آیا امکان دریافت مجدد Omicron وجود دارد؟

[ad_1]

فرارو- Noria Izquieu Edros Osros دکترای زیست شناسی و رئیس گروه پاتوژن های نوظهور در موسسه تحقیقاتی IrsiCaixa است. او معتقد است که اگر آنتی بیوتیک های خنثی در بدنش کم باشد، ممکن است دوباره به بیماری مبتلا شود و دوباره اومیکرون بگیرد.

به گزارش فرارو به نقل از ال پایس، انتشار مجدد ویروس کرونا بستگی به مقدار آنتی بادی های خنثی کننده ای دارد که فرد در بدن دارد. برای حل این مشکل، علم به طور مداوم داده های موجود را تجزیه و تحلیل می کند. در حال حاضر، اطلاعات کمی در مورد تنش های Omicron وجود دارد. با این حال، از نسخه قبلی (Delta) تا آخرین نسخه ویروس مسری تر (Omicron)، آنها می توانند به ما در درک این موضوع کمک کنند.

Omicron ما را بیشتر آلوده می‌کند زیرا می‌تواند از سیستم ایمنی که ممکن است قبلاً داشته‌ایم جدا شود، یا از طریق واکسن‌ها یا ایمنی ایجاد شده توسط عفونت‌های قبلی با انواع دیگر گندم. در نتیجه ممکن است فردی با همان نوع گندم در آینده دوباره مبتلا شود. این همه به تعداد آنتی بادی های خنثی کننده در بدن بستگی دارد. تنها راه برای دانستن اینکه آیا فرد در معرض خطر ابتلای مجدد به این بیماری است یا خیر این است که بدانیم آیا به اندازه کافی از این آنتی بادی ها در بدن او وجود دارد یا خیر. با این حال، این نوع آزمایش بسیار پیچیده است و تنها در چارچوب یک پروژه تحقیقاتی انجام می شود.

علاوه بر این، این آزمایشات باید به طور منظم انجام شود. پس از عفونت زمانی است که ما بالاترین سطح آنتی بادی های خنثی کننده را داریم، اگرچه افرادی هستند که به این بیماری مبتلا هستند که آنتی بادی های خاص زیادی در بدن خود تولید نمی کنند. با گذشت زمان، پس از عفونت و کاهش فعال شدن پاسخ ایمنی، خطر عفونت مجدد افزایش می یابد زیرا مقدار آنتی بادی خنثی کننده نیز کاهش می یابد. به همین دلیل است که افراد مبتلا نیز باید بلافاصله پس از ابتلا به بیماری واکسینه شوند. داده های منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) در تابستان امسال نشان می دهد که در افراد مبتلا به بیماری مزمن تنفسی (SARS-CoV-2)، این واکسن محافظت بیشتری در برابر عود بیماری ایجاد می کند.

این اتفاق برای افراد واکسینه شده که مبتلا نیستند نیز می‌افتد، زیرا آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده در بدن آنها به مرور زمان از بین می‌رود. به همین دلیل است که افزایش دوز واکسن برای افزایش سطح این آنتی بادی ها و کاهش خطر عفونت است. همچنین، اگر گونه جدیدی از ویروس ظاهر شود که می تواند از سیستم ایمنی ایجاد شده توسط omicron جدا شود، نیروی ایمنی ایجاد شده توسط ویروس قبلی یا ایمنی ایجاد شده توسط واکسنی که امروز داریم، ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد. عود بیماری

گزارش های زیادی از افراد مبتلا به سندرم حاد تنفسی کرونا 2 (SARS-CoV-2) گزارش شده است. وقتی افراد به روش های مختلف آلوده می شوند، ارائه آن از نظر علمی آسان تر است زیرا امکان تشخیص مجدد بیماری را فراهم می کند و این وضعیت برای مطالعه علمی بهتر از شرایطی است که در آن ویروس وجود دارد. در کمین بدن است و پس از مدتی مشخص دوباره ظاهر می شود.

این وضعیتی است که می تواند برای افرادی که سیستم ایمنی آنها آسیب دیده است اتفاق بیفتد. همانطور که در هفته های اخیر دیده ایم، به نظر می رسد omicrone به طور قابل توجهی خطر عود را افزایش داده است. گزارشی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در بریتانیا به این واقعیت اشاره می کند که در حال حاضر بین 4.8 تا 6 برابر بیشتر از ویروس دلتا به این بیماری مبتلا می شویم. این افزایش عفونت و آلودگی به توانایی بند ناف کووید جدید برای فرار از نیروهای ایمنی ایجاد شده توسط تزریق قبلی و ایمنی ایجاد شده توسط تزریق واکسن مربوط می شود. ما می دانیم که آنتی بادی های خنثی کننده بیشتری برای جلوگیری از ورود omicron به سلول مورد نیاز است. این یکی از دلایلی است که چرا آزمایشات بالینی روی واکسنی که به طور خاص برای omicron طراحی شده است، آغاز شده است. با این حال، نمی‌توانیم احتمال تلاطم آینده را که مسری‌تر از omicron است، رد کنیم. تنش می تواند سریعتر و بهتر از امیکرون از ایمنی بگریزد. به همین دلیل است که نظارت بر جنبه جدید ضروری است.

اگرچه خطر عود بیماری محتمل و واقعی است، اما شایان ذکر است که خطر بستری شدن در بیمارستان یا علائم شدید بیماری از زمانی که بیماری را ترک می کنیم، واکسن های معمولی یا کامل به شدت کاهش می یابد.

نشان داده شده است که سیستم ایمنی سلولی و هومورال (ایمنی مزاجی نوع خاصی از دفاع (سیستم ایمنی تطبیقی) است که در آن آنتی بادی ها به عنوان میکرومولکول های میانی در برابر ویروس ها عمل می کنند تا از بستری شدن در بیمارستان و مرگ جلوگیری کنند. . به همین دلیل است که وجود واکسن در کشورهای مختلف جهان اهمیت دارد. در حالی که واکسن ممکن است به طور کامل توسعه بیماری های جدید یا عفونی مجدد را متوقف نکند، می تواند از مرگ افراد آلوده به این بیماری در سراسر جهان جلوگیری کند.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و حجم عضلات
کتاب کار ریاضی: بهبود مهارت‌های ریاضی با انتشارات پویش
Welcome to the Exciting World of Real Estate Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada!
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما