داستان اخطار چاق شدن برای برخی از شرکت های فناوری چیست؟ – زومیت


سازمان سامانه‌های رایانه‌ای تهران (نسار) در روزهای اخیر صحبت از ارسال اخطار تمبر به برخی کسب‌وکارهای عضو خود از جمله روش‌های پرداخت از سوی آسیاتیک، رمیس و اتحادیه تکنسین‌های کامپیوتری کرده است. این اتحادیه می‌گوید: اگرچه اتحادیه با توقف ارسال اخطاریه‌ها در 17 شهریور و طی نامه‌ای به دبیرخانه نصر تهران موافقت کرده است، اما این روند متوقف نشده و به شرکت‌ها 15 روز فرصت داده شده تا مجوز بگیرند.

حسین اسلامیرئیس انجمن صنفی رایانه ای استان تهران به زومیت گفت: «طبق قانون نظام های صنفی، اتحادیه ها در ارسال نامه های دعوت از مشاغل برای اخذ مجوز آزاد هستند». اما دعوت جدید اتحادیه فضای خطرآفرینی را ایجاد کرده است و طبق ماده 27 در صورت درخواست اتحادیه و موافقت اتاق اصناف اتحادیه می تواند اتحادیه بدون مجوز را تعطیل کند.

اسلامی در ادامه می گوید که با تصویب مجلس و هیئت دولت، سازمان نصر قانون خاص خود را به نام «حمایت از توسعه دهندگان نرم افزار» دارد. بر اساس این قانون، انجمن نصر از شمول ماده 27 قانون صنفی مستثنی شده است.

اسلامی می گوید که طبق قانون حتی شرکت های B2C که تا انتها به مردم خدمات می دهند باید از اتحادیه مربوطه خود مجوز بگیرند، اما این در مورد همه شرکت ها صدق نمی کند. مثلاً شرکت‌ها یا رسانه‌های بزرگ حوزه بانکی و سایر شرکت‌های بزرگی که از مراکز مختلف مانند ارشاد و بانک مرکزی و … مجوز دارند، نیازی به اخذ مجوز صنفی ندارند. وی ادامه داد: اختلاف 15 ساله است اما اکنون رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه نظر شخصی خود را در این باره بیان می کند، در صورتی که در قانون چنین الزامی وجود ندارد.

در مقابل، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به زومیت می گوید که شخص حقوقی منحصر به فرد خود را ندارد و ماده ۲ قانون نظام صنفی به صراحت می گوید هر شخص حقیقی یا حقوقی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم کالا یا خدمات عرضه می کند. مصرف کنندگان باید تایید اتحادیه را دریافت کنند. محمدرضا فرجی آنها می افزایند که بر اساس قانون نظام صنفی، برخی از مشاغل دارای سابقه قانون هستند و مشمول قانون نظام صنفی نمی شوند، مانند نظام های مهندسی، سیستم های دندانپزشکی، نظام پزشکی، کانون های وکلا که چنین نیستند. مربوط به نظام صنفی

فرجی با اشاره به تصویب قانون نظام صنفی می گوید: در تصویب این قانون عنوان شد که اشخاص حقیقی موظف به اخذ پروانه هستند و اشخاص حقوقی در اخذ آن آزادند و شرکت ها می خواستند دور هم جمع شوند و یک تشکیلات تشکیل دهند. انجمن؛ بزرگترین هدف آنها پرکردن نمایشگاه الکامپ بود، اندکی بعد ناصر تفاهم نامه ای با رئیس اتاق تهران و معاون وزیر بازرگانی امضا کرد، عضو شوید، اما مجبور به عضویت در اتحادیه نباشید. “اما در سال 92 قانون اصلاح شد و من ماده 2 را برای شما توضیح دادم.”

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تاکید می کند که اعضای اتحادیه می توانند از اتحادیه خارج شوند و به هر تشکلی بپیوندند اما این موضوع منکر عضویت در اتحادیه نیست. وی افزود: پیش از این به شرکت هایی که بدون مجوز فعالیت می کنند نیز هشدار داده شده بود.

محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه class=

اکنون اما سه نفر از اعضای هیئت مدیره ناصر شامل رئیس شرکت رامیس (برای ارائه سرورهای شبکه با گارانتی)، آسیاتیک (به دلیل عدم ارائه گارانتی برای توزیع مودم) و توسعه فناوری، کارآفرین فردای آینده، رسانه ها هستند.

فرجی درباره روند تفاهم با سازمان نصار به زومیت گفت که در جلسه ای در مورد آن صحبت کردیم و تمرکز اصلی سازمان بر ارسال اخطار به اعضای نصار بود. وی در ادامه گفت: در حالی که اتحادیه درخواست کرده شکایات اعضای اتحادیه به کمیته انضباطی اتحادیه ارجاع شود، اما قانون این اجازه را به اتحادیه نمی دهد.

پس از آن این دوستان به پلیس محل و وزارت صمت و اتاق اصناف مراجعه کردند و گفتند که با ما توافق کرده اند. بر این اساس وقتی اخطار 27 می رسد حق مهر و موم ندارید. تا جایی که من می دانم هیچ توافقی بین ما صورت نگرفته و امضا نشده است و این نکته را کاملا رد کرده ایم.

فرجی تاکید کرد: اتحادیه صنف فناوران رایانه مورد تایید دستگاه های ذیربط از جمله پلیس امنیت مالی، انجمن های صلح، دادگستری، ستاد مبارزه با پولشویی، پلیس امنیت مالی، اطلاعات، ناجا و تمامی وزارتخانه ها است. مهارت های فنی و مالی. اتحادیه را شناسایی کنید. وی خاطرنشان کرد: تنها اتحادیه مصوبه سالانه انجمن صامت و انجمن حمایت از مصرف کنندگان را منعقد کرده است. نه هر سازمان دیگری. فرجی در ادامه گفت: با توجه به رفتار هفته گذشته سازمان نصر با این اتفاق برخورد قانونی خواهد شد.

سازمان نصر روز گذشته با صدور فراخوانی از کلیه شرکت های عضو خواست در صورت دریافت اخطار مهر از اتحادیه صنف فناوران رایانه از سال 98، مدارک خود را پس از چهارشنبه 15 دی ماه به آدرس [email protected] ارسال کنند. رئیس انجمن صنفی رایانه ای تهران به زومیت سال می گوید پشتیبانی، موانع ما نباید ببینیم که موانع کسب و کار دو برابر می شود و مسائل شخصی سازی یکی پس از دیگری به افراد منتقل می شود. وی ادامه می دهد: اختلافات باید به گونه ای حل شود که دود آن به چشم اصحاب بازرگانی نرود و دیگر با رایزنی وضعیت موجود حل نشود. در نتیجه سازمان در نظر دارد با پیگیری های قانونی موضوع را یکبار برای همیشه حل کند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliances