دروس عمومی جداگانه بررسی شده !

شما تصویر یک پروفسور حواس پرت را در نظر بگیرید. مشاور شما با ارائه یک برنامه ریزی دقیق و منظم به صورت روزانه و هفتگی اجازه نمیده در باتلاق بی برنامه درس خوندن گرفتار بشی. شما میتوانید از طریق اپلیکیشن موسسه ، بسته های معلم خصوصی و یا حتی به صورت مبحث به مبحث دروس مختلف که توسط اساتید مربوطه را تهیه کنند. اگر با اتفاقی مثل بیماری یا هر مورد دیگه ایی برخوردید، برنامه باید به نحوی باشه که جای جبران داشته باشه و باعث نشه که کلا ترتیب مطالعات بهم بخوره. در همین کنکور سراسری ما هر ساله دانش آموزانی داریم که باهوش نیستند اما هوش هیجانی خود را بخوبی تقویت کرده اند و به همین دلیل بسیاری از رتبه های زیر صد را از آن خود می کنند. حال تصور کنید چنین دانش آموزی با این میزان ساعات مطالعه رتبه یک رقمی کنکور را کسب کرده باشد.

تابناک در گفت و گو با این مشاور برجسته ، به بررسی نقش میزان هوش دانش آموزان در موفقیت تحصیلی آنها پرداخته است. ضمن آنکه معدل نهایی اش هم حدودا یک نمره از دانش آموز من بیشتر بوده است. یک مشاور حرفه ای کسی است که علاوه بر داشتن تجربه کافی در زمینه مشاوره تحصیلی، بتواند نقاط قوت و ضعف دانش آموز را بشناسد و بتواند نقاط قوت او را تثبیت و نقاط ضعف او را با ورش ها، ابزارها و امکانات مختلف پوشش دهد. آن دانش آموز نخست، قطعاً با روش ایده یابی طراحان سوالات کنکور آشنا نبوده است. اما اینگونه نیست، دانش آموز دوم که شاگرد کمپ کنکور درس زندگی بوده ، سرعت یادگیری اش خیلی کمتر از دانش آموز اول بوده است زیرا به اذعان دبیران دانش آموز نخست، او مطالب درسی را با سرعت بسیار بالایی در سر کلاس درس یاد می گرفته . من و همکارانم در گروه درس زندگی به دانش آموز دوم مهارت های لازم برای افزایش هوش هیجانی را آموخته بودیم، یکی از آن مهارتها؛ روش درست فکر کردن و ایده یابی مفاهیم کتاب های درسی است، اینکار باعث می شد تا نه تنها سرعت مطالعه و یادگیری وی افزایش یابد، بلکه دیگر لازم نباشد همانند دانش آموز اول که در مصاحبه هایش اعلام کرده ده ها هزار تست مختلف را حل کرده است، خود را اینگونه به زحمت بیاندازد.

مشاوره کنکور راه طلایی

1- توصیه های شماره 1، 2، 3، 4 را که در بالا برای کسانی که تابستان خوبی داشته اند را اشاره کرده ایم را به دقت رعایت کنید. هرگز فکر نکنید چون یکبار تمام درس های رشته خود را مطالعه کرده اید، دیگر به آنها مسلط هستید. مفهوم اصلی هوش هیجانی این است که بفهمیم چگونه برخی از افرادی که در بسیاری از زمینه ها باهوش هستند یا هوش کتابی دارند، در زمینه های دیگر تا حدود زیادی کندذهن می باشند، یعنی فاقد هوش خیابانی اند. فارغ التحصیلان هر یک از دیگر گروه های آزمایشی یعنی ریاضی و فیزیک یا علوم انسانی، می توانند در رشته تجربی برای کنکور نام نویسی و در آن شرکت نمایند. البته هستند افرادی که در کنکور سراسری یا امتحانات مدرسه با تکیه بر آی کیوی خود که دانشمندان آنرا هوش کتابی می نامند به موفقیت هایی دست می یابند اما این هوش به هیچ وجه تضمین کننده موفقیت و خوشبختی در زندگی نیست.

به ایشان عرض کردم: اگرچه باهوش بودن به این نحوی که فرمودید می تواند به افراد کمک کند تا مدرسه را با موفقیت کامل به پایان رسانده و وارد رشته دلخواه در بهترین دانشگاه ها شوند اما این تمام آن چیزی نیست که یک فرد باید داشته باشد وگرنه ما در طی چند دهه رتبه های برتر زیادی را در کنکورهای سراسری داشته ایم اما بسیاری از آنها اکنون افراد موفقی نیستند. سیناتهرانی مشاور گفت: این چیزها مهم نیست، امیدوارم ایشان همیشه در همه مراحل زندگی شان موفق باشند. یک معمار باید بتواند در هنگام ساختمان سازی و یا طرح پروژه های مختلف تحرک زیادی داشته باشد چنین شخصی هر چقدر هم که درسش خوب باشد و علاقه به رشته مورد نظر داشته باشد نمی تواند در آن موفق عمل کند و تمام اینها به خاطر آن است که پیش از انتخاب رشته تحقیقات لازم درباره رشته مورد علاقه خود را نکرده است. پاسخ من برای هر دو دسته یکسانه و باید روی 1 یا 2 درس بیشتر سرمایه گذاری کنید. بدون قضاوت و پیشفرض های ذهنی گوش دادن ، ویژگیهای مهمی در هر یک از حرفه های مشاوره است.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مشاور کنکور نوتروفیل (https://best-class.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84%db%8c-%d9%88-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d9%85/) لطفا از سایت ما دیدن کنید.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances