آیا معادلات پیچیده اروپایی اینگونه حل می شود؟


به گزارش “ورزش سه”، در ادامه این مطلب به مسابقاتی که طی ساعات و روزهای آینده و در راه جام جهانی برگزار می شود، پرداخته ایم. جلساتی که بر عملکرد تیم در طول سالیان متمادی تأثیر می گذارد.

* پرتغال – صربستان; گروه A، 23 نوامبر; 23:15

مهمترین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی امشب از ساعت 23:15 مقابل پرتغال و صربستان در ورزشگاه استادد لوز لیسبون برگزار می شود. دیداری که در آن تساوی می تواند به پرتغال امتیاز بدهد و پیروزی صربستان این تیم را به فینال جام جهانی قطر می برد و در این صورت پرتغال باید به عنوان تیم دوم راهی پلی آف شود. دو تیم در گروه اول مقدماتی جام جهانی اروپا قرار دارند.

* اسپانیا – سوئد؛ گروه B; 23 نوامبر (14 نوامبر); 23:15

اسپانیا برای صعود در این دیدار باید مساوی کند اما سوئد چاره ای جز شکست رقیب سرسخت خود اسپانیا برای رسیدن به قطر ندارد.

* کرواسی – روسیه؛ گروه H; 23 نوامبر (14 نوامبر); 23:15

کرواسی میزبان در این دیدار راهی جز شکست روسیه ندارد و می تواند با تساوی خارج از خانه مقابل روسیه راهی جام جهانی قطر شود.

* ایرلند شمالی – ایتالیا یا سوئیس – بلغارستان. گروه C؛ 23 نوامبر (14 نوامبر); 23:15

در این گروه، فشردگی حالت های مختلف ممکن است ایجاد شود که در زیر بررسی می کنیم:
– اگر بازی فینال ایتالیا و سوئیس به همین نتیجه برسد، یعنی مقابل ایرلند شمالی و بلغارستان، این ایتالیا خواهد بود که به قطر می رسد.
– در صورت برد ایتالیا و تساوی سوئیس، این ایتالیا خواهد بود که به دور بعدی مسابقات صعود می کند و بالعکس، در صورت تساوی ایتالیا و برد سوئیس در دیدار مقابل بلغارستان، سوئیس از صعود برخوردار خواهد شد.
– ایتالیا 2+ با سوئیس فرق دارد، اگر ایتالیا 1-0 ایرلند شمالی را شکست دهد و سوئیس 3-0 بلغارستان را شکست دهد، در این گروه همه چیز به همین شکل خواهد بود.
-اگر همه چیز بین سوئیس و ایتالیا یکسان باشد، دیدار دو تیم رو در رو دیده می شود و در این صورت، چون بازی در ایتالیا با تساوی به پایان رسید و بازی در سوئیس به پایان رسید. بدون گل تیم سوئیس به عنوان اولین تیمی که در خانه حریف گل زده وارد قطر می شود.

* سن مارینو-انگلیس؛ گروه اول؛ 15 نوامبر; 23:15

– انگلیس با تساوی مقابل سن مارینو به جام جهانی قطر راه یافت.
– لهستان می تواند به عنوان تیم اول بالاتر از انگلیس در موقعیتی به قطر برسد که بتواند شیرهای سن مارینو را شکست دهد و از طرفی لهستان باید مجارستان را با اختلاف 5+ در خانه شکست دهد که اتفاقی غیر ممکن است.

* هلند و نروژ – مونته نگرو – ترکیه; گروه G; 26 نوامبر (16 نوامبر)

این یکی از پیچیده ترین مسابقات مقدماتی جام جهانی است که رقابت شدیدی بین کشورهای مختلف دارد:
– هلند که تا حد زیادی در جام جهانی روسیه غایب است با پیروزی مقابل نروژ راهی جام جهانی می شود. قرعه کشی نیز با توجه به اختلاف +10+10 مقابل ترکیه، آنها را مستقیماً به جام جهانی خواهد رساند.
– ترکیه به این گروه صعود می کند و هلند در خانه مقابل نروژ مساوی می کند و در خانه مقابل مونته نگرو پیروز می شود.
– ترکیه می تواند از بسیاری جهات دیگر در گروه هفتم اروپا تیم اول شود و این بدان معناست که شما یکی از نتایج را خواهید گرفت که آنها می توانند مونته نگرو را در بازی خارج از خانه شکست دهند و نروژ می توانند هلند را شکست دهند. زیر را ببینید. (2/1 و 1/0؛ 4/2 و 2/0).

-نروژ اولین تیم این گروه خواهد بود که می تواند نروژ را خارج از خانه شکست دهد و از طرفی تیم ملی فوتبال ترکیه مقابل مونته نگرو شکست یا مساوی خواهد داد.
نروژ نیز در این شرایط ظاهر می شود: اگر آنها بتوانند هلند را در خانه مثلاً با امتیاز 0.3 یا 1.4 شکست دهند و ترکیه بتواند مونته نگرو را با نتیجه 0.1 شکست دهد، پس به نام نروژ خواهد بود. اولین و تنها تیم کوهنوردی در این گروه بسیار سخت و پیچیده.

تاکنون تیم هایی از اروپا، دانمارک، آلمان، بلژیک و فرانسه به استثنای میزبان، حضور در جام جهانی قطر را تضمین کرده اند. مطمئنا و همه تیم های دیگر به جز میزبان برزیلی.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم