اگر این ویژگی را غیرفعال نکنید، گوگل همیشه شما را ردیابی خواهد کرد


برخی از کاربران به حریم خصوصی اهمیت زیادی می دهند و نمی خواهند موقعیت مکانی آنها توسط گوگل ردیابی شود. با غیرفعال کردن ویژگی توضیح داده شده در زیر، می توانید از ردیابی توسط Google جلوگیری کنید.

گوگل ادعا می کند که اطلاعات موقعیت مکانی کاربر به ارائه خدمات بهتر کمک می کند. ویژگی “Location History” به طور پیش فرض غیرفعال است و کاربر می تواند آن را فعال کند. با این حال، هنگام استفاده از نقشه های گوگل، ممکن است به طور تصادفی این ویژگی فعال شود.

اگر از myactivity.google.com بازدید کنید و همه سوابق موقعیت مکانی خود را حذف کنید، فقط داده های جدید حذف می شوند و اطلاعاتی که قبلاً توسط Google از مکان شما ذخیره شده است حذف نمی شود. به گفته The Hill، این اطلاعات را می توان در تاریخچه موقعیت مکانی حذف کرد. برای انجام این کار به سایت مراجعه کنید به myactivity.google.com بروید و اطلاعات موجود در بخش سابقه موقعیت مکانی را حذف کنید. در این قسمت گزینه ای به نام Activity Management وجود دارد که با زدن روی آن و انجام دستورالعمل ها می توانید آن را حذف کنید.

اطلاعات مکان حتی در عکس های کاربر ذخیره می شود و هنگام بازدید از سایت ها، نقشه های گوگل و برنامه ها جمع آوری می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، باید ردیابی فعالیت و برنامه های مرورگر خود را متوقف کنید. در سایت به myactivity.google.com بروید و روی پیکان در بخش «فعالیت‌های وب و برنامه» ضربه بزنید. سپس به قسمت Activity Control بروید. دکمهفعالیت وب و برنامه را خاموش کنید »و یک پنجره هشدار ظاهر می شود که توضیح می دهد چه اتفاقی خواهد افتاد.

این تجربه شخصی سازی شده در خدمات Google را محدود می کند. برای مثال، نتایج جستجو با توصیه‌های مکان نمایش داده نمی‌شوند. با این کار این تنظیم برای همه برنامه‌هایی که با حساب Google شما وارد شده‌اند تنظیم می‌شود. در سمت راست پایین صفحه دو دکمه، یکی لغو و دیگری مکث وجود دارد. برای توقف پیمایش، به پایین صفحه بروید تا دکمه توقف آبی شود، سپس آن را فشار دهید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم