اپلیکیشن های جعلی بانک های ایرانی از گوگل پلی حذف شدند. پلیس فتا قول پیگیری داد


معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا از حذف اپلیکیشن جعلی هشت بانک ایرانی از پلتفرم گوگل پلی خبر داد. به گفته وی، پلیس فتا در تلاش برای شناسایی سودجویان این پرونده و دستگیری آنها است.

هفته گذشته رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا از طراحی و انتشار اپلیکیشن های جعلی چند بانک ایرانی در گوگل پلی خبر داد. مشکلاتی که می تواند با جمع آوری اطلاعات بانکی کاربران منجر به کلاهبرداری شود.

در پی این حادثه، نرم افزار جعلی هشت بانک ایرانی از گوگل پلی حذف شد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفت وگو با ایسنا، درباره دستگیری عاملان طراحی و انتشار این نرم افزار گفت: پلیس فتا برای شناسایی و دستگیری سودجویان وارد عمل می شود.

پاشایی از شهروندان خواست برای نصب نرم‌افزارهای مالی و بانکی خود از نرم‌افزارهای خدمات داخلی استفاده کنند، زیرا پلیس فتا به راحتی می‌تواند به نرم‌افزارها و اپراتورهای ایرانی دسترسی داشته باشد، بنابراین به مردم توصیه می‌شود از چنین تهدیداتی پرهیز کنند. از نرم افزار داخلی و فروشگاه اپلیکیشن استفاده کنید:

همچنین کاربران برای نصب نرم افزار باید آدرس کامل بانک را در مرورگر خود وارد کنند، زیرا این کار می تواند تا حد زیادی از ترفندهای سودجویانه جلوگیری کند، همچنین کاربران باید از نصب نرم افزارهای منتشر شده در کانال آگاه باشند و از آن خودداری کنند.

وی در ادامه به بانک ها هشدار داد: ابتدا از بانک ها و مدیران عامل بانک ها خواهشمندیم این اماکن را زیر نظر داشته باشند و در صورت مشاهده نرم افزار جعلی حتما به پلیس اطلاع دهند. دوم اینکه بانک هایی که نرم افزارهای جعلی پیدا کرده اند باید به مشتریان و کاربران خود اطلاع دهند تا در صورت استفاده از چنین نرم افزاری، آن را حذف کنند.

پاشایی از کاربران این بانک ها خواست پس از حذف نرم افزار جعلی رمز و رمز کارت بانکی خود را تغییر دهند.

اگرچه معاون پلیس فتای ناجا از حذف تمامی اپلیکیشن های جعلی بانکی در گوگل پلی خبر داد، اما پیگیری های دیجیاتو نشان می دهد که دو اپلیکیشن جعلی همچنان در پلتفرم گوگل پلی فعال هستند و یکی از آنها بیش از 10 هزار کاربر دارد.

عدم انتشار اپلیکیشن رسمی بانک های ایرانی در گوگل پلی این فرصت را برای سودجویان فراهم کرده است تا نسخه های جعلی و کلاهبرداری بسازند. کارشناسان این حوزه به دیجیاتو گفتند که این موضوع مستقل از بحث تایید است. با این حال، به نظر نمی رسد بانک ها برنامه های خود را به دلیل اطلاعات و توصیه های امنیتی در Google Play منتشر کرده باشند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliances