اثر انگشت مرورگر چیست و چگونه می توان آن را مسدود کرد – زومیت

[ad_1]

اثر انگشت مرورگر راهی برای شناسایی شما توسط وب سایتی است که از آن بازدید می کنید. این روش برای اکثر تبلیغات استفاده می شود، اما می توان از آن برای ایمن سازی وب سایت ها و حساب ها نیز استفاده کرد.

اثر انگشت مرورگر چیست؟

با توجه به How to Geek، وب سایت ها می توانند از اثر انگشت مرورگر برای شناسایی شما استفاده کنند. در این روش داده های خاص ارسال شده به سایت توسط مرورگر بررسی شده و پروفایل شما به عنوان کاربر جمع آوری می شود. این اطلاعات اثر انگشت نامیده می شود. زیرا با داده های کافی، می توان آن را به اندازه انگشتان شما منحصر به فرد ساخت.

قبل از ادامه، اجازه دهید معنای برخی از اصطلاحات را روشن کنیم. اصطلاحات «اثر انگشت مرورگر» و «اثر انگشت دستگاه» اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما این کاملاً درست نیست. اثر انگشت دستگاه یا اثر انگشت دستگاه اطلاعات مربوط به دستگاهی که استفاده می کنید از طریق یک مرورگر یا برنامه جمع آوری می شود.

اثر انگشت مرورگر

اثر انگشت مرورگر مشخص تر است و شامل تمام اطلاعات جمع آوری شده توسط مرورگر است. علاوه بر اطلاعات دستگاه، بسیاری از اطلاعات دقیق دیگر مانند نوع و نسخه مرورگری که استفاده می کنید، سیستم عامل شما، زبان مرورگر شما و وضوح صفحه نمایش نیز جمع آوری می شود.

در نگاه اول، داده های جمع آوری شده ممکن است مفید نباشند. اما اگر اطلاعات کافی جمع آوری شود، تصویر کاربر در سمت دیگر واضح تر و واضح تر می شود. در نهایت، اثر انگشت آنقدر دقیق می شود که سایت مورد نظر می تواند کاملاً از اینکه شما کی هستید متقاعد شود و از آن اطلاعات برای نشان دادن تبلیغات مناسب استفاده کند.

برای مثال افرادی هستند که از نسخه خاصی از اندروید استفاده می کنند. علاوه بر این، افراد دیگری نیز هستند که از نسخه ویژه کروم استفاده می کنند. سایر ویژگی ها مانند زبان مرورگر یا وضوح تصویر و موارد دیگر نیز مهم هستند. در نهایت تمام این اطلاعات کامپایل می شود و اسکریپت در حال اجرا کاربر را قدم به قدم برای شناسایی و ایجاد یک پروفایل اختصاصی می آورد.

اثر انگشت مرورگر چگونه کار می کند؟

لیست داده های مورد استفاده برای بهبود نمایه طولانی است و الگوریتم های اثر انگشت بسیار دقیق هستند. به عنوان مثال، مطالعه ای در سال 2016 در این زمینه انجام شد. در طی آن زمان، حدود 81 درصد از داده های جمع آوری شده از بازدیدکنندگان وب سایت منجر به ایجاد پروفایل های منحصر به فرد شد. این بدان معناست که سایت می تواند تعداد زیادی از بازدیدکنندگان خود را بشناسد.

اثر انگشت مرورگر نه تنها با جمع آوری داده های غیرفعال، مانند نوع مرورگر و وضوح صفحه نمایش، بلکه با ابزارهای فعال تر نیز به دست می آید. در زیر چند نمونه آورده شده است.

  • انگشت نگاری بوم: بنابراین، یک بوم از یک وب سایت نامرئی روی تصویر شما اعمال می شود. این بخش بسته به نوع سخت افزار گرافیکی که استفاده می کنید با اسکریپت متفاوتی نمایش داده می شود. این یک راه عالی برای شناسایی کارت گرافیک و درایورهای شما است. اثر انگشت WebGL علاوه بر این، از همان روش استفاده می کند.
  • انگشت نگاری صوتی: این نوع اسکریپت نحوه پخش صدا در رایانه شما را تجزیه و تحلیل می کند. تغییرات کوچک در تن می تواند درایور صوتی شما را محدود کند.
  • انگشت نگاری رسانه ایاین روش درایورهای رسانه را در رایانه شما فهرست می کند و تا حد امکان آنها را شناسایی می کند.

انگشت نگاری مرورگر نه تنها از یک قسمت از داده ها استفاده می کند، بلکه سعی می کند سیستم را برای جمع آوری اطلاعات مختلف از قسمت های مختلف سیستم یکپارچه کند و در نهایت نزدیک ترین تصویر به کاربر ایجاد کند.

البته بد نیست اشاره کنیم که اثر انگشت مرورگر همیشه چیز بدی نیست. از این تکنیک برای امنیت نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، وب سایت بانک شما ممکن است هر بار که وارد سیستم می شوید اطلاعات شما را بررسی کند تا مطمئن شود که می خواهید از کارت اعتباری خود استفاده کنید. ممکن است برای شما نیز این اتفاق بیفتد، زمانی که با دستگاه دیگری وارد حساب کاربری خود می شوید، یک پیام هشدار برای شما ارسال می شود و با سیستم دیگری وارد می شوید.

نمایه اثر انگشت مرورگر برای چیست؟

دلیل اصلی ایجاد نمایه اثر انگشت، هدایت تبلیغات به کاربران هدف با دقت بیشتر است. با شناسایی بهتر شخصیت کاربر، الگوریتم می تواند به راحتی تشخیص دهد که کدام تبلیغات را نشان دهد یا نه. برای مثال، اگر مشخص شود که از یک دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، ممکن است هیچ پیام مرتبط با آیفون را مشاهده نکنید.

اثر انگشت مرورگر

این توضیحات ممکن است شما را به یاد کوکی های مرورگر بیاندازد. لازم به ذکر است که وقتی اهداف آنها یکی باشد، متفاوت از یکدیگر عمل می کنند. یک کوکی مانند یک دستگاه ردیابی است و سایتی که آن را روی رایانه شما قرار می دهد می داند شما کجا هستید و چه می کنید. اما اثر انگشت مرورگر به این شکل کار نمی کند. این تکنیک از داده‌ها و دستگاه شما استفاده می‌کند تا بفهمد شما چه کسی هستید، اما نمی‌تواند شما را ردیابی کند.

در نتیجه، داده هایی که کوکی جمع آوری می کند ارزشمندتر است. البته، این را می توان غیرفعال کرد و مرورگرها به طور فزاینده ای کوکی های شخص ثالث را مسدود می کنند تا از ردیابی کاربران جلوگیری کنند.

از سوی دیگر، اثر انگشت تقریباً برعکس است. از آنجایی که بسیاری از داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کند برای نحوه مشاهده اینترنت مهم است، هیچ راهی برای خاموش کردن آن وجود ندارد.

چگونه از خود در برابر اثر انگشت مرورگر محافظت کنیم؟

مقالات مرتبط:

نکته اصلی در مورد اثرانگشت مرورگر این است که خروج از آن تقریبا غیرممکن است. راه هایی برای غیرفعال کردن انتقال داده های خاص با استفاده از مرورگری مانند NoScript (که جاوا اسکریپت را غیرفعال می کند) یا Tor وجود دارد. اما در حالی که آنها شما را ایمن نگه می دارند، بیشتر اینترنت را برای شما غیرفعال می کنند. اسکریپت اثر انگشت اکثر سایت ها بدون اطلاعات جمع آوری شده نمایش داده نمی شوند.

از این گذشته، تقریباً هیچ راهی برای مقابله با اثر انگشت مرورگر وجود ندارد. حتی استفاده از حالت ناشناس و روش های VIP نمی تواند از این امر جلوگیری کند. اما برخی از مرورگرها، از جمله موزیلا، ادعا می کنند که تکنیک هایی را برای جلوگیری از جمع آوری اطلاعات توسط کاربران برای ایجاد اثر انگشت مجازی توسعه داده اند. اما آنها نیز کاملا قابل اعتماد نیستند.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما