به‌روزرسانی‌های زنده COP26: مذاکره‌کنندگان یک شبه برای توافق‌های آب‌وهوا کار می‌کنند


تصویر
اعتبار …بن استانسول / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

گلاسگو – سومین پیش نویس توافقنامه جدید تغییرات آب و هوایی جهانی صبح روز شنبه انتظار می رود و بسیاری امیدوارند زمان هیجان انگیزی داشته باشد.

مذاکرات تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در زمان اضافه انجام شد زیرا دیپلمات ها وظیفه نوشتن یک سند را داشتند. برای دستیابی به توافق نهایی باید به تایید همه طرف ها برسد. به طور سنتی، اگر کشوری به زبان موجود در معاهده اعتراض کند، بحث می تواند تسریع شود.

اهداف: حفظ گرمایش زمین در 1.5 درجه سانتیگراد یا 2.7 درجه فارنهایت تا پایان این قرن و کمک به فقیرترین کشورهای جهان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی. به گفته دانشمندان، فراتر از آستانه 1.5 درجه، خطر امواج گرمای فاجعه بار، آتش سوزی و سیل به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

در حال حاضر، این هدف در هیچ کجا یافت نمی شود.

میانگین دمای جهان از دوران پیش از صنعتی شدن 1.1 درجه سانتیگراد بوده است، اگرچه برخی از مناطق بیش از آن گرم شده اند. یک تجزیه و تحلیل نشان داد که علیرغم تمام وعده های داده شده توسط کشورهای گلاسکو برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در این دهه، انتظار می رود دمای هوا تا سال 2100 به 2.4 درجه سانتیگراد برسد.

از اوایل روز شنبه، مذاکرات با چهار مشکل عمده درگیر بود: آیا باید از کشورها خواسته شود سال آینده با برنامه‌های قوی برای انتشار گازهای گلخانه‌ای بازگردند؟ چه مقدار پول باید برای کشورهای در حال توسعه هزینه شود. چگونه یک بازار جهانی برای کربن ایجاد کنیم. و چگونه، یا حتی، یارانه زغال سنگ و سوخت فسیلی باید حذف شود.

اجبار کشورها برای تقویت اهداف انتشار گازهای گلخانه ای خود تا پایان سال 2022 می تواند برای جلوگیری از رسیدن دمای جهانی به سطوح خطرناک بسیار مهم باشد.

اما برخی از آلاینده‌های اصلی گازهای گلخانه‌ای – مانند چین، روسیه و عربستان سعودی – به عقب رانده می‌شوند و نباید مطابق با استانداردهای کشورهایی مانند ایالات متحده و کشورهای اروپایی که از لحاظ تاریخی مسئول انتشار بیشتر کربن هستند، نگهداری شوند. اتحاد. اتصال

اعتبار …آلیستر گرانت / آسوشیتدپرس

نتیجه مذاکرات مستقیم در گلاسکو در مورد توافق کاهش گرمایش جهانی هر چه باشد، شورای آب و هوای سازمان ملل متحد که به عنوان COP26 شناخته می شود، در مورد مسائل کلیدی پیشرفت هایی داشته است.

در اینجا برخی از معاملات اعلام شده در بحث دو هفته ای آمده است:

آمریکا و چین

ایالات متحده و چین توافق مشترکی را برای انجام کارهای بیشتر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در این دهه اعلام کردند و چین متعهد شد برای اولین بار برنامه ای برای کاهش متان، یک گاز گلخانه ای قدرتمند، ایجاد کند. توافقات بین دو رقیب بزرگ آلاینده جهان باعث شگفتی نمایندگان در راس آنها شد.

اما معامله در جزئیات کوتاه بود. چین جدول زمانی جدیدی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای یا تعیین سقفی برای افزایش میزان قبل از کاهش انتشار تعیین نکرده است. و چین با “کاهش تدریجی” زغال سنگ از سال 2026 موافقت کرده است، اما مشخص نکرد چه مقدار یا در چه دوره ای.

جنگل زدایی

رهبران بیش از 100 کشور از جمله برزیل، چین، روسیه و ایالات متحده قول داده اند تا سال 2030 به جنگل زدایی پایان دهند. این توافق تاریخی حدود 85 درصد از جنگل های جهان را پوشش می دهد که برای جذب دی اکسید کربن و کاهش رشد جهانی مهم هستند. افزایش دما

دوازده دولت متعهد شدند 12 میلیارد دلار، و شرکت های خصوصی 7 میلیارد دلار، به طرق مختلف، برای حفاظت و احیای جنگل ها، از جمله 1.7 میلیارد دلار برای افراد قبیله ای، متعهد شدند. اما برخی از گروه‌های مدافع این توافق را به دلیل نداشتن دندان مورد انتقاد قرار دادند و خاطرنشان کردند که تلاش‌های مشابه در گذشته با شکست مواجه شده است.

متان

تا پایان این دهه، بیش از 100 کشور توافق کرده اند که انتشار گاز قدرتمند متان با دمای سیاره را تا 30 درصد کاهش دهند. این تعهد بخشی از فشار دولت بایدن بود که اعلام کرد آژانس حفاظت از محیط زیست انتشار متان را از حدود یک میلیون دکل نفت و گاز در سراسر ایالات متحده محدود خواهد کرد.

کشورهای امضاکننده تعهد جهانی متان شامل نیمی از 30 تولیدکننده بزرگ متان در جهان هستند و مقامات آمریکایی می‌گویند انتظار دارند این فهرست افزایش یابد.

هندوستان

برای اولین بار، هند به گروه رو به رشد کشورهایی پیوسته است که متعهد می شوند با تعیین ضرب الاجل سال 2070 برای توقف انتشار گازهای گلخانه ای، به انتشار گازهای گلخانه ای “صفر خالص” برسند.

هند، یکی از بزرگترین مصرف کنندگان زغال سنگ در جهان، همچنین گفته است که سهم خود از کل انرژی از منابع تجدیدپذیر را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد و تا سال 2030، نیمی از انرژی آن از منابعی غیر از سوخت های فسیلی تامین خواهد شد.

اعتبار …برایان دنتون برای نیویورک تایمز

در حالی که علم از تغییر آب و هوا توافق گسترده ای در این مورد وجود دارد، دامنه موضوع و اطلاعات تحریف شده عظیم، تشخیص واقعیت ها از ایده ها را دشوار می کند. تایمز از جولیا روزن، روزنامه‌نگار، که دارای مدرک دکترا است، پرسید. در زمین شناسی، برای توضیح آنچه می دانید و چگونه می دانید. او می نویسد که اثرات تغییر آب و هوا بستگی به واکنش تهاجمی جهان به آن دارد:

اگر طبق معمول به تجارت ادامه دهیم، تا پایان قرن بین موج گرما در خاورمیانه و آسیای جنوبی بسیار گرم خواهد بود. خشکسالی آمریکای مرکزی، مدیترانه و آفریقای جنوبی را در بر خواهد گرفت. و بسیاری از کشورهای جزیره ای و مناطق پست از تگزاس تا بنگلادش توسط دریاهای خروشان عبور خواهند کرد.

در مقابل، تغییرات آب و هوایی می تواند منجر به گرم شدن و گسترش فصل در غرب میانه بالا، کانادا، کشورهای شمال اروپا و روسیه شود. با این حال، در شمال، از بین رفتن برف، یخ و یخ‌های دائمی سنت‌های محلی را از بین می‌برد و زیرساخت‌ها را تهدید می‌کند.

این پیچیده است، اما پیام اصلی ساده است: تغییرات آب و هوایی کنترل نشده احتمالاً نابرابری موجود را افزایش می دهد. در سطح ملی، فقیرترین کشورها بیشترین ضربه را خواهند دید، اگرچه آنها در طول تاریخ تنها بخشی از گازهای گلخانه ای را منتشر کرده اند که باعث گرم شدن کره زمین می شود.

حتی در کشورهای ثروتمند، افراد فقیر و مستضعف بیشترین آسیب را خواهند دید. افرادی که منابع بیشتری دارند، بافرهای بیشتری مانند دستگاه های تهویه مطبوع و در نتیجه ابزار پرداخت قبض انرژی برای خنک نگه داشتن خانه های خود در امواج خطرناک گرما دارند. آنها به راحتی خانه ها را قبل از وقوع فاجعه تخلیه می کنند و سپس بهبود می یابند.

مهمتر از همه، آب و هوای گرم به گسترش بیماری های عفونی و ناقلان آنها مانند کنه و پشه کمک می کند. تحقیقات همچنین ارتباط نگران کننده بین افزایش دما و افزایش خشونت متقابل را شناسایی کرده است و تغییرات آب و هوایی به طور گسترده به عنوان یک “عامل تهدید” شناخته شده است که احتمال درگیری های عمده بین کشورها و بین کشورها را افزایش می دهد.

به عبارت دیگر، تغییرات اقلیمی تغییرات زیادی را به همراه خواهد داشت که نمی توان آنها را متوقف کرد. آنچه می تواند کمک کند، اقدام برای محدود کردن گرمایش جهانی است.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances