اتوکد چیست ( معرفی کامل نرم افزار + کاربرد ، پلاگین ها )

اگر روی فلش پایینی دکمه ی start drawing کلیک کنید فهرستی از الگوهای نقشه کشی باز میشود و میتوانید از بین آنها یکی را انتخاب و کلیک کنید. برای شروع سریع کار و مشاهدهی تمام امکانات برنامه روی دکمهی بزرگ start Drawing کلیک کنید. طی این مدت اتوکد دستخوش تغییرات بسیاری نسبت به اولین نسخه آن شده است، در واقع در جهت رضایت کاربران توسعه و پیشرفت کرده و امکانات و ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است. اگر برای شما جای سوال پیش آمده که چه مدت زمان طول میکشد تا این نرم افزار را فرا بگیرید، میتوان گفت که یادگیری بخش دو بعدی این نرم افزار حدود ۳ تا ۴ هفته زمان می برد و بخش سه بعدی با توجه به پیش زمینه و دانش شما و همینطور رشته تحصیلی و یا تخصصیتان ممکن است بین بازه یک تا سه ماه متغیر باشد. زمانی که یک فایل با فرمت DWG ذخیره می شود، تنها بر روی نرم افزارهای شرکت اتودسک قابلیت باز شدن و وارد شدن فایل و ویرایش را دارد. مشاهده انواع فایل های ترسیمی با فرمت های لازم همچون DWG و … پسوند نرم افزار به صورت DWG است.

اتوکد یک نرم افزار تجاری به کمک کامپیوتر (CAD) و نرم افزار طراحی است. اتوکد CAD مخفف Computer-aided design می باشد. خوب است بدانید که وجود عبارت CAD در نام این نرم افزار مخففی از عبارت Computer Aided Design به معنی طراحی به کمک نرم افزار است. در نهایت نرم افزار اتوکد مخصوصا ورژن های جدید طوری طراحی شده است که هر دو معنی Design و Drafting را در قالب ساختاری پیچیده و حرفه ای بطور کامل مورد استفاده قرار دهد. نوار عنوان هر نرم افزاری معمولا محل نمایش نام آن برنامه و نیز نام فایل جاری است. در آن زمان شخصی بنام جان واکر و البته شرکای دیگرش شرکت Auto-desk را تاسیس کردند. البته در منابع مختلف دیگر CAD را بعنوان کلمه اختصاری عبارت Computer Aided Drafting و به معنای ترسیم فنی به کمک نرم افزار نیز معرفی کرده اند. با استفاده از کد میتوان لایه های مختلف نقشه ها را مدیریت کرد.

میتوان اتوکد را همراه با دیگر نرم افزار ها مانند 3MAX استفاده کرده و طرح های نوآورانه رسم کرد. با استفاده از دستور های قرار گرفته در این منو می توانید اسناد را ایجاد ـ بازـ چاپ ـ منتشر یا نقشه ی جاری را به همراه نامه ی الکترونیکی خود ضمیمه کنید و مواردی از این دست. در ادامه با این آموزش اتوکد همراه باشید… خوب است بدایند تا قبل از اتوکد طراحی نقشه و انجام محاسبات آن با ابزارهایی مثل ماشین حساب و جداول ریاضی، پروسه بسیار پچیده، زمان بر و همراه با خطاهای فراوان برای طراحان بود و هفته ها به طول می انجامید. برای کم یا زیاد کردن ابزارهای درون این منو از فلشی که در سمت راست آن قرار دارد استفاده میشود پس بهتر درک میکنید که اتوکد چیست . شما در این قسمت می توانید سوال مورد نظر خود را تایپ کرده و پس از ان کلید Enter را فشار دهید یا روی دکمهSearch(که به شکل دوربین است) کلیک کنید در این شرایط اگر برنامهی کمک AutoCad روی سیستمتان نصب شده باشد پاسخ خود را خواهید یافت در غیر این صورت پیشنهاد دانلود برنامهی کمک AutoCad به شما ارائه میشود.

زین پس هرگاه از شما سوال پرسیده شود که اتوکد چیست؟ اگر شما خواهان یادگیری اتوکد هستید، ما یک دوره جامع آموزش اتوکد تهیه کرده ایم که می توانید با شرکت در این دوره در سریع ترین زمان به اتوکد مسلط شوید. اتوکد که توسط Autodesk توسعه و به بازار عرضه شد، اولین بار در دسامبر 1982 به عنوان یک برنامه دسکتاپ که بر روی میکروکامپیوترها با کنترلرهای گرافیکی داخلی اجرا می شد، منتشر شد. نسخة اولیة این نرمافزار در دوم دسامبر سال ۱۹۸۲ در دو بخش روانة بازار شد. آیا این نرم افزار در بازار رقیبی دارد؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد محیط ساده و بسیار کاربردی آن است با استفاده از نرم افزار اتوکد می توانید از تکنیک ها و روشهای جدید و مدرن و بسیار جذاب برای طراحیهایتان استفاده کنید و به این ترتیب با استفاده از این امکانات و ابزارهای موجود در این نرم افزار، طراحیهای مورد نظر خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

وجود ابزارهای سه بعدی متنوع و امکانات نرمافزاری مانند مواد منحصربهفرد، پالت رنگی غنی و تنظیمات خاص به متخصصان طراحی داخلی اجازه میدهد تا خلاقیت خود را گسترش دهند و روی طرحهای کامل، واقعی، جذاب و شخصیسازی شده برای مشتریان و کارفرمایان کار کنند. علاوه بر این دارای محیط برنامهنویسی پیشرفته برای کاربردهای خاص و قابلیت ترکیب بخش های مربوط به Excel و AutoCad و مدیریت کامل بر روی لایههای نقشهها و انتقال آسان تنظیمات بین کامپیوترهای مختلف که موجب اشتراکگذاری راحتتر طرحها با حداقل حجم و حداکثر کیفیت بین کاربران میشود را داراست. کنترل و فعالسازی آسان لایههای خاموش، فریز، قفل شده، xref و … مهندسانی که مسئول کنترل ماشین آلات صنعتی و تعمیر و نگهداری آن ها هستند، از پیش نویس های طراحی صورت گرفته در اتوکد برای بررسی مشکلات ایجاد شده در مراحل کار استفاده می کنند. گروه دیگر، تیم های کنترل کیفیت هستند. و یا غالباً این عزیزان ابراز سردرگمی برای یادگیری این نرم افزار کاربردی و قدرتمند می کنند و عنوان می نمایند که نمی دانیم به چه شکل و از کجا روند آموزشی خود را آغاز نماییم، به چه طریقی این حجم وسیع از اطلاعات و پارامتر های گوناگون را به خاطر و حافظه بسپاریم و یا مطالب به یاد سپرده شده را به چه نحوی به کار ببندیم.

اتوکد برنامه را در دو فرمت دو بعدی و سه بعدی توسعه می دهد و اطلاعات را در اختیار برنامه قرار می دهد. نرم افزار اتوکد تعامل مناسبی با نرم افزارهای سه بعدی همچون مایا، 3d max و… این به شما امکان می دهد طرح های دیجیتالی دوبعدی و سه بعدی را سریعتر و راحت تر از آنچه که با دست می توانید طراحی و ویرایش کنید. نسخه ی ۳۶۰ برای ترسیمهای دوبعدی، سهبعدی و ایزومتریک استفاده می شد در حالی که نسخه ی اِل تی تنها برای طراحی دوبعدی مورد استفاده قرار میگرفت. این نسخه به متخصصان رشتههای معماری اجازه میدهد تا طرحهایی برای انواع ساختمان و سازهها از جمله ساختمانهای مسکونی یا تجاری آماده کنند. اگر شما هم اولین بار است که برای این برنامه هیجان انگیز جست و جو میکنید، باید ذکر شود که اتوکد یک نرم افزار آموزشی اصلی برای ترسیم در تمام رشتههای متفاوت آموزشی میباشد. نحوه استفاده از لیسپ اندازه گذاری خودکار در اتوکد بسیار ساده است و البته در فیلم بالا هم نحوه کار با آن هم مفصلاً توضح داده شده است، برای استفاده از این لیسپ مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

از آنجا که هیچ نرم افزاری نمیتواند به تنهایی تمام نیازهای کاربران را برآورده کند، نرم افزار اتوکد نیز دارای پلاگینهای مختلفی است که می توانند قابلیت های این برنامه را افزایش دهند و یا روند انجام برخی عملیات را در آن آسان تر و سریع تر کنند. لیسپ اندازه گذاری سریع در اتوکد به شما کمک میکند تقاطع های خود را فاصله گذاری کنید و سرعت کار خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید. در پنجره باز شده برنامه اندازه گذاری سریع در اتوکد را بارگذاری (Load) میکنیم. بخش دیگری که در نوار عنوان پنجره ی AutoCad خودنمایی میکند فیلد مرکز اطلاع رسانی است. این نوار در بالاترین بخش پنجره ی autocad قرار دارد. کاربردهای بیشمار این نرم افزار، زمینه ساز اشتغال بخش عمده ای از کاربران کامپیوتر بوده و می توان این نرم افزار قدرتمند را بعنوان یک بنگاه اشتغال زایی حرفه ای معرفی کرد. علاوه براین، میتوان ازاین نرم افزار در کنار دیگر نرم افزار ها استفاده کرده و طرح های خلاقانه ای ایجاد کرد. از این نرم افزار استفاده می کنند.

برای مشاهده، بر روی پکیج آموزش اتوکد کلیک کنید.

این نرمافزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. بنابراین انتخاب روشی مناسب و تخصصی که باعث شود شما بسیار در این حرفه موفق شوید بسیار حائز اهمیت است. لیسپ محاسبه مساحت در اتوکد به شما کمک میکند تنها با دو حرکت به محاسبه مساحت و درج آن روی نقشه بپردازید و سرعت کار خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید. با انجام این کار آخرین فایل الگو دوباره مورد استفاده قرار گرفته و سند جدید از روی آن الگوبرداری خواهد شد. در تابلوی میانی محیط فهرستی از فایل هایی که به تازگی باز شدهاند را می بینید برای باز کردن دوباره هریک از انها کافی است روی سند دلخواه کلیک کنید. برای مشاهده، بر روی پکیج آموزش اتوکد کلیک کنید. اگر به دنبال فیلم آموزش اتوکد ۲۰۱۸ نرم افزار اتوکد هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. نرم افزار اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد، اگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستید این مطلب را تا آخر بخوانید. بنابراین، اگر به کارهای سنگین مشغول هستید به این نرم افزار اعتماد نکنید.

حتی در زمینههایی چون طراحی فضای سبز، طراحی صنعتی و کارخانجات، تاسیسات و لولهکشی و ابزارآلات و نقشههای تاسیساتی مشغول به کار باشید. و دانستید زمانی که به این نرمافزار فوقالعاده مسلط میشوید و آن را بهطور کامل یاد میگیرید، این نرم افزار قدرتمند و محبوب به شما کمک خواهد کرد که هر چه سریعتر در مسیر درست و دقیق قرار بگیرید و بتوانید پروژههای حرفهای و دقیقی طراحی کنید و حتی برای کسب درآمد از روش حرفهای تری استفاده نمایید و هر روز بیشتر از قبل پیشرفت کنید. میتوان از اتوکد در زمینه طراحی لباس استفاده کرد. از جمله مزیت های استفاده از اتوکد میتوان به موار زیر اشاره کرد: اتوکد از ابزار ها طراحی مهندسی پرکاربردی است که کارایی های وسیع و فراوانی دارد. مهندسان مکانیک، برای طراحی ماشین آلات، ابزار ها، نقشه های مهندسی و برنامه ریزی و … مهندسان در زمینه های مختلف طراحی صنعتی، معماری، الکترونیک، مکانیک، تاسیسات و…

از نرم افزار اتوکد کمک می گیرند.

ویژگیهای بارز اتوکد در طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای، نگاه بسیاری از مهندسین عمران، مهندسی مکانیک، معماری، راه سازی، ساخت تولید، برق، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی، ترسیمات دقیق و… قابلیت رسم نقشه های معماری، انواع چارت ها و دیاگرام و نمودار ها، رسم نقشه های ساختمانی، انجام رسم های صنعتی برای مونتاژ قطعات، رسم نقشه های تاسیسات و لوله کشی، طراحی برچسب های گرافیکی و لوگو، رسم نقشه ها و طرح های دو بُعدی و سه بعدی و… فرایند های نقشه کشی، ترسیم سیم کشی ها، مونتاژ، تعمیر قطعات الکتریکی در صنعت، ترسیم طرح های عمرانی و راه سازی، طراحی پل ها، نقشه کشی ساختمانی و … نرمافزار اتوکد همچنین قادر است به مهندسان در طراحی فنی قطعات مکانیکی کمک کند. از نرم افزار اتوکد کمک می گیرند. اتوکد با زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیایی، ژاپنی، کره ای، چینی، روسی و… با این حال، مزیت های اتوکد بیشتر از محدودیت های آن بوده و به واسطه آنها میتوان حوزه های زیادی را پوشش داد. به احتمال زیاد زمانی در مورد برنامه اتوکد جست و جو خواهید کرد که این سوال برای شما پیش میآید که اتوکد چیست و اگر دانشجوی رشته معماری، برق، مکانیک، عمران و راهسازی، جغرافیا و شهرسازی و غیره باشید معنای آن را بهتر درک خواهید کرد.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان