داستان اصلی فرانک فرانسه

[ad_1]

فرارو- قیمت کالاهای اساسی سر به فلک کشیده، قیمت برنج و رشد افسار گسیخته آن به نوعی بررسی شده است، در این رابطه نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس میگوید که برنج خارجی به قیمت نیم دلار خرید و فروش می شود، اما در نیمه های شب، پایانی در کار نیست.

به گزارش فرارو، علیرضا عباسی با اشاره به قانون اجرای جهاد کشاورزی و واگذاری اختیارات بازرگانی محصولات کشاروزی به این وزارتخانه، گفت: مسئول اصلی گرانی غیرمنطقی برنج وزارت جهاد کشاورزی است. والی پادشاهی اسرائیل از خانه خداوند بیرون نرفت. ما در مجلس هستیم، ما رهبر هستیم.

قیمت اصلی سیب زمینی سرخ کرده چقدر است؟  ایالت یا کشور؟شاخص قیمت در بازار
املاک علی کانبری گارساناس در فتگو با فرارو با اشاره به افزایش قیمت برنج از سوی دولت دلایلی که دارد بیان می کند: در حال حاضر تنها این برنج نیست که با افزایش قیمت گوشت گوشت، لبنیات، روغن، شکر، مسکن، خودرو و … با افزایش بسیار زیاد است. بسیاری روبرو می شود، بنابراین زمانی که سطح عمومی قیمت ها به یکباره با افسارگسیخته مواجه می شود، شما باید علت را در ساختار اقتصاد ایران جستجو کنید.

وی افزود: به دلیل اینکه اقتصاد ایران با توجه به تک محصولی که تنها تکیه به نفت است، اصولا تورمزا است، حتی زمانی که برجام به امضا رسید در ایران تک رقمی شد، اما حتی تورم تک رقمی در بین جهان یک بسیار است. مهم این است که هیچ حسابی اجازه داده نشود و مادر در مورد هاجر نزد مدیر سرویس رفت و دید که خیلی دیر شده است.

قنبری گفت: در مورد رشد قیمت ها، به ویژه در قبال کالاهای اساسی و مایحتاج مردم، عامل دخیل هستند، در وهله اول تحریم ها و قفل نقل و انتقالات بانکی باعث می شود که ما برای کالای اساسی و همچنین تولید با مشکلات فراوان تولید کنیم. قرار است که همان موضوع تمام شده واردات را برابر کند که این موضوع بسیار تأثیرگذار بر روی تمام تولید کالاهای اساسی است، که در نهایت باعث می‌شود کالاها بسیار بدتر از شرایط عادی به دست مردم برسد.

وی اضافه کرد: در وهله دوم به دلیل ناکارآمدی اقتصاد ایران به صورت کلی هزینه تمام کالاها و خدمات بسیار بالا است، در حال حاضر نیز مشکلات اقتصادی دوچندان شده است که به دلایل مختلف وجود دارد که یک طرف به دلیل عدم نظارت که بر آن است. روی بازار انجام می شود، و توجه به حض رخران کالاها چنده و بعد از فروش بازار باعث افزایش برابری قیمت می شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: به عنوان مثال در مورد برنج ما می توانیم که اگر برنج از سر شالیزار به صورت مستقیم به بازار عرضه شود و واحدهای خرده فروشی عرضه شود نهایتا با 20 تا 30 درصد، بالاتر از قیمت خرید از محصول کشاورزی به مصرف کننده. نهایی میرسد، اما دلیل با توجه به حضور دلال قیمت برنج با افزایش حدود 3 برابری به مردم فروخته می شود، بنابراین این حضور یک عامل اصلی در افزایش قیمت کالاها در بازار بوده است.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در وهله بعدی نیز سیستم توزیع کالا در کشور به هیچ عنوان مکانیزه نیست و کالا به صورت مویرگی در کشور تولید نمی شود اگر سیستم کالا در کشور بهروز شود، قدر مسلم در سریعترین زمان کالاهای اساسی به دست مردم می رسد. , اما با این شیوه سنتی که در کشور وجود دارد هزینه ها نیز مانند آنها خواهد بود، این در حالی است که سیاست های اقتصادی در دولت های مختلف به هیچ عنوان بر اساس شرایط موجود نبوده و همین سیاست های اشتباه باعث می شود که قیمت ها در با شما باشد. مشکل زیادی دارند

قنبری بیان کرد: بنابراین ناکارآمدی اقتصادی نیز باعث می شود که روز به روز از قدرت خرید مردم برای خرید سفرهای آنها نیز به مرور کوچکتر شود، بنابراین ما نیاز به اصلاح ساختاری در حوزه اقتصادی و همچنین اصلاح سیاست های اقتصادی داریم تا بتوانیم بازار و تولید کنیم. بهتر است مدیریت کنیم که حتی با وجود یرجام انجام شود، زیرا تا ما اصلاحات ساختاری را در داخل اقتصاد ایران از جنبه های مختلف انجام دهیم، نمی توانم انتظار داشته باشم که بازارها به شرایط عادی برگردند.

این اقتصاددان بیان کرد: از سویی دیگر بر احیای برجام و رفع تحریمها ما باید روابط سازنده و مناسب با جهان و به خصوص همسایگان داشته باشیم تا بتوانیم بازار را کنترل کنیم، در وهله بعدی نیز فضای عمومی کشور باید آرام و اعتماد کنیم. دست مردم را باز خواهد کرد، زیرا در حال حاضر حاضر سرمایه اجتماعی کشور در پایین ترین حد ممکن است در چنین وضعیتی در داخل کشور فضا باید به سوی تفاهم پیش رود، در غیر این صورت ما در حوزه اقتصادی باز هم با تلاطمات بیشتر روبرو می شوند.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما