شرم بر زنان؛ سواد جنسی نیز مهم است


بهترین گزینه: یکی از مشکلات رابطه جنسی بین زوجین، احساس شرمندگی و خجالت زنان است. طبیعی است که زنان به دلیل فرهنگ سنتی ایران از روابط زناشویی خود خجالت بکشند. این احساس شرم در ازدواج های زودهنگام بسیار رایج است، اما اگر بعد از دوران ازدواج این احساس از بین نرفت، باید دلیلی پیدا کنید و مشکل را حل کنید. در برخی خانواده ها حتی کمبود جنسی نیز وجود دارد، به طوری که دختران نه تنها از رابطه جنسی حتی در زمان ازدواج شرم دارند، بلکه احساس گناه نیز می کنند.

علیرغم اهمیت تمایلات جنسی در زندگی زناشویی و پیامدهای آن بر ازدواج، انگ و پرهیز از رابطه جنسی می تواند برای زندگی بسیار مخرب باشد. بر اساس تحقیقات، مردان اغلب به اندازه زنان در مورد ظاهر خود حساس نیستند و نگران شاد بودن و فعال بودن زنان در روابط هستند. این شرم و گناه می تواند برای مرد تا آخر عمر به سردی و بی تفاوتی جنسی تبدیل شود. اگر این موضوع را دنبال نکنید، به مرور زمان مشکلات زیادی در روابط زوجین ایجاد می شود. امروز در این پست در مورد شرمندگی زنان در رابطه جنسی صحبت خواهیم کرد. با ما بمان.

رابطه جنسی شرم آور است

در کشورهایی مانند ایران، زنان به متواضع بودن تشویق می شوند. در این فرهنگ ها، زنان از داشتن رابطه جنسی یا صحبت در مورد آن خجالت می کشند. آنها این تصور را ایجاد می کنند که راحت بودن در رابطه جنسی با حیا زنانه مغایرت دارد. در واقع لذت جنسی را برای زنان در نظر نمی گیرند و به ویژه برای مردان مورد توجه قرار می گیرند. تبعیض بین زن و مرد که جامعه از طریق فرهنگ تحمیل می کند، آنها را در معرض انواع نابرابری ها در روابط قرار می دهد.

شرم بر شما زنان

برخی از زنان از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خجالت می کشند. برخی حتی ترجیح می دهند در تاریکی رابطه جنسی داشته باشند. شرم و خجالت زنان در رابطه جنسی می تواند موقت یا دائمی باشد. این شرم است که باعث می شود زوج ها از رابطه جنسی لذت کامل نبرند. در واقع این زنان قادر به بیان خواسته ها و نیازهای خود نیستند و به نظر می رسد چیزی مانع از آن می شود و منجر به نارضایتی زناشویی می شود. ادامه این روند رابطه زوجین را به موقعیتی تکراری و بی معنا تبدیل می کند. همچنین، خجالت در مورد رابطه جنسی می تواند طرفین را از لذت بردن از آن باز دارد و رضایت جنسی را کاهش دهد.

ممکن است دلایل مختلفی برای این احساس شرم آور وجود داشته باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

1. عوامل فرهنگی

همانطور که می دانید در جوامع دینی و مسلمان، دختر و پسر از داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج منع شده اند و این تصور که رابطه جنسی گناه و منافی حیثیت است برای پسران به ویژه دختران قابل درک است. اما متأسفانه به دلیل عدم آموزش خانواده ها و مادرانی که حتی بعد از ازدواج با دختران صحبت نمی کنند، دختران همیشه این احساس را دارند و به همین دلیل است که از رابطه جنسی خوشحال می شوند.

شرم بر زنان؛  سواد جنسی نیز مهم است

. ترس از بارداری

عدم آگاهی از روش های بارداری و روش های پیشگیری از بارداری یکی از دلایلی است که زنان نمی توانند با همسر خود رابطه جنسی داشته باشند. ناتوانی در بیان این مشکل و نگرانی دائمی در مورد بارداری به خصوص زمانی که زن آمادگی آن را ندارد، واکنش های منفی را در او ایجاد می کند.

3. عدم اعتماد به نفس

نگرانی بیش از حد در مورد ارزیابی ضعیف توسط مردان منجر به عدم اعتماد به نفس در برخی از زنان می شود. زیرا آنها فکر می کنند که اگر می خواهند رابطه جنسی موفقی داشته باشند، باید اندامی زیبا داشته باشند، اما کلید یک رابطه خوب این است که بدن خود را همانطور که هست بپذیرید. در واقع، تصویر یک زن از بدن خود بر تمایل به داشتن یک رابطه تأثیر می گذارد. زنان مبتلا به اختلالات بدشکلی بدن، با بد نگاه کردن به بدن خود، نقص های جبران ناپذیری در ذهن خود ایجاد می کنند.

4. اضطراب در مورد قضاوت شدن

همچنین یکی از شاخه های تفکر شیطانی است که بسیاری از دختران با آن بزرگ شده اند. این زنان از این ترس از رفتار خود می ترسند و خجالت می کشند که اعمال و رفتار آنها باعث ایجاد سوء تفاهم در ذهن شوهرشان شود. به عبارت دیگر، زنان می ترسند که همبستگی با شوهرانشان و ابراز رویاهای جنسی باعث قضاوت شوهرانشان شود. یا نگران گذشته باشید.

. افسردگی

بیماری روانی یکی دیگر از دلایل احساس خجالت و اضطراب زنان است. افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روانی است که باعث بی میلی زنان به رابطه جنسی و سرماخوردگی می شود.

شرم بر شما زنان

یک راه حل ممکن برای غلبه بر خجالت

دریابید که چرا خجالت زده اید

اولین قدم برای حل این مشکل این است که از خود بپرسید چه چیزی باعث خجالت شما می شود؟ اگر دلیل خجالت را دیدید قدم بزرگی برداشته اید. در این صورت به راحتی می توانید مشکل خود را حل کنید.

ایرادات را برطرف کنید

اگر از داشتن رابطه جنسی با یک یا چند عیب اصلی بدن خود خجالت می‌کشید، سعی کنید آن معایب را برطرف کنید. بیش از حد چاق، اندام ها می افتند و. آنها را می توان با ورزش مناسب درمان کرد و می توان آنها را برای جلوگیری از اختلال در رابطه تنظیم کرد.

نیازهای خود را مشخص کنید

شرم از رابطه جنسی باعث می شود که زنان هرگز رابطه ای را شروع نکنند. برای مردان یا زنان جالب نیست. زنانی که به آن نیاز دارند، اما از گفتن آن خجالت می کشند، دچار استرس روحی می شوند. اگر نمی توانید مستقیماً به شریک زندگی خود بگویید که به رابطه جنسی نیاز دارید، لباس های تحریک کننده بپوشید، مکان را تزئین کنید، گل و شمع را در اتاق خواب تزئین کنید و قرار دهید.

به جای صحبت از شاخص استفاده کنید

برای کسانی که صحبت کردن در حین رابطه جنسی برایشان مشکل است، پیشنهاد می کنیم که اگر هنوز از چیزی در رابطه لذت می برند یا دوست ندارند، آن را به شریک زندگی خود نشان دهند تا احساس بهتری نسبت به آن داشته باشند. رابطه جنسی، و کمی فشار بر شرم داشته باشند. برای مثال می توانید در دوران نامزدی همسرتان را به سمتی که می خواهید حرکت دهید.

اتاق را شفاف تر کنید

مردان دوست دارند در حین مقاربت با چشمان روشن از خواب بیدار شوند و فضا را روشن کنند. اگر این امر به ویژه برای افرادی که از رابطه جنسی خجالت می کشند دشوار است. لازم نیست در مرحله اول همه چراغ ها را روشن کنید. برای تامین نور ملایم اتاق می توانید از وسایلی مانند شمع، چراغ خواب یا لامپ تلفن همراه استفاده کنید. به تدریج نور اتاق را با راحتی بیشتر افزایش دهید.

شرم بر شما زنان

جلوی صداهای لذت را نگیرید

اگر در حین رابطه جنسی صداهای لذت جنسی می شنوید، طبیعی است، بنابراین آن را متوقف نکنید. از طریق این صداها می توانید به همسرتان نشان دهید که واقعا از خودتان لذت می برید. همچنین به او بگویید رفتار مورد علاقه شما چیست. رابطه جنسی در از بین بردن شرم بسیار مهم است. هر چه بین المللی تر باشد، رابطه شرم آور کمتری است. بنابراین بهتر است سطح روابط جنسی و عاطفی با همسرتان را در نظر بگیرید.

نشان دهید که شرمنده هستید

برخی از مردان نمی دانند که همسرانشان چقدر شرم آور هستند و فکر می کنند که زنان به دلیل اینکه نمی خواهند رابطه جنسی داشته باشند، ناراحت هستند. از سوی دیگر، اگر زنی بگوید شرمنده است، شوهرش با ملایمت و حیله گری بیشتر او را اذیت می کند.

با بدن خود راحت باشید

ناشناس بودن بدن باعث می شود زن از لذت های خود و محل نواحی حساس غافل شود. از آینه روی بدن خود برای نگاه کردن به اندام تناسلی و نواحی حساس خود استفاده کنید تا عادی شوند. نقاط تحریک کننده روی دستانتان را شناسایی کنید تا در حین رابطه جنسی احساس راحتی بیشتری داشته باشید و لمس بدنتان به طور طبیعی به شما برسد. وقتی تنها هستید، در مورد رابطه جنسی صحبت کنید تا احساس خجالت نکنید.

از مشاوره مشاور استفاده کنید

شرم بر شما زنان

استفاده از متخصص در زمانی که فرد احساس خجالت می کند به رابطه آنها آسیب می رساند می تواند گزینه خوبی باشد. در بسیاری از کلینیک های روانشناسی، بر اساس احساس راحتی، از مشاوران زن و مشاور مرد استفاده می شود تا افراد بتوانند با آرامش و راحتی با مشاوران خود ارتباط برقرار کنند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان