درمان های خانگی برای برفک دهانبرفک یک عفونت قارچی است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت بیشتر از عدم تعادل pH در دهان است. برفک دهان می تواند نشان دهنده یک بیماری باشد.

علاوه بر درمان پزشکی، برخی از درمان های خانگی برای برفک دهان می توانند به مدیریت علائم کمک کنند. این مقاله علائم برفک دهان و بهترین درمان های خانگی برای آن را به شما می دهد.

علائم برفک دهان

تشخیص و دریافت علائم این بیماری بسیار دشوار است. این علائم در طول زمان ایجاد می شوند و معمولاً خفیف تا متوسط ​​هستند. شایع ترین علائم برفک عبارتند از:

  • یک لایه سفید متفاوت در دهان و لوزه ها ایجاد می کند
  • خیلی خوشمزه
  • ترک های پوست در گوشه های دهان
  • خونریزی در سطح سفید تشکیل شده در دهان
  • ظاهر برآمدگی در زیر لایه سفید (که گاهی با درد همراه است).
  • مشکل در بلع و صحبت کردن
  • نوزادان مبتلا به این اختلال ممکن است در غذا خوردن دچار مشکل شوند.

اگرچه این علائم خطرناک نیستند، اما در صورت عدم درمان، وضعیت می تواند بدتر شود و در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

درمان های خانگی برای برفک دهان

1. سرکه سیب

سرکه سیب دارای خواص ضد قارچی است و خوردن روزانه آن می تواند به مبارزه با عفونت های قارچی ناشی از برفک دهان کمک کند.

در یک لیوان آب داغ یک قاشق غذاخوری سرکه سیب اضافه کنید. برای بهبود طعم می توانید عسل نیز اضافه کنید. مخلوط را به آرامی مخلوط کنید. می توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

. روغن نارگیل

خواص ضد قارچی روغن نارگیل به از بین بردن قارچ مخمر کمک می کند.

هر روز صبح با معده خالی به مدت 10 تا 15 دقیقه با روغن نارگیل بشویید. این کار را روزانه تکرار کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

3. ماست

ماست باعث افزایش تولید پروبیوتیک در بدن می شود. این پروبیوتیک ها ممکن است در از بین بردن عفونت های قارچی موثر باشند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

یک قاشق غذاخوری ماست را به مدت پنج دقیقه در دهان نگه دارید و سپس قورت دهید. می توانید این کار را سه بار در روز انجام دهید.

4. لویورا

جوش شیرین که به نام بی کربنات سدیم نیز شناخته می شود، می تواند قارچ هایی که باعث عفونت می شوند را از بین ببرد و به درمان برفک دهان کمک کند.

یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کنید و دهان خود را با این محلول بشویید. می توانید این کار را دو یا سه بار در روز انجام دهید.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances