انویدیا در حال توسعه ابزارهای دیجیتال با هوش مصنوعی برای مقابله با گرمایش زمین است

[ad_1]

دمای زمین در حال افزایش است، بنابراین هفت سال گذشته از آغاز وجود انسان به عنوان گرم ترین سال های روی زمین ثبت شده است. بین سال های 1850 تا 1900، گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های انسانی، دمای زمین را به طور متوسط ​​1.1 درجه سانتیگراد افزایش داد و اکنون شاهد چیز متفاوتی هستیم. حال مدیر عامل انویدیا در کنفرانس فناوری GPU راه حل متفاوتی ارائه کرد و گفت که با شبیه سازی زمین می توان تغییرات آب و هوایی زمین را پیش بینی کرد و با آن مقابله کرد.

امروزه شاهد پدیده های متفاوتی در آب و هوای زمین هستیم. ما آب و هوای متلاطم، خشکسالی های تاریخی، امواج گرمای بی سابقه، طوفان های شدید و سیل های فاجعه بار را تجربه می کنیم و بلایای آب و هوایی به امری عادی تبدیل شده اند.

به همین دلیل، ما باید از هم اکنون برای مقابله با تغییرات اقلیمی اقدام کنیم. اما در چند دهه آینده شاهد تأثیر این اقدامات نخواهیم بود. اما اگر آینده را پیش بینی کنیم، ممکن است تمایل بیشتری به این کار داشته باشیم. بنابراین، شبیه سازی راه حل این مشکل است.

در پروژه ای به نام Earth-2 یا E-2، انویدیا قصد دارد با ابررایانه خود یک مدل آب و هوای دیجیتالی از زمین ایجاد کند. در واقع، این سیستم الگوی مشابهی از زمین را در دنیای “همه چیزخواران” شرکت بازسازی می کند.

برای توسعه بهترین استراتژی سازگاری یا مهاجرت جغرافیایی، به مدل‌های آب و هوایی نیاز داریم تا بتوانیم شرایط را در بخش‌های مختلف جهان برای دهه‌های آینده پیش‌بینی کنیم. مدل‌های آب و هوا – بر خلاف مدل‌های آب‌وهوا، که فقط توسط فیزیک جوی قابل پیش‌بینی هستند – می‌توانند برای پیش‌بینی فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی جو برای دهه‌های آینده از جمله آب، یخ، خاک و فعالیت‌های انسانی استفاده شوند.

امروزه شبیه سازی آب و هوا با دقت ده تا صد کیلومتر انجام می شود، اما برای مدل سازی چرخه آب جهانی به دقت بیشتری نیاز است. هر گونه تغییر در اقیانوس ها، دریاها، خشکی ها و آب های زیرزمینی می تواند شدت طوفان ها و خشکسالی ها را افزایش دهد.

برای محاسبه میزان گرمای بازتاب ابرها از خورشید در خارج از جو زمین، به نقشه هایی با دقت چند متری نیاز داریم. محققان محاسبه کرده اند که چنین دقتی می تواند توان کامپیوتر را میلیون ها تا میلیاردها برابر بیشتر از امروز افزایش دهد.

انویدیا اولین شرکتی است که فناوری مدل‌سازی آب و هوا با دقت بالا را توسعه داده است که می‌تواند تغییرات شدید آب و هوا را در چند دهه آینده با سرعت بیشتری پیش‌بینی کند. با ترکیب محاسبات GPU، یادگیری عمیق، هوش مصنوعی، و داده‌ها و مدل‌سازی‌های مشاهده‌ای در مقیاس بزرگ، این شرکت می‌تواند سرعت محاسبات را میلیون‌ها برابر افزایش دهد.

علاوه بر این، با استفاده از تکنیک‌های با وضوح فوق‌العاده، می‌توانیم مدل‌های آب و هوایی با دقت بالا را میلیاردها بار سریع‌تر توسعه دهیم. در چنین سناریویی، به کشورها، شهرها و روستاها توصیه می‌شود که زیرساخت‌های لازم را برای انطباق و انطباق با شرایط آینده قبل از هر گونه تغییر شدید آب و هوایی ایجاد کنند. همچنین با پیش‌بینی‌های دقیق‌تر و دقیق‌تر، ملت‌ها احتمال بیشتری برای اقدام دارند.

[ad_2]

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
کاناداDigital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel