به بولیمیا عصبی که به درمان روانشناختی پاسخ نداده اند، ممکن است فلوکستین یک مداخله مفید باشد. هر گونه علائم جدید یا بدتر شدن را به دکتر خود گزارش دهید، مانند: تغییرات خلقی یا رفتاری، اضطراب، حملات هراس، خواب آلودگی، و یا اگر احساس می کنید تحریک پذیر، آشفته، خشمگین، پرخاشگر، بی قرار و بی قرار شده اید و یا افکاری در خصوص خودکشی یا صدمه زدن به خودتان دارید به پزشک اطلاع دهید.

اگر شما و پزشکتان تصمیم به حذف فلوکستین دارید، احتمالاً پزشک توصیه میکند که دوز مصرفی خود را به تدریج کاهش دهید تا از عوارض جانبی شدید قطع ناگهانی دارو جلوگیری شود. ممکن است پس از قطع مصرف داروبه طور ناگهانی وضعیت شما بدتر شود. خط قرمزهاي مصرف ! در صورت ترکیب ، دوزها و مدت زمان مصرف هر دارو را محدود کنید. این حال، علیرغم این شباهت ها، داروها معمولاً به دلایل مختلف تجویز می شوند و مدت زمان متفاوتی برای تاثیر گذاری دارند. کپسول، قرص و مایع فلوکستین (پروزاک) معمولاً یک بار در روز در صبح یا دو بار در روز صبح و ظهر مصرف می شود. 3. دارو مایع را با سرنگ دوز، یا با یک قاشق مخصوص دوز یا فنجان دارویی، مشخص کنید. بدون مشورت با پزشک خود مصرف این دارو را قطع نکنید. در صورت فراموشی یک نوبت دارو بلافاصله آن را مصرف نمایید اما از دوبرابر کردن مقدار دارو در یک نوبت جداً خودداری نمایید. گاهی ممکن است عدم انزال به علت شروع درمان با دادن مقدار زیاد دارو یا پس از قطع دارو اتفاق افتد. به طور کلی دوز قرصهای فلوکستین (snappclass.ir) موجود در ایران معمولا ۱۰ و ۲۰ میلیگرم هستند که ابتدا با ۱۰ شروع میشود و در صورتیکه بدن بیمار به دوز بالاتری نیاز داشته باشد پزشک ۲۰ را تجویز میکند.

کپسول فلوکستین ۲۰

این احتمال وجود دارد که برخی بیماران با مصرف دوز کمتری شروع به درمان کنند و طی چند روز، دوز توصیه شده را افزایش دهند. اگر فلوکستین را برای مشکلات پیش از قاعدگی یا همان سندروم پیش از قاعدگی مصرف میکنید، ممکن است پزشک زنان شما اینطور تشخیص دهد که آن را هر روز یا فقط برای دو هفته پیش از شروع قاعدگی تا اولین روز قاعدگی مصرف کنید. فلوکستین (Prozac ) بیشتر برای درمان افسردگی استفاده می شود.همچنین در اختلال وسواسی جبری ، برخی از اختلالات غذا خوردن ، و حملات وحشت (پنیک) نیز استفاده می شود. اگر شرایط بیماری معده دارید، با پزشک خود مشورت کنید و این دارو را همراه با غذا مصرف کنید. البته در صورتی که با معده خالی استفاده شود جذب سریع تر انجام می شود و وجود غذا در معده جذب کلردیازپوکساید را به تاخیر می اندازد. پتاسیم کلرید: عوامل آنتی کولینرژیک ممکن است اثر ایجاد زخم پتاسیم کلرید را افزایش دهند. وسواس فکری: این بیماری باعث ایجاد افکار آزار دهنده ای میشود (وسواس) و لزوم انجام برخی اقدامات بارها و بارها (اجبار) که از بین نمیروند. 7. گفتوشنودهاي رايج بين مردم را رها كرده و از مصرف خودسرانه اين دارو براي درمان چاقي، افزايش نشاط، اختلالات خواب يا بهبود عملكرد جنسي پرهيز كنيد.

به عنوان مثال، برخی از بیماران نیاز دارند تا به طور ناگهانی مصرف این دارو را به دلیل عوارض جانبی یا بارداری قطع کنند. این دارو را دور از نور نگه دارید. 7. فلوکستین را در دمای اتاق دور از گرما و رطوبت، نگهداری کنید. به دلیل این که مسمومیت با این دسته از داروها بسیار خطرناک می باشد دارو را به همان مقدار تجویز شده مصرف کنید و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.در صورت مصرف بیش از حد یا ناخواسته ی دارو حتما با مرکز کنترل مسمومیت تماس بگیرید. از اثرات قرص آسپرین چه میدانید؟ اما در صورتی که بعد از مصرف این قرص دچار کاهش حافظه شدید حتما با مشاور دارویی تماس بگیرید. بعضی از جوانان در صورت مصرف داروهای ضد افسردگی دچار تفکراتی در خصوص خودکشی می شوند. این داروها شامل مهارکنندههای بازجذب سروتونین و نوراپی نفرین (SNRIs) مانند دسوونلافاکسین، دولوکستین، و ونلافاکسین و داروهای ضد افسردگی سه حلقهای مانند آمیتریپتیلین، کلومیپرامین، دزیپرامین و غیره میشوند. این قرص در بارداری فقط در زمانی که نیاز جدی دارید مصرف کنید.مصرف این دارو در دوران بارداری می تواند به جنین آسیب بزند.مصرف دارو در سه ماهه اخر بارداری می تواند باعث مشکلات زیر شود. باربیتورات ها: ممکن است متابولیسم داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای را افزایش دهد.

را بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

به طور کلی شما میتوانید فلوکستین را هر زمان که بخواهید مصرف کنید اما اگر مشکلات خواب و بیخوابی دارید یا فرصت درست خوابیدن ندارید، پیشنهاد میکنیم این دارو را صبحها و در هنگام صبحانه یا بعد از آن مصرف نمایید. بيشتر از ساير عوارض ممكن است ديده شود. البته بروز برخی عوارض جانبی مثل تعریق یا خواب آلودگی در این دارو شایعتر از سایر داروهای مشابه است. پس از مشاهده این نشانهها لازم است به سرعت با مرکز فوریتهای پزشکی تماس گرفته و راهنمایی تخصصی دریافت کنید. اگر فردی بیش از اندازه از داروی فلوکستین استفاده کرده بود و دچار علائمی مانند بیهوش شدن یا مشکل در تنفس شد با مرکز فوریتهای پزشکی تماس بگیرید. بعد از یک هفته دوز آن باید با 20 میلی گرم در روز افزایش پیدا کند. در مطالعات انجام شده هیچ الگوی نقایص مادرزادی در مادرانی که مصرف فلوکستین داشتند پیدا نشده است. قبل از مصرف فلوکستین فهرستی از تمام داروهای شیمیایی یا گیاهی که استفاده می کنید (از جمله داروهای تجویزی / غیر تجویزی و محصولات گیاهی) را با پزشکتان نشان دهید. اگر قرص فلوکستین را بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟ مصرف دارو را بدون مشورت با پزشک خود متوقف نکنید.

استفاده طولانی مدت از علف های هرز برای افراد مضر است.

حتما باید با مدیریت متخصص مصرف دارو را کنترل کرد. اثرات درمانی فلوکستین پس از چند هفته مصرف بروز پیدا میکند؛ بنابراین در ابتدای درمان ناامید نشده و مصرف آن را بدون اطلاع پزشک متخصص قطع نکنید. از دیدگاه بیوشیمیایی، در بیماران افسرده، به نظر می رسد زعفران سطح برخی از انتقال دهنده های عصبی را به خوبی تنظیم می کند، به عنوان مثال، افزایش سطح سروتونین، مهار بازجذب سروتونین در سیناپس ها. استفاده طولانی مدت از علف های هرز برای افراد مضر است. اگر در ۱۴ روز گذشته از مهار کننده MAO استفاده کردهاید (مانند ایزوکاربوکسازید، راساژیلین، سلژیلین، فنلزین یا ترانس سی پرومین) از فلوکستین استفاده نکنید. این عوارض ممکن است طی چند روز تا چند هفته از بین بروند اما اگر این عوارض شدیدتر شد یا پس از این زمان از بین نرفت با پزشک خود مشورت نمایید. اگر دستگاه اندازه گیری دوز ندارید، از داروخانه تهیه کنید.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان