به‌روزرسانی‌های زنده اسپیس ایکس: مأموریت Crew-3 ناسا آماده پرتاب به ایستگاه فضایی است.


تصویرموشک فالکون 9 اسپیس ایکس روز چهارشنبه به موقعیت سکوی پرتاب منتقل می شود.
اعتبار …جوئل کووسکی / ناسا / EPA، از طریق Shutterstock

پرتاب موشک فالکون 9 اسپیس ایکس، فضانوردان روی دراگون خدمه، برای چهارشنبه ساعت 21:03 برنامه ریزی شده است. ناسا پخش زنده را در تلویزیون ناسا و کانال یوتیوب آن از ساعت 4:45 بعد از ظهر میزبانی خواهد کرد.

انتظار می رود که این جریان ویدئویی در ساعت 7:10 بعد از ظهر به ایستگاه فضایی برسد. فضانوردان اندکی پس از آن سوار ایستگاه خواهند شد و در یک مراسم پخش زنده در ساعت 21:20 برای استقبال از ساکنان فعلی ایستگاه فضایی شرکت خواهند کرد.

به گفته مقامات هواشناسی نیروی فضایی، آب و هوا در اطراف مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا، جایی که فالکون 9 پرتاب خواهد شد، برای پرتاب به موقع و با تاخیر 30 درصدی به دلیل آب و هوای بد مطلوب خواهد بود.

اما، ویل اولریش، افسر هواشناسی که چهل و پنجمین بال فضایی نیروی فضایی را در کیپ کاناورال، فلوریدا پرتاب می کند، گفت: “این چیزی نیست که در سکوی پرتاب اتفاق می افتد.”

مقامات همچنین شرایط آب و هوایی را در فضاپیمای فالکون 9، مسیری به نام کریدور صعود به شمال ساحل شرقی، زیر نظر دارند. اگر اژدهای خدمه بخواهد سیستم سقط جنین اضطراری خود را راه اندازی کند تا فضانوردان را از مشکلات در هنگام پرتاب موشک نجات دهد، کپسول باید در هر نقطه از آن راهرو در هوای خوب فرود بیاید.

آقای اولریش پیش بینی کرد: «متاسفانه این شرایط کمی مساعدتر است. شرکای من این راهرو صعودی را نظارت خواهند کرد.

در صورت بدتر شدن شرایط جوی در مسیر صعود، پرتاب Crew-3 به پنجشنبه یا جمعه شب موکول خواهد شد.

اعتبار …جوئل کووسکی / ناسا / EPA، از طریق Shutterstock

سه فضانورد از چهار فضانورد Crew-3 برای اولین بار به فضا می روند که بر اساس داده های نگهداری شده توسط ناسا، تعداد کل انسان ها در فضا به بیش از 600 نفر می رسد.

فرمانده این مأموریت، راجا چاری، 44 سال سن دارد و پنجمین فضانورد هندی خواهد بود که به فضا می رود – و بطور رسمی 599 امین انسان در کل. او که در سدار فالز، آیووا بزرگ شد و در زمینه هوانوردی و فضانوردی در مؤسسه فناوری ماساچوست تحصیل کرد، یک خلبان آزمایشی و خلبان نیروی هوایی بود که از ماموریت های جنگی در عراق پرواز می کرد قبل از اینکه در سال 2017 به سپاه فضانوردان ناسا بپیوندد.

ماتیاس مورر، متخصص مأموریت خدمه-3، یک فضانورد آلمانی است که نماینده آژانس فضایی اروپا است. آقای مورر، 51 ساله، در سال 2015 به عنوان پیراپزشک، دانشمند ادبیات و مهندس به سپاه فضانوردان اروپا پیوست. در سال 2016، او 16 روز را در Aquarius با گروهی از فضانوردان و دانشمندان دیگر گذراند، یک اقامتگاه تحقیقاتی و آموزشی برای مأموریت‌های فضایی آینده که در 62 فوت زیر سطح دریا در نزدیکی فلوریدا کیز قرار دارد.

به طور رسمی به عنوان اولین متخصص ماموریت خدمه-3، شری منصوب شد. مورر 600 امین فردی است که رسماً به فضا می رسد.

کایلا بارون 34 ساله نیز در سال 2017 به سپاه فضانوردان ناسا پیوست. او در سال 2010 مدرک لیسانس مهندسی سیستم را از آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده دریافت کرد و یک سال بعد مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مولکولی از دانشگاه کمبریج دریافت کرد. او یکی از اولین زنانی بود که در یک زیردریایی نیروی دریایی خدمت کرد و افسر یک زیردریایی موشک بالستیک سه پاترول بود.

او علاوه بر این که یک متخصص ماموریت است، 601 امین انسانی خواهد بود که به فضا می رسد.

خانم بارون و آقای. چاری همچنین عضوی از سپاه فضانوردان آرتمیس ناسا است – کادری متشکل از 18 فضانورد که واجد شرایط سفر به ماه یا اطراف ماه به عنوان بخشی از برنامه میلیارد دلاری آژانس هستند. ماموریت های آینده به مریخ

چهارمین فضانورد خدمه-3 تام مارشبرن 61 ساله است که سومین سفر مداری خود را از زمان پیوستن به سپاه فضانوردان ناسا در سال 2004 آغاز خواهد کرد. آقای. مارشبرن قبلاً از دو فضاپیما پرواز کرده بود و به عنوان خدمه در فضاپیمای ناسا خدمت می کرد. شاتل اندیور در سال 2009 و فضاپیمای سایوز در روسیه در سال 2013.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
کاناداDigital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel