ایستگاه فضایی یک تاکتیک اضطراری برای جلوگیری از برخورد فضاپیماها انجام می دهد


یک قطعه ماهواره هواشناسی چینی در 2000 فوتی ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارد و یک تهدید محسوب می شود، اگرچه احتمال برخورد آن کم است. اقدامات لازم برای جلوگیری از برخورد احتمالی انجام می شود.

تاکتیک “تخلیه زباله های فضایی” به عنوان یک وضعیت اضطراری برای جلوگیری از فرود زباله های فضایی در ایستگاه فضایی بین المللی اصلاح می شود. گفته می شود این رویه باید در آینده به یک رویکرد رایج برای حفاظت از ایستگاه های فضایی تبدیل شود.

محاسبات اولیه نشان می دهد که ابر فضایی روز پنجشنبه 11 نوامبر در ساعت 4:30 بعد از ظهر در ایستگاه فضایی بین المللی به ارتفاع 1970 فوتی (600 متری) رسید. به گفته آژانس فضایی روسیه، این فاصله بسیار کمتر از بعد نجومی است و مطمئناً ایستگاه فضایی بین‌المللی باید فاصله بیشتری از تپه را حفظ کند. ترفند این است که از زباله در ایستگاه جلوگیری کنید.

سخنگوی ناسا در ایمیلی توضیح داد: احتمال برخورد با ایستگاه فضایی بین المللی بسیار کم است، اما باید تدابیری اتخاذ شود. با نزدیک شدن به پرتاب موشک Crew-3، مقامات ناسا در یک کنفرانس خبری گفتند: “انتظار نداریم که پرتاب ایستگاه فضایی بین المللی بر پرتاب تاثیر بگذارد. پرتاب از مرکز فضایی کندی در فلوریدا ادامه خواهد یافت.”

شاتل فضایی که در ایستگاه فضایی فرود آمد، باقیمانده فضاپیمای Fengyun-1C چین است. این کشور به عمد ماهواره هواشناسی خود را در ژانویه 2007 به عنوان بخشی از آزمایش موشک ضد ماهواره ای منهدم کرد. این حادثه خشم و انتقاد بسیاری را برانگیخت. کارشناسان از چین به دلیل کمک به نظامی کردن فضا و تولید مقادیر زیادی زباله مداری انتقاد کرده اند.

برای جلوگیری از برخورد در ایستگاه فضایی، کنترلرهای پرواز قصد دارند با احتراق موتور وسیله نقلیه روسی پروگرس MS-18 که در حال حاضر به ایستگاه متصل است، ایستگاه را به حرکت درآورند. نیروی ضربه باعث جابجایی 0.7 متر در ثانیه می شود که حدود شش دقیقه طول می کشد. این ترفند ارتفاع ایستگاه را 1240 متر افزایش می دهد و آن را در مدار کاری در فاصله 421 کیلومتری از زمین نگه می دارد.

این ایستگاه فضایی 29 ترفند اجتنابی را در 22 سال گذشته انجام داده است که سه مورد از آنها در سال 2020 بوده است. این یک روند صعودی است که احتمالاً در طول زمان افزایش می یابد. با گسترش ماهواره به مدار زمین، مشخص می شود که خوشه های فضایی نیز در حال افزایش هستند. برای پاکسازی زباله های فضایی باید بودجه خاصی به دانشمندان داده شود.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان