تحلیل شخصیت لیان اسکات کندی – سری بازی های Resident Evil

[ad_1]

فرنچایز Resident Evil یکی از انحصاری ترین و البته یکی از محبوب ترین فرنچایزهای سری بازی های ویدیویی است که با شخصیت های متمایز و محبوبش شهرت خوبی در بین مخاطبان پیدا کرده است. یکی از شخصیت های اصلی این سریال شخصیت لیان است که در ادامه به بررسی عمیق آن خواهیم پرداخت. در حین تحلیل لیان اس. کندی با ویزیاتو در ارتباط باشید.

پیشینه مختصر

لیان اس. کندی یک شخصیت با استعداد در سری Resident Evil است. در سن 20 یا 21 سالگی، او آمد تا اولین روز خود را به عنوان افسر پلیس در دفترش در شهر راکون بگذراند. اما با گسترش ویروس T در سطح شهر، همه چیز در حال فروپاشی است.

ما چیز زیادی در مورد گذشته شخصیت لیان نمی دانیم. در کل شخصیت لیان یک شخصیت نسبتا باحال با طنز محدود است. حتی اگر خیلی احساساتی نباشد، همیشه افراد مهمی در زندگی او هستند که سعی می کند از آنها محافظت کند.

لیان اس. کندی بازیگران عناوین:

Resident Evil 2

بازی Resident Evil 4

بازی Resident Evil 6

رزیدنت اویل گادن

Resident Bad Operation Raccoon City

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Resident Evil: Decline

نفرین رزیدنت ایول

Resident Evil: Revenge

Resident Evil: Infinite Darknessتحلیل شخصیت لیان اسکندی

در این قسمت از مقاله به بررسی دقیق شخصیت لیان و بیان مسائل شخصیتی و ویژگی های درونی وی می پردازیم.

داستان عشق لیان

لیان اس. داستان عاشقانه پر پیچ و خم کندی به گونه ای بود که تبدیل به یک داستان فرعی در سری بازی های Resident Evil شد.

همه می دانیم که لیان با وجود انتخاب های زیاد بین بازی ها و حتی انیمیشن ها، بدون شک شخصیت ایدا وانگ را انتخاب کرده و او را بر دیگران ترجیح داده است. زنی را انتخاب می کند که سرد و بی احساس است و به او توجهی نمی کند.

ما اغلب شاهد خیانت و دروغگویی ایدا وانگ در بازی های Re2 و Re4 هستیم. با این وجود، لیان اس. کندی سعی دارد به طور غیرمستقیم و حتی مستقیم از او حمایت کند و او را دوست داشته باشد. انتخاب لیان، اگرچه انتخاب او نیست، اما بی دلیل نیست.

لیان به طور ناخودآگاه به او دستور می دهد که کم اهمیت ترین و غیرقابل اعتمادترین شخصیت را پیدا کند. این منجر به نوعی مشکل روانی به نام محرومیت عاطفی می شود.

شخصیت لیان در دوران کودکی نیازهای زیادی داشت که چندان مورد توجه قرار نگرفت و بسیاری از آنها برآورده نشد. این امکان وجود دارد که والدینش یا در کودکی به او توجه نکرده باشند یا قبل از اینکه بتوانند نیازهای لیان را برآورده کنند، فوت کرده است.

بنابراین شخصیت لیان از نظر عاطفی محروم است. یعنی فاقد حس تعلق و احساس است. این باعث شده است که او باور کند نیازهایش پیش پا افتاده است و هیچکس نسبت به او احساس بدی نخواهد داشت و به نیازهایش اهمیت نمی دهد.

باورم نمیشه واقعا باختم

در نهایت لیان راه تسلیم را می پذیرد و این باور را می پذیرد. او در ضمیر ناخودآگاه خود به دنبال شریک هایی می گردد که حداقل دلسوز، غیرقابل اعتماد، سرد و بی احساس باشند. از آنجایی که او معتقد است نیازهایش ناچیز است، باید از کسانی که به او اهمیت می دهند دوری کند.

خلاصه لیان به ایدا وانگ علاقه مند است زیرا ناخودآگاه جذب افرادی می شود که سرد و بی احساس هستند. لیان معتقد است که نیازها و احساسات او ناچیز است زیرا نیازهای او از دوران کودکی انکار شده است. او آیدا را انتخاب کرد زیرا آیدا وانگ نیز شخصیتی است که کمترین توجه را به احساسات لیان دارد. اگرچه او به لیان علاقه مند است.

خشم درونی

شخصیت لیان در طول یک بازی غیرمنتظره و تا حدودی عجیب عمل می کند و واکنش نشان می دهد. اقدامات غیرمنتظره کارهایی هستند که ممکن است انجام آنها غیر ضروری باشد، اما لیان انجام می دهد.

این اعمال معمولاً شخصیت او را تغییر می دهد و گاهی عنصری از تناقض را به شخصیت او اضافه می کند. اساساً این اعمال شامل حرکاتی است که به نوعی بیرون می آیند. در Re4، لیان زمانی که سالازار با او روبرو می شود، چاقویی را به سمت او پرتاب می کند. یا زمانی که سالازار او را به سیاهچال پرتاب کرد، اسلحه خود را روی بلندگو انداخت که با آن سالازار سعی داشت لیان را متقاعد کند که بمیرد.

اینها نمونه هایی از اقدامات لیان هستند که غیرقابل پیش بینی اما جذاب و منحصر به فرد هستند. اما دلیلی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شخصیت لیان در بیان احساسات ضعیف است. یعنی نمی تواند خود را از نزدیک ابراز کند. اگر خوشحال است نمی خندد، اگر غمگین است گریه نمی کند و اگر عصبانی است مستقیماً عصبانیت خود را ابراز نمی کند. به طور کلی، او نمی داند چگونه احساس آن لحظه را بیان کند.

دلیل اینکه لیان در بیان احساساتش کمی ضعیف است به دوران کودکی و رد احساساتش برمی گردد. اما ما کاری به این موضوع نداریم. آنچه اهمیت دارد این است که این ناتوانی در بیان احساسات چگونه بر رفتار او تأثیر می گذارد.

اگر شخصیتی نتواند احساسات خود را برای مدت طولانی بیان کند و آنها را حفظ کند، به تدریج مجموعه ای از احساسات را در خود ایجاد می کند که با یک تلنگر احساسی می توان آنها را تخلیه کرد. اما لیان از این موضوع آگاه است و سعی می کند او را به آرامی قبل از انفجار احساساتش بیرون بیاورد.

اقدام غیرمنتظره او این است که لیان تصمیم گرفته است انرژی و عصبانیت خود را رها کند. هر بار با این عمل سعی می کند کمی عصبانیت را از خود بیرون کند تا حواسش پرت نشود و این سوال مدام ذهنش را به خود مشغول نکند.

وقتی بچه بودم، فکر می کردم وقتی بزرگ شدم چه جور آدمی می شوم. هیچ وقت فکر نمی کردم اینطوری حذف شوم.

خلاصه شخصیت لیان در بیان احساسات ضعیف است. به همین دلیل به مرور زمان نوعی عصبانیت در او ایجاد می شود که باید برطرف شود. لیان با انجام یکسری کارهای غیرمنتظره و تکان دهنده سعی می کند به مرور زمان عصبانیت خود را تخلیه کند تا در طول ماموریت ذهنش آشفته نشود و حواسش پرت نشود.

طنز طبیعی

لیان شخصیتی شوخ طبع دارد. در لحظات فوق العاده سخت و عمیقی که طنز اصلاً مناسب نیست، دیالوگ هایش را با چاشنی طنز پیوند می زند.

اگرچه این جوک ها خنده دار نیستند، اما فضای خشک و ناآشنا را به نوعی تغییر می دهند. شوخ طبعی و طنز، حتی بدون ذوق، چیزی است که بین دلقک ها و دیگران جذابیت ایجاد می کند.

سالازار: دست راستم را فرستادم تا تو را نابود کنم

لیان: دست راستت قطع شده؟

همانطور که در مقاله بالا اشاره کردم، لیان در بیان احساسات ناتوان است. این موضوع به روابط اجتماعی او آسیب رسانده و لیان را از برقراری ارتباط درست با دیگران باز می دارد.

نادیده گرفتن و یافتن راه حل برای لیان کار ساده ای نیست. معاشرت با دیگران مهمترین نیاز شخصیت است. در این صورت اگر شخصیت احساس ضعف کند، نوعی عقده حقارت در او ایجاد می شود.

برای مبارزه با این ضعف، لیان سعی می کند از یک مکانیسم دفاعی سرگرم کننده استفاده کند. او با استفاده از طنز نوعی جاذبه برای خود ایجاد می کند تا بتواند از آن برای جبران ضعف های خود در برقراری روابط اجتماعی استفاده کند.

علاوه بر کمک به تقویت جذابیت اجتماعی لیان، کاربردهای دیگری نیز برای طنز وجود دارد. طنز در لحظات سخت و ترسناک که سردی و خشکی فضا را آلوده می کند، سرما را می شکند و استرس شخصیت لیان را کاهش می دهد و اعتماد به نفس او را افزایش می دهد.

خلاصه لیان در ارتباطات اجتماعی نیز به دلیل ضعف در ابراز احساسات ضعیف است. به همین دلیل این ضعف را با استفاده از مکانیسم های حفاظتی طنز جبران می کند. او همچنین از طنز برای کاهش استرس در مواقع سخت استفاده می کند.

نقاط ضعف و قوت در شخصیت لیان

یکی از راه‌های درک بهتر شخصیت و قضاوت درباره رفتار آن، شناخت نقاط قوت و ضعف آن است. لیان اس. در اینجا برخی از نقاط قوت و ضعف بالقوه شخصیت کندی آورده شده است.

ضعف

 • ناتوانی در برقراری روابط اجتماعی
 • ناتوانی در بیان احساسات
 • ناتوانی در کار تیمی
 • ناتوانی در برنامه ریزی طولانی مدت

قدرت

 • بهترین تصمیم در لحظات سخت و سخت
 • قابلیت مدیریت بحران
 • اراده قوی برای انجام ماموریت های دشوار
 • توانایی محافظت و حمایت از دیگران
 • توجه کامل به محیط و قابلیت استفاده خوب از آن


لیان اس. نکاتی در مورد شخصیت کندی

 • شخصیت لیان باید از حرفه Lion الهام گرفته شده باشد

هیچ تایید رسمی در این مورد وجود ندارد، اما شواهد نشان می دهد که شخصیت لیان در Resident Evil 2 از شخصیت تجاری Leon الهام گرفته شده است. زیرا هر دو در تیراندازی و مبارزه مهارت بالایی دارند. اگر تبلیغات لئون را دیده باشید، می دانید که ماتیلدا رابطه نزدیکی با لئون دارد. از طرفی اسلحه اصلی لیان در Re2 ماتیلدا نام دارد.

 • احساسات لیان در مورد آیدا شدید است

در بازی Resident Evil 2، شخصیت لیان، آیدا وانگ، با وجود اینکه یک خائن و جاسوس است، همچنان از او حمایت می کند و حتی پس از مرگ ساختگی آیدا، لیان همچنان به او فکر می کند. این نشان می دهد که احساسات لیان نسبت به ایدا وانگ بسیار قوی است.

 • لیان دانش آموز باهوشی بود

نمرات دانشگاه لیان بسیار بالاست و این نشان دهنده استعداد ذاتی او در این زمینه است. او تمایل زیادی به پلیس شدن داشت و وقتی با سازمان آمبرلا آشنا شد. او قول داد هر جا با سازمان مقابله کند.

 • شری بیرکین ناپدری لیان

پس از وقایع Resident Evil 2، لیان و کلر از هم جدا شدند. کلر به دنبال کریس می رود و اتفاقات رمز ورونیکا برای او رخ می دهد. شخصی که بعد از این اتفاق از شری بیرکین مراقبت کرد لیان است. لیان و شری احتمالاً مدتی را با هم گذراندند و سپس در Re6 با هم متحد شدند.

آخرین کلمه

لیان اس. شخصیت کندی مهمترین نیروی سری Resident Evil است که مدتی است کنار گذاشته شده است و Capcom قصدی برای ادامه داستان خود ندارد.

این شخصیت برای رسیدن به پایان نیاز به توجه بیشتری نسبت به سایر شخصیت ها دارد. با این حال امیدواریم کپکام برای پایان دادن به داستان این شخصیت و خداحافظی با این شخصیت برنامه هایی داشته باشد.

شما شخصیت بعدی را تعیین می کنید. دوست دارید کدام شخصیت را در مقاله بعدی بنویسید؟

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما