آیا روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد؟یک کارشناس درباره احتمال حمله روسیه به اوکراین گفت: پیش بینی من این است که روسیه چنین کار خطرناکی انجام نخواهد داد. ورود روس ها به اوکراین آسان خواهد بود، اما خروج آنها باعث هرج و مرج روسیه می شود.

به گزارش ایسنا، حسن بهشتی پور با ارائه تحلیلی از توسعه روابط روسیه و اوکراین خاطرنشان کرد: واقعیت این است که اوکراین همواره در تاریخ روسیه نقش مهم و ویژه ای ایفا کرده است و روسیه نه، تحولات اوکراین دست کم گرفته می شود.

وی افزود: در سال 882 که روسیه به وجود آمد، امپراتوری تحت حمایت کی یف تشکیل شد و از آن زمان به بعد، برای سالیان متمادی، اوکراین نقش مهمی در روسیه و غرب ایفا کرده است. اوکراین همچنین در طول جنگ بین فرانسه و روسیه و در جنگ جهانی دوم در دفاع از روسیه نقش داشت. پس از جنگ جهانی دوم تا پایان اتحاد جماهیر شوروی، اوکراین کرسی ویژه ای در سازمان ملل به دست آورد و به عضویت این سازمان درآمد.

وی گفت: یکی از تحولاتی که اکنون در روابط روسیه و اوکراین شاهد آن هستیم، دولت غرب محور دولت آقای زلینسکی (رئیس جمهور اوکراین) است و به دنبال گسترش روابط با اتحادیه اروپا و ایالات متحده است. . به ویژه، آنها به دلیل نگرانی در مورد تهدید روسیه به دنبال عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند. از سوی دیگر روس ها به شدت نگران عضویت اوکراین در ناتو هستند.

بهشتی پور ادامه داد: اگرچه ناتو پس از فروپاشی شوروی توانست به کل اتحادیه شرق بپیوندد و روسیه عضویت کشورهای اتحادیه شرق سابق را قبل از اوکراین تحمل کرد، اما عضویت اوکراین و سایر کشورها تهدیدی برای خود است. ; به ویژه، او معتقد است که اگر اوکراین وارد ناتو شود، موشک های استراتژیک در خاک اوکراین قرار خواهد گرفت که امنیت روسیه را تهدید می کند. به همین دلیل است که روسیه برای اوکراین بسیار مهم است و 100000 سرباز را به نزدیکی مرز خود اعزام کرده است، تمرینات متعددی را انجام داده و قصد دارد تمرینات جدیدی را با بلاروس انجام دهد.

وی همچنین گزارشی از جدایی شبه جزیره کریمه از اتحاد جماهیر شوروی ارائه کرد و خاطرنشان کرد که اتحاد جماهیر شوروی از قرن هجدهم به طور استراتژیک بر شبه جزیره کریمه کنترل داشته است. در روزگار آقای خروشچف (یکی از رهبران اتحاد جماهیر شوروی) تقریباً شبه جزیره را به اوکراینی ها سپرد. اگرچه برای روس ها سخت بود، اما در شوروی پذیرفته شد، اما پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، روسیه با اوکراین قراردادی برای ساخت بندری در شبه جزیره امضا کرد. کریمه در سواستوپل و موقعیت خود را در شمال شرق حفظ خواهد کرد. دریای سیاه؛ روسیه قصد ندارد شبه جزیره استراتژیک کریمه در شمال دریای سیاه را در سال 2014 اشغال کند، اما معتقد است که شبه جزیره را آزاد کرده است.

این محقق اوراسیا افزود: در تشریح نقش روسیه در جنگ در شبه جزیره کریمه گفت: پس از تحول اوکراین و روی کار آمدن دولت غربگرا به این کشور در سال 2014، روسیه تقریبا کریمه را اشغال کرد و سپس همه پرسی برگزار کرد. و اکثر مردم به کریمه به روسیه رأی دادند و این کار را کردند. غرب که این را تحمل نکرد، سعی کرد به هر طریقی به روسیه فشار بیاورد که یکی از آنها تحریم روسیه از سوی اتحادیه و دیگری تحمیل اجبار اوکراین از طریق اوکراین بود. غرب همچنین از طریق مخالفت با آقای لوکاشنکو (رئیس جمهور بلاروس) روسیه را در بلاروس تحت فشار قرار می دهد.

بهشتی پور بیشتر به قصد روسیه برای رزمایش با بلاروس پرداخت و گفت: نه تنها روس‌ها تمرین نظامی انجام می‌دهند، بلکه غرب نیز با اوکراین رزمایش انجام می‌دهد و همه کشورها حق دارند رزمایش‌های مختلفی را برای نشان دادن آمادگی نظامی خود انجام دهند. خارج از کشور

او گفت: «با نگاهی به همه این جنبه‌ها، این سوال مطرح می‌شود که آیا روسیه واقعاً در شرایط فعلی به اوکراین حمله خواهد کرد یا خیر». پیش بینی من این است که روسیه چنین کار خطرناکی انجام نخواهد داد، زیرا روسیه در حال حاضر در وضعیت اقتصادی خوبی قرار ندارد و در موقعیت خوبی برای شروع جنگ جدید با متحدان خود نیست. در واقع ورود روس ها به اوکراین آسان است اما خروج از آن برای روسیه هرج و مرج ایجاد می کند. غرب همچنین به صراحت اعلام کرده است که حاضر نیست بر سر اوکراین با روسیه بجنگد، اما روسیه را تحریم خواهد کرد.

این کارشناس مسائل روسیه همچنین تحریم‌های غرب علیه روسیه را با تحریم‌های غرب علیه روسیه مقایسه کرد و گفت: تحریم‌های غرب علیه روسیه محدودتر، سریع‌تر اما محدودتر از ایران است. اما به دلیل اقتصاد روسیه، بر خلاف اقتصاد ما که ربطی به غرب ندارد، روابط زیادی با غرب دارد، تحت فشار زیادی قرار گرفته است و این تحریم ها می تواند برای روسیه طاقت فرسا باشد.

بهشتی پور در ادامه با تشریح نظریه استفاده روسیه از کارت ایران در جنگ اوکراین که برخی مطرح می کنند، گفت: استفاده روسیه از کارت ایران در مسائل مختلف به این معناست که وقتی می شنود روسیه ایران است و ایران پاسخ می دهد. خواسته های آن است.” این کشور باید «چشم به چشم» بگوید که الان اینطور نیست. ایران هرگز از موضع روسیه در قبال اوکراین حمایت نکرده یا اشغال کریمه را نپذیرفته است، اما با آن مخالفت نکرده است، زیرا روابط روسیه با جهان آمریکا غیرضروری است.

وی گفت: ایران همیشه روابط خوبی با اوکراین داشته است زیرا روسیه می خواهد به کریمه برود. اگرچه روابط پس از سقوط هواپیمای اوکراینی بدتر شده است، اما هیچ ارتباطی با درگیری روسیه با اوکراین ندارد.

این کارشناس روس با تاکید بر اینکه ایران شهروند روسیه نیست، گفت: روسیه می‌خواهد از کارت‌های ایرانی استفاده کند و میانجی‌گری غرب را برای گرفتن مجوز در اوکراین به آنها ارائه کند. در سال 2014، زمانی که روابط روسیه با غرب بر سر موضوع کریمه تیره شد، برخی گفتند روس‌ها مرزهای خود را با سوریه قطع می‌کنند و در ازای اوکراین، سوریه را به غرب می‌فروشند. در حالی که می بینیم هیچ اتفاقی نیفتاد و نه غرب و نه روسیه به راحتی شرق مدیترانه را ترک کردند، می بینیم که بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) در دمشق ماند.

بهشتی پور در پایان گفت: بنابراین نظریه انعقاد معاهده روسیه با ایران در مورد اوکراین به دلیل عدم تابعیت روسیه از ایران و آگاهی غرب مبنی بر اینکه روسیه نمی تواند به وعده های ایران عمل کند، رد شد. راستش را بخواهید، همکاری روسیه و چین با ما در برجام برای ایران مزیت است و اگر کشورها را به سمت غرب سوق دهیم به ضرر ماست، اگر این دیدگاه مخالفان ما را تقویت کرد، اما نشد. این بدان معناست که غرب کوتاهتر از اوکراین است.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances