آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در عراق

[ad_1]

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: شرکت‌های ایرانی می‌توانند در قالب سرمایه‌گذاری مشترک در عراق فعال شوند و از آنجا سطح همکاری‌های اقتصادی دو کشور را افزایش دهند.

به گزارش ایسنا، علی رضا پمان پاک در دیدار با روسای اتاق بازرگانی کرکوک عراق به سه محور اصلی اشاره کرد که می توان در آن سطح مبادلات تجاری دو کشور را افزایش داد.

به گفته وی، علاوه بر پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه‌هایی مانند بازسازی صنایع غذایی و صنعتی در استان کرکوک، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ایرانیان و برگزاری اولین نمایشگاه محصولات ایرانی در این کشور دو محور دیگر است. می تواند رشد کند. نقش ایران در اقتصاد کمک به عراق

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به علاقه جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با تمامی استان های عراق، بر حضور خود در استان کرکوک و آمادگی برای میزبانی اولین نمایش اختصاصی توانمندی های تولیدی و صادراتی سازمان تجارت جهانی تاکید کرد. ایران در استان کرکوک اواخر امسال اعلام شد.

پمان پاک به سیاست دولت ایران در توسعه روابط اقتصادی و تجاری اشاره کرد و بر ارتباط فعالان اقتصادی استان با طرف ایرانی و همکاری در این زمینه تاکید کرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرکوک با اشاره به ظرفیت‌های ایران در عرصه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی، حضور پررنگ‌تر جمهوری اسلامی ایران در این استان و تقویت همکاری‌های تجاری بین فعالان اقتصادی و تجاری استان کرکوک را در کنار ایران خواستار شد. . با حمایت و مساعدت انجمن توسعه تجارت.

آنها با اشاره به تخریب زیرساخت های صنعتی استان بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، بر آمادگی اتاق برای برقراری ارتباط بین شرکت های ایرانی و طرف های عراقی برای همکاری در اجرای پروژه های فنی و مهندسی تاکید کردند.

رئیس اتاق بازرگانی کرکوک ضمن توصیف موقعیت جغرافیایی استان کرکوک به عنوان نقطه اتصال جنوب و شمال و شرق و غرب کشور، از فعالان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران خواست. ، تاکید بر صادرات خدمات فنی و مهندسی، بازسازی صنعتی، کشاورزی و همچنین اجرای پروژه های سرمایه گذاری مشترک.

سرکنسول جمهوری اسلامی عراق در سلیمانیه، مهدی شوشتری، خاطرنشان کرد: استان کرکوک دارای ظرفیت های اقتصادی و تجاری فراوانی برای حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

[ad_2]

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
بررسی مشخصات بشکه فولادی با کیفیت برای استفاده در صنعت
مکمل کراتین بدنسازی: ابزاری برای افزایش قدرت و حجم عضلات
تنوع و هیجان بازی انفجار ایرانی
تعمیرات پرینتر: گامی مهم در حفظ کیفیت چاپ و بهره‌وری
تماس با ما