تهاجم روسیه نور جدیدی به کمپین فشار ترامپ در اوکراین می‌افزایدرئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار در اورلاندو، فلوریدا، در فوریه سخنرانی می کند. 26.

چاندان خانا/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

چاندان خانا/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ


رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار در اورلاندو، فلوریدا، در فوریه سخنرانی می کند. 26.

چاندان خانا/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

یک تماس “عالی”، اینطور نبود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، صدها میلیون دلار کمک برای دفاع از اوکراین را خودداری می کرد، زیرا از رئیس جمهور این کشور، ولودیمیر زلنسکی، می خواست درباره رقیب احتمالی ترامپ در سال 2020، جو بایدن، و پسرش، هانتر بایدن، تحقیق کند.

این تماس در سال 2019 باعث استیضاح ترامپ شد. اما سنا او را تبرئه کرد و او این جنجال را به عنوان یک کار ضربه‌ای با انگیزه سیاسی رد کرد – و پایگاه او ادامه یافت.

اکنون، با تهاجم وحشیانه روسیه به اوکراین و زلنسکی که در سرتاسر جهان به عنوان قهرمانی برای عزم او مورد ستایش قرار می گیرد، این درخواست به شکل بسیار متفاوتی مطرح می شود.

شواهد زیادی وجود دارد که ترامپ در این مورد اشتباه کرده است [Ukraine] کوین مدن، استراتژیست جمهوری خواه و مشاور ارشد سابق در مبارزات انتخاباتی میت رامنی در سال 2012، گفت: از بسیاری جهات، ما اتحاد ناتو را تضعیف کردیم و موقعیت زلنسکی را در چشم روسیه و پوتین تضعیف کردیم.

ترامپ مواضع خود را در مورد جنگ در اوکراین تغییر داده است. اندکی قبل از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور حمله را صادر کند، ترامپ پوتین را “باهوش” و “دانا” خواند، زیرا پوتین بخش هایی از اوکراین را “مستقل” اعلام کرده بود، چیزی که پوتین حق انجام آن را نداشت.

پس از آغاز تهاجم، ترامپ از گفته خود مبنی بر اینکه پوتین “باهوش” است دفاع کرد، سپس بایدن را “ضعیف” خواند و کشورهای ناتو را “نه چندان باهوش” توصیف کرد.

ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه‌کاران گفت: مشکل این نیست که پوتین باهوش است – که البته او باهوش است. اما مشکل واقعی این است که رهبران ما احمق هستند.

از آنجایی که صحنه‌های جنگ و مرگ در اوکراین به دست روسیه برای جهان در تمام طول روز روی صفحه‌های تلویزیون پخش می‌شد، ترامپ آهنگ خود را تغییر داد.

او در روزهای اخیر آنچه را که در آنجا اتفاق می‌افتد «هولوکاست» نامید. بارها گفت که اگر او هنوز رئیس جمهور بود، جنگ هرگز رخ نمی داد. و حتی از ایالات متحده خواست تا به روسیه حمله کند اما با به اهتزاز درآوردن هواپیماهای آمریکایی با پرچم چین در کنار آن، به نظر برسد که در واقع چین است.

ترامپ روز شنبه در نیواورلئان به کمک‌کنندگان جمهوری‌خواه گفت: «و سپس می‌گوییم چین این کار را انجام داد.» واشنگتن پست. “ما این کار را نکردیم – چین این کار را کرد” و سپس آنها شروع به دعوا با یکدیگر کردند و ما عقب می نشینیم و تماشا می کنیم.

این راه حل آماتوری ساده ای است که ترامپ در طول زندگی سیاسی خود مطرح کرده است، راه حلی که در دنیای پیچیده غیرممکن است.


یک معترض طرفدار اوکراین روز دوشنبه مقابل سفارت روسیه در واشنگتن تظاهرات کرد.

کوین دیچ/گتی ایماژ


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

کوین دیچ/گتی ایماژ

استفان هیز، سردبیر نشریه محافظه کار The Dispatch می گوید: «ترامپ در سمت اشتباه موضوع است، فکر می کنم منصفانه است که بگوییم. فکر نمی‌کنم او بتواند بسیاری از مردم را به موضع طرفدار پوتین بازگرداند. همانطور که واضح تر و واضح تر می شود که پوتین واقعاً چه می کند.”

برخلاف سایر موضوعات، از مدیکر گرفته تا تجارت، که در آن ترامپ جمهوری خواهان را به دیدگاه خود کشانده است، او تلاش کرده است تا در موضع خود در مورد پوتین و اوکراین رهبری کند.

هیز گفت: «من فکر می‌کنم این شرایطی است که برای ترامپ سخت‌تر خواهد بود که این پایگاه را همراهی کند. و شاید این یکی از دلایلی باشد که می بینیم او این موضع را نرم می کند.»

رویکرد ترامپ به جهان با یک آزمون روبرو است

گفتن اینکه آیا این موضوع برای رای دهندگان جمهوری خواه مهم خواهد بود، زیرا ترامپ همچنان به شدت برای نامزدی ریاست جمهوری 2024 مزاحم می شود.

مدن گفت: “من فکر می کنم این یک ریسک است.” اما اگر سوال این است که رای دهندگان جمهوری خواه پایه ما چقدر در مورد مسائل امنیت ملی و سیاست خارجی یا تهدید روسیه انگیزه دارند؟ این موضوع به اندازه برخی از این مسائل فرهنگی دیگر که همسویی بسیار نزدیک تری با ترامپ وجود دارد، مهم نیست. “

جنگ‌های فرهنگی، کاهش مالیات‌ها و تمایل دولت به انجام کارهای کمتر، واقعاً به نظر می‌رسد که در حال حاضر محور اتحاد برای حزب جمهوری‌خواه باشد. هیز گفت، اما اگر اوکراین همچنان به نوع توجهی که دارد جلب کند، ممکن است اوضاع را تغییر دهد.

“واقعیت در نهایت اهمیت دارد، درست است؟” او گفت. “اگر ما فقط شاهد این نوع تخریب باشیم که همچنان مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد که شایسته آن است، اوضاع را تغییر می‌دهد. در نهایت اوضاع را در کشور ما تغییر خواهد داد. و من فکر می‌کنم مردم این کار را نمی‌کنند. من واقعاً انجام می‌دهم. “

با این حال، تعداد کمی از جمهوری خواهان ترامپ را به خاطر خوشرویی او در قبال روسیه و موضع نرمتر اولیه او در قبال پوتین خوانده اند. در عوض، آنها در تقبیح پوتین با وضوح بیشتری صحبت می‌کنند، اما می‌گویند که بایدن پاسخ را ناکام گذاشته است.

مایک پنس، معاون سابق رئیس‌جمهور ترامپ، روز جمعه در یک سخنرانی در جمع اهداکنندگان حزب جمهوری‌خواه، به ترامپ شلیک کرد.

پنس گفت: «در این مهمانی جایی برای عذرخواهی پوتین وجود ندارد. تنها جایی برای قهرمانان آزادی وجود دارد.»

او همچنین ناتو را که ترامپ مدام از آن انتقاد کرده است، تمجید کرد.

اگر دوستان ما در اروپای شرقی در ناتو نبودند، امروز کجا بودند؟ پنس گفت. اگر ناتو مرزهای آزادی را گسترش نمی داد، تانک های روسی امروز کجا بودند؟

مدن می‌گوید مشکل این است که این نوع پیام به طور مکرر در سراسر حزب جمهوری‌خواه ارائه نمی‌شود و به صراحت انجام می‌شود.

مدن گفت: «این یکی از چیزهایی است که در حال حاضر در مورد هر نوع تقابل ترامپ در حزب جمهوری خواه وجود دارد، این است که این تلاش ها هرگز واقعاً گسترده نبوده است. آنها هرگز واقعاً پایدار نبوده‌اند. آنها هرگز روشمند نبوده‌اند. آنها همیشه فقط ضربه‌هایی را نگاه می‌کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم