داگلاس ترامبول، جادوگر جلوه های بصری «2001» و «بلید رانر» در 79 سالگی درگذشت.داگلاس ترامبول در یک پرتره تبلیغاتی از فیلم برخورد نزدیک از نوع سوم.

آرشیو مایکل اوکس/گتی ایماژ


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

آرشیو مایکل اوکس/گتی ایماژ


داگلاس ترامبول در یک پرتره تبلیغاتی از فیلم برخورد نزدیک از نوع سوم.

آرشیو مایکل اوکس/گتی ایماژ

داگلاس ترامبول، جادوگر جلوه‌های پیشگام و پیش‌دیجیتال که مناظر غیرممکن را زنده کرد. 2001، ادیسه فضایی، بلید رانر و Star Trek: The Motion Picture در سن 79 سالگی درگذشت.

آن ابرهای در حال چرخش قبل از ورود سفینه فضایی به داخل برخورد نزدیک? آنها رنگ سفیدی بودند که به مخلوطی از آب شیرین و نمک شلیک شده بودند. نمایش نوری که مخاطبان را به فضای فرافضایی در داخل منجنیق کشاند 2001? این هنر نورانی بود که از طریق شکافی در یک قطعه فلزی چرخان به تصویر کشیده شد.

در روزهای قبل از جلوه‌های دیجیتال، آن صحنه‌ها باید به صورت فیزیکی خلق می‌شدند، و داگ ترامبول بچه‌ای بود که نحوه انجام آن را فهمید. اولین بار در 20 سالگی برای پر کردن استخدام شد اودیسه فضاییصفحه نمایش کامپیوتر با تصاویر (قبل از اینکه بیشتر مردم صفحه کامپیوتر را ببینند)، استفاده مبتکرانه او از نماهای اسلیت اسکن در پایان، او را تبدیل به مرد مورد علاقه هالیوود برای تصاویر علمی تخیلی کرد. جورج لوکاس تماس گرفت، اما ترامبول مجبور شد نسخه اصلی را رد کند جنگ ستارگان زیرا او بیش از حد درگیر افکت‌ها بود برخورد نزدیک. تا آن زمان او کارگردانی هم کرده بود دویدن بی صدا، که در آن بروس درن و روبات‌های هیوی، دیویی و لویی از پوشش گیاهی زمین در گنبدهای ژئودزیکی در فضای بیرونی مراقبت می‌کنند.

ناظران از این موضوع شگفت زده شدند دویدن بی صدا هزینه یک دهم بودجه 2001. ترامبول بعدا نجات داد Star Trek: The Motion Picture، زمانی که سیستم گرافیکی-تصویربرداری ظاهراً پیشرفته فیلم نتوانست حتی چند ثانیه فیلم قابل استفاده تولید کند.

ترامبول از تصور فضاپیماها در برابر پس زمینه های پر ستاره خسته شده بود بلید رانرشهر آلوده و دیستوپیایی لس آنجلس است و آن را بسیار شبیه یک پالایشگاه نفت کرده است. او همچنین سال‌ها تلاش کرد تا هالیوود را متقاعد کند که فرآیند 70 میلی‌متری فوق‌العاده‌ای را که او ابداع کرده بود را متقاعد کند که سرعت آن تقریباً سه برابر سرعت فیلم معمولی است. فیلم واقعیت مجازی او در سال 1992 ایده پردازی قرار بود ویترینی برای نوآوری باشد، اما صاحبان تئاتر از پرداخت هزینه تجهیزات خودداری کردند.

تلاش برای متقاعد کردن هالیوود به فرصت‌سازی، ترامبول را خسته کرد و او عمدتاً از فیلمسازی کناره‌گیری کرد. او گهگاه ظاهر می شد تا در یک پارک تفریحی غوطه ور کار کند یا برای بخش بیگ بنگ در فیلم ترنس مالیک افکت کند. درخت زندگی. ترامبول همیشه خوشحال بود که با جادوی عملی خود مخاطبانی را که به جلوه های دیجیتال عادت کرده بودند شگفت زده کند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances