سرور ابری چیست و چگونه رایانش ابری می تواند به کسب و کارها کمک کند؟

[ad_1]

سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط متن تبلیغاتی را نمایش می دهد و ویراستاران مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارند.

رایانش ابری و مزایای سرور ابری نسبت به سایر خدمات مانند VPS چیست و چگونه می توانیم با استفاده از خدمات ابری در هزینه خود صرفه جویی کنیم؟ در ادامه با ارائه دهندگان سرور رایگان ابری آشنا خواهید شد.

رایانش ابری معمولاً برای ارائه فناوری سریعتر، انعطاف پذیری منابع، دسترسی بیشتر و دوام و کارایی بیشتر استفاده می شود.

وقتی یک سرور مجازی ابری خریداری می‌کنید، فقط برای منابعی از جمله پردازنده، حافظه و دیسکی که استفاده می‌کنید پرداخت می‌کنید و این به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های عملیاتی خود را مدیریت و کاهش دهید و زیرساخت‌های خود را کارآمدتر اجرا کنید. و با افزایش یا کاهش نیازهای کسب و کار شما، منابع مورد نیاز خود را فورا تغییر دهید.

چندین شرکت سرور ابری در ایران مانند آمازون، گوگل، Azure Abroad و AsiaTek Cloud وجود دارند که زیرساخت مناسب، قیمت رقابتی و خدمات رایانش ابری مقرون به صرفه را در اختیار اعضا قرار می دهند.

بنابراین به طور کلی، محاسبات ابری به چه معناست؟

ارائه و توزیع خدمات رایانه‌ای رایانش ابری شامل سرورهای ابری یا سرورهای مجازی، ذخیره‌سازی، پایگاه‌های اطلاعاتی، شبکه‌ها، نرم‌افزار، تجزیه و تحلیل، اطلاعات و سایر خدمات از طریق اینترنت یا ابر است.

محاسبات ابری چه مزایایی دارد و چرا باید از سرور ابری به جای VPS یا سرور مجازی استفاده کنیم؟

می توان گفت رایانش ابری تغییر بزرگی در شیوه سنتی تفکر در مورد منابع IT است.

در ادامه در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که مزایای سرویس ابری چیست و این سرویس چه ویژگی هایی را در اختیار ما قرار می دهد.

پرداخت ساعتی در سرور ابری

یکی دیگر از مزایای خدمات ابری در آسیاتک کلود Pay As You Go است. این بدان معناست که شما هزینه منابع را بر اساس میزان مصرف ساعتی خود پرداخت خواهید کرد و می توانید با خاموش کردن سرور ابری خود در زمانی که نیازی به استفاده از آن ندارید، در هزینه های CPU و حافظه صرفه جویی کنید.

دسترسی

با توجه به معماری و پیکربندی مورد استفاده در خدمات زیرساخت ابری (IaaS)، دسترسی به منابع مورد نیاز شما نسبت به سرور اختصاصی یا سرور مجازی پایدارتر است.

در رایانش ابری، اگر سرور میزبان به هر دلیلی از کار بیفتد، سرور ابری شما به طور خودکار به سرور میزبان دیگری منتقل می شود و سرور قطع نمی شود.

راندمان بالا

خدمات رایانش ابری در مراکز داده ایمن و پیشرفته میزبانی می شوند و از زیرساخت شبکه با ظرفیت بالا و تجهیزات مدرن و بسیار کارآمد استفاده می کنند.

هزینه ها را با سرورهای ابری کاهش دهید

یکی از مزایای عمده رایانش ابری صرفه جویی در هزینه است که بسیاری از کسب و کارها جذب آن می شوند.

با خدمات ابری، دیگر نیازی به خرید تجهیزات فیزیکی و سرورهای گران قیمت، ایجاد فضا با سیستم خنک کننده مناسب، پرداخت قبوض هنگفت برق و استخدام کارکنان متخصص فناوری اطلاعات برای نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات ندارید.

قابلیت اطمینان

امکان پشتیبان گیری مستقل و بازیابی اطلاعات در سرویس های رایانش ابری به یکی از امن ترین روش های پردازش و ذخیره سازی داده ها تبدیل شده است.

خدمات تحویل سریع

برخی از ارائه دهندگان خدمات ابری به اعضای خود داشبوردهای سلف سرویس ارائه می دهند تا بتوانند منابع کامپیوتری مورد نیاز شما را تنها با چند کلیک دریافت کنند. این به کسب و کارها کمک می کند تا برای افزایش ظرفیت و انعطاف پذیری منابع برنامه ریزی کنند.

امنیت رایانش ابری

برخی از ارائه دهندگان خدمات ابری معتبر سیاست ها، فناوری ها و کنترل هایی را ارائه می کنند که امنیت سیستم شما را افزایش می دهد و از داده ها، برنامه ها و زیرساخت های شما در برابر تهدیدات احتمالی محافظت می کند.

مقیاس پذیری سرور ابری

مقیاس پذیری در خدمات رایانش ابری، افزودن و تفریق منابع را در هر زمان برای کاربران آسان می کند.

به عنوان مثال، هنگامی که به دلیل ترافیک بالای سایت خود در کمپین تبلیغاتی خود به منابع بیشتری مانند CPU، حافظه یا فضای دیسک نیاز دارید، Cloud Platform به طور خودکار منابع را برای برآورده کردن نیازهای شما بر اساس معیارهایی که تعیین کرده اید افزایش می دهد.

نکات کلیدی برای خرید سرور ابری چیست؟

قبل از خرید سرور مجازی، باید تعدادی از مسائل را در نظر بگیریم تا بتوانیم بهترین سرور را برای محاسبات ابری مورد نیاز خود انتخاب کنیم.

نگهداری داده ها

اگر به فکر خرید یک سرور ابری خارجی هستید، اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که بسیاری از شرکت های بزرگ خارجی به دلیل محدودیت ها قادر به ارائه خدمات به ایرانی ها نیستند و احتمال بسته شدن حساب آنها وجود دارد و این کار را نمی کنند. اطلاعات در دسترس است.

زیرساخت سرور ابری پیشرفته و غیرمتمرکز

مهمترین عامل در خرید یک سرور ابری خوب، زیرساخت غیرمتمرکز آن است. برخی از شرکت‌های ایرانی که مالک و اپراتور مراکز داده هستند، خدمات ابری خود را به صورت غیرمتمرکز در بسیاری از مراکز داده کشور میزبانی می‌کنند و کاربران از پایداری بیشتر، تأخیر شبکه کمتر و سرعت بیشتر محتوای میزبانی شده برخوردار هستند. بنابراین بسیار منطقی است که در ایران استفاده از ارائه دهندگان خدمات ابری و آرشیوها در اولویت خرید سرورهای پیشرفته است.

قیمت های رقابتی و مقرون به صرفه

قیمت خوب و مناسب همیشه یکی از عوامل انتخاب برای همه شرکت ها و افراد است. در این شرایط به دلیل افزایش قیمت ارز و عدم امکان پرداخت به شرکت های خارجی، بهترین گزینه خرید خدمات ابری به صورت واقعی است که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، خرید سریع خدمات را تنها با چند کلیک امکان پذیر می کند.

ارائه دهندگان خدمات ابری داخلی معتبر که دارای مراکز داده هستند، به دلیل هزینه های زیرساختی کمتر، عموماً به مشتریان خود قیمت های بهتری نسبت به شرکت های خارجی ارائه می دهند. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید سرور ابری باید در نظر بگیرید این است که به صورت مستقیم پرداخت کنید. یعنی شما به اندازه منابعی که استفاده می کنید هزینه می پردازید و در صورت خاموش شدن سرور فقط برای منابعی که استفاده می کنید مانند فضای ذخیره سازی هزینه پرداخت می کنید.

پشتیبانی 24/7 از سرورهای ابری

یکی دیگر از عوامل مهم در خرید سرور ابری، پشتیبانی حرفه ای و مناسب از سوی ارائه دهنده خدمات است. شما باید فوراً در هر زمانی از شبانه روز با پشتیبانی فنی تماس بگیرید تا مشکلاتی را که ممکن است داشته باشید حل کنید.

شرکت های سرور رایگان ابری چیست؟

مهمترین ویژگی در هنگام خرید سرور مجازی ابری، امکان استفاده از پلتفرم و تست محصول برای آشنایی کامل با تمامی امکانات آن است.

آسیاتک ابری به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان خدمات ابری در کشور به کاربران خود امکان تست و استفاده از دمو سرویس ابری رایگان را می دهد.

برای استفاده از سرور رایگان ابری، می توانید در پلتفرم ابری پیشرفته آسیاتک ثبت نام کنید و سیستم عامل ویندوز یا لینوکس مجازی خود را ایجاد و استفاده کنید.

سرور ابری مناسب و ارزان را از کجا بخریم؟

شاید شما به مهمترین بخش از سوال در ذهن خود رسیده اید و باید به آن پاسخ دهید که سرور مجازی ابری مناسب را از کجا بخریم؟

با توجه به نکات ذکر شده، اگر قرار است کار خود را روی سرور خارجی انجام دهید و توانایی و شرایط پرداخت ارزی سرور را دارید، چندین گزینه پیش رو دارید؛

با این حال، به دلایل ارائه شده، استفاده از این سرویس را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

اگر قصد خرید یک سرور ابری ایرانی با بهترین امکانات و امکانات را دارید، می توانید خدمات مورد نظر خود را از شرکت های ایرانی مانند Cloud Asiatech که هم اینترنت و هم پهنای باند را ارائه می دهند و همه شرایط را به صورت کامل و برای دسترسی فراهم می کنند، دریافت کنید. بسیاری از ممتازترین دیتاسنترهای کشور مانند برج میلاد، آزاد دگان و میرعماد دارای ظرفیت شبکه بسیار زیاد (حداکثر 1 ترابایت بر ثانیه) و تجهیزات به روز و به دلیل داشتن تجربه غنی هستند. و سابقه کار، راحت است و پشتیبانی 24/7 را برای شما فراهم می کند.

اگر می‌خواهید درباره رایانش ابری اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید به وبلاگ ابری آسیاتک به آدرس https://asiatech.cloud/blog مراجعه کنید.

با استفاده از خدمات رایگان شبکه توزیع محتوا (CDN) می توانید به سرعت محتوای خاصی از سایت خود را به مشتریان خود در ایران و سراسر جهان تحویل دهید.

شبکه توزیع محتوای ابری آسیاتک در سه شهر تهران، تبریز و شیراز در حال ظهور است. به منظور افزایش استفاده از خدمات ابری در کشور و حمایت از شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها و سازمان‌هایی که به دنبال مهاجرت به خدمات ابری آسیاتک هستند، تمامی اعضای جدید از ۷۵ درصد تخفیف در بسته شارژ در جشنواره ابر آسیاتک برخوردار خواهند شد.

در این جشنواره می توانید با خرید هر مقدار بسته شارژ از 75 درصد تخفیف برخوردار شوید.

همچنین تا 10% تخفیف بر روی بسته هزینه جاری برای اعضای موجود اعمال خواهد شد.

برای آشنایی با ویژگی‌های پلتفرم ابری پیشرفته آسیاتک، اعضای جدید می‌توانند خدمات ابری آسیاتک را به صورت 24 ساعته برای دموهای رایگان بررسی کرده و از آن استفاده کنند.

[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما